Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám alkoholfogyasztás...

Az Iszlám alkoholfogyasztás terén jobb mint a Kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
0%

"Valószínűleg több alkoholt megittál agymosásod előtt, mint én egész eddigi életemben, te sárban fetrengő disznó."


Hogy is mondjátok? A kereszténység a szertet vallása? :) Az is érdekes hogy a többi keresztényt nem zavarja az ilyen primitv, magát kerszténynek vallók trágár megnyilvánulásai.

2021. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt nem nekem írtad, de én pl. láttam és ezzel együtt is túlzásnak tartom ezt. Mivel ez végletekben gondolkodás. Konkrétan a Korán egy kalap alá veszi azt, aki megeszik egy alkoholos bonbont, azzal, aki masszív alkoholista. Nem tesz különbséget, mivel nem ismeri el a fokozatokat, hanem abszolút tiltásban van."


Mivel az alkoholisták is egy alkoholos bonbonal kezdték és az alkohol egy nagyon könnyen függőséget okozó szer, abszolút tiltásban van. Hiába mondod hogy te nem lettél alkohilista. Nagyon sok ember az lett, sokuknak ráment a családja, vagyona, egészsége, élete, sőt mások halálát okozták. És ez nálad is előfordulhat, ha tovább fogyasztod.

2021. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
0%

#69:


Olvasd el mégegyszer !


Azt írtam hogy NEM ETTEM a vörösboros marhapörköltből !


Na de mindegy, nem értitek ti ezt az egészet. Keresztény fejjel gondolkodtok. Én is ilyen voltam régen mint ti.


NEM nézlek le titeket ha fogyasztotok alkoholt.


Allah majd ítél közöttünk !


Abdullah

2021. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:

Igazad van. Tényleg ezt írtad. Elnéztem. Elnézést. Viszont összességében a mondanivalómon nem változtat. Túlzásnak tartom.

Talán keresztény logikával gondolkodom, de azt is tudom, hogy ha ateista lennék is így gondolnám.

2021. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:

#74:


Semmi baj :) Igazàból az Iszlám tele van olyan dolgokkal, amiknek elsőre európai-keresztény emberként vagy "nyugati" emberként semmi értelmét nem làtja az ember. Engem sok minden ledöbbentett az elején.


De idővel àtàll az agyunk mondjuk így. Később talàlsz értelmet azokban a dolgokban, amik a neveltetésünk miatt elsőre nagyon furcsàk voltak.


Abdullah

2021. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:

"És ez nálad is előfordulhat, ha tovább folytatod."

Ez igaz. De 1. ez nem csak az alkoholra igaz. Káros függőséget sok minden okozhat. 2. Az alkoholizmusnak lelki okai is vannak. A testi függőség csak egy dolog. A lelki okokat pedig az alkohol tiltása nem orvosolja, az illető majd keres magának mást.

2021. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:

"Ez igaz. De 1. ez nem csak az alkoholra igaz. Káros függőséget sok minden okozhat. 2. Az alkoholizmusnak lelki okai is vannak. A testi függőség csak egy dolog. A lelki okokat pedig az alkohol tiltása nem orvosolja, az illető majd keres magának mást."


Káros függőséget sok minden okozhat de az alkohol az egyik legveszélyesebb ezek között. Nyilván lehetnek lelki okai is de ha nincs alkohol akkor nem fajul el a dolog.

2021. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!