Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám alkoholfogyasztás...

Az Iszlám alkoholfogyasztás terén jobb mint a Kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
8%

#21: Kissé szánalmas amit művelsz nem gondolod ?


Az Iszlám abszolút egy olyan vallás, ami a mértékletességre int a táplálkozás terén, testmozgásra, és testedzésre buzdít. Prófétánk (béke legyen vele) tanításai még manapság is rendkívül modernnek számítanak !


Igenis, hogy az Iszlám mindenfajta bódító szert tilt, sőt még a dohányzást is minimum kerülendőnek/elvetendőnek tartja... jóllehet a nikotin nem is igazán bódító szer.


Én magam is ezért tettem le a cigarettát.


Szánalmas, hogy a keresztények évezredek óta döntik magukba a cefrét, és a boroskancsó mellől oktatják ki a muszlimokat.


Abdullah

2021. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
Szánalmas te vagy Abu, mert nem szoktam inni, gondolom magadról beszélsz, biztos egykor öntötted magadba a cefrét. Ha muzulmán barátod elvárja, hogy a Bibliában szó szerint tiltva legyen, akkor mutathatott volna ilyen verset a Koránból is. Nem ment neki.
2021. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:

#23:


A Testvérem mutatott ilyen verset !


És igaza van az értelmezés terén. Az Iszlám tiltja a kábítószerek fogyasztását.


Magas értelmi színvonalon állhatsz, ha mindent magadra veszel. Általában a keresztény társadalmak döntik magukba a cefrét. És a kábítószerfogyasztás is a mocskos bulijaikra jellemző nem gondolkodtál el még ezen ???


Abdullah

2021. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:

#24

Konkrétan nekem címezted, másra nehezen lehetett volna venni. Meg egyébként is mondják, hogy az ember magából indul ki.


"És igaza van az értelmezés terén. Az Iszlám tiltja a kábítószerek fogyasztását."

Mivel nem volt a szövegben a kábítószer, így nem tiltja.


"És a kábítószerfogyasztás is a mocskos bulijaikra jellemző nem gondolkodtál el még ezen ???"

Sose voltam olyan bulin, ahol kábszert fogyasztottak, pláne nem keresztény bulin. Kicsit leállhatnál a hazudozással.


Amúgy milyen érdekes, hogy Európába a kábítószer jelentős része pont az iszlám világból jön.

2021. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
7%

#25:


Fel tudod már fogni végre, hogy nem személyes sértegetésről van szó ?


A keresztény társadalmak igenis, hogy imádnak mocskos partikat, bulikat rendezni, ahol ki tudjak mit el nem szívnak. Paráználkodnak csoportosan vagy egyénileg, és mindezt sokan természetes szórakozásnak tartják. És még van pofája bárkinek is az Iszlámot vádolni azzal, hogy engedi a bódítószerek használatát ?


Az egyik legszánalmasabb és legabszurdabb próbálkozás, hogy befeketítse valaki béke vallását amivel valaha találkoztam.


Tudom, hogy bajod van az Iszlámmal, és pusztán azért csinálod amit csinálsz. De ez komolyan szánalmas.


Abdullah

2021. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:

"#21: Kissé szánalmas amit művelsz nem gondolod ?"

Akkor ez mi, ha nem személyes?

Ráadásul úgy, hogy tudtommal nem veled vitáztam, pajtásod pedig ennél sokkal otrombább dolgokat írt rám. Igaz az nem számít, mert egy muzulmán megtehet bármit.


"A keresztény társadalmak"

Próbáld már meg ezt definiálni hőbörgésed közepette.


Mert én kereszténynek vallom magam, nagyon sok keresztény ismerősöm van, de se én, se ők nem voltak ilyen bulikon, nem is tartják ezeket helyes dolognak, ahogy én se. A Biblia is kifejezetten tiltja mindezt.

De ha neked ettől jobb, én is írhatok olyat, hogy az iszlámban ilyen bulira nincs szükség, mert bárki tarthat háremet, Mohamednek pedig kifejezetten sok feleség állt szolgálatára, hogy könnyítse vágyait. Reméltem, ettől most jobban érzed magad.


"Az egyik legszánalmasabb és legabszurdabb próbálkozás, hogy befeketítse valaki béke vallását amivel valaha találkoztam."

Ez a karddal és agresszióval hozott béke, igaz? Vagy megadod magad vagy meghalsz.


"Tudom, hogy bajod van az Iszlámmal, és pusztán azért csinálod amit csinálsz. De ez komolyan szánalmas."

Igazából nekem nincs különösebb bajom az iszlámmal azon felül, hogy számos dologban nem értek egyet, sokkal inkább van bajom az iszlám itteni képviselőivel, akik habzó szájú keresztény gyűlölő szánalmas senkik.


Amit írtam korábban, az nem befeketítés, hanem a valóság. Iédzet egy cikkből:

"Afganisztán elképesztő mértékű ópiumtermeléséről ismert, az afgán ópiumból titkos török laboratóriumokban készítenek heroint. Kína a dizájnerdrog-gyártás fellegvára, Pakisztán és az afrikai országok a marihuánatermesztés oszlopos tagjai."

Míg Kínában a dizájner drogokat készítik, az iszlám országok a hagyományos drogokkal látják el a világot. Furcsa, amikor a csapos szidja a részegeket, pedig ő adja nekik a piát. Ahogy ti pedig a drogot.

2021. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
0%

"Értem, tehát nincs benne a kábítószer. Köszönöm, hogy rámutattál."


Pont azt írtam hogy benne van a Koránban mert az kifejezés minden bódító, tudatmódosító szert magába foglal, nem csak az alkoholt.



"Az alkohol az pedig alkohol, gondolom nem volt Mohamed annyira ütődött, hogy ne tudott volna különbséget tenni alkohol és kábítószer között. Feltételezem, hogy az arab nyelvben van mind a kettőre külön szó."


Nem tudom hogy a 7. században milyen kábítószerek voltak vagy hogy volt-e egyáltalán de a lényeg az hogy az versben szereplő szó nem csak az alkoholra vonatkozik hanem minden bódító szerre.



Még mindig várom azt a Bibliai verset ami tiltja a Kábítószer fogyasztást. Mutatsz ilyet vagy megint hazudtál?

2021. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:

#27: Látom most már próbálsz kimászni a bódítószerek területéről, mivel ott csúfosan kudarcot vallottál.


Most előrángatsz más témákat, hogy mocskolódhass tovább.


Jó lenne ha inkább a keresztény társaidat intenéd hogy ne igyák meg a Krisztus bocskorát is... hogy stílusos legyek. Mert több százezer alkoholbeteg országa vagyunk.


Abdullah

2021. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:

"Nem tudom hogy a 7. században milyen kábítószerek voltak vagy hogy volt-e egyáltalán"

Ha a 7. században valószínűsíted, nem volt kábítószer, akkor miért várod el hogy a sokkal korábban írt Bibliában szerepeljen?


Amúgy ha nagyon izgat, akkor a Bibliában a pharmakeia tárgyába tartozó dolgokra vonatkozó tiltás szerepel, ami magában foglal minden ilyesmit.


"A görög pharmakeia szó ugyanis éppen azokat a szereket (is) jelenti, amelyeket a korabeli pogány vallásokban, kultuszokban gyakran használtak vallásos kábulat előidézésére, vagyis a drogokat, és az azokhoz kapcsolódó dolgokat.


Olvass tovább: [link]

2021. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:

"Látom most már próbálsz kimászni a bódítószerek területéről, mivel ott csúfosan kudarcot vallottál."

Nem látom, mivel vallottam volna kudarcot. A kereszténység továbbra is elítéli a drogok használatát, a Korán továbbra se tartalmaz egyértelmű tiltást (csak az alkoholra, amibe barátod igyekszik belemagyarázni), illetve az is tény, hogy Európát az iszlám országok árasztják el droggal.


"Jó lenne ha inkább a keresztény társaidat intenéd hogy ne igyák meg a Krisztus bocskorát is... hogy stílusos legyek. Mert több százezer alkoholbeteg országa vagyunk."

Talán neked nem társaid? Nem vagy honfitársuk? Múltkor még magyarnak vallottad magad, már kezded tagadni nemzeti identitásod is az iszlám agymosás hatására?

Illetve miből gondolod, hogy mind keresztény, vagy többségében keresztény? 2011-ben az ország lakkosságának 54%-a volt keresztény, ebből hitét gyakorló még kevesebb. Nem kéne kivetítened mindenre ezt a keresztényfób gyűlöletet.

2021. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!