Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám alkoholfogyasztás...

Az Iszlám alkoholfogyasztás terén jobb mint a Kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:

#50:


Te megihatod, én nem nézlek le téged ezért. Feleségem is megissza olykor.


De én nem teszem, mert én muszlim vagyok. A Korán szerint ugyan lehet némi haszna a bornak, de több kár származik belőle mint haszon ! Ezért határozottan tiltja az alkohol fogyasztását az Iszlám. És én feltétlenül hiszek Allah bölcsességében. Azért is mert azt tapasztalom, hogy rengeteg bajt okoz a világban az a "csak egy pohár bort fogok inni".


Abdullah

2021. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ésszerű, akkor miért nem lehet meginni egy pohár bort például, ami se függőséget nem okoz, se bódult állapotot. Sőt orvosok szerint egészségnek is nagyon jót tesz."


Azért nem lehet te agyhalott mert sokaknál függőséget okoz. Lehet hogy konkrétan nálad nem de csak Magyarországon 1 millió alkoholista van akik szintén egy pohárral kezdték és függőséget okozott náluk. Felfogtad? Az alkohol és a kábítószer nagyon könnyen okoz függőséget. Hiába mondod hogy keveset fogyasszanak, mikor függőséget okoz és sokan nem állnak le egy pohárnál. Isten pedig nem engedi hogy ilyen szereket fogyasszanak az emberek. Minden bizonnyal az alkoholfogysztás engedéjezése a Bibliában emberi hamisítás.

2021. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
100%

"Általában az Iszlám erkölcsi rendszer, betegség esetén mindig sokkal engedékenyebb. A betegség sok szabály alól mentesít, hiszen érthető hogy valaki egy műtét után például esetleg nem tud böjtölni például."


Értem én ezt, csak tudod szerettem volna rávilágítani, hogy egyáltalán nem jogosan kritizáljátok a Bibliát ebben a kérdésben. A teljes tiltást hiányoljátok, holott a teljes tiltás problémákat okoz még a Korán esetében is, amiket a Korán már nem old meg egyértelműen, hanem értelmezésre szorul a dolog. Ha pedig a Koránt is értelmezni kell, akkor miért probléma az, hogy a Biblia nem egzakt módon jelent ki valamit?


"Nálad a kábítószerfogyasztás egy kategória az orvosi célra használt szerekkel?" A kábitószer fogyasztás, mint sok minden más alapvetően egy túlkapás. Több gyógyszer is van, ami egy adott mennyiség felett, már drogfogyasztásnak minősül. Tehát nem az összetétel, hanem a mennyiség és a cél a különbség.


"Egy erősen függőséget okozó szert adsz az embereknek és azt mondod csak kicsit fogyasszatok? Szerinted Isten ilyet engedne?"

Szerinted az orvosok mit tesznek? Miért vannak olyan gyógyszerek, amiket szigorúan csak orvos írhat fel és egy meghatározott időtartamra? Vannak gyógyszerek, amik nagyon erős függőséget okozhatnak a bennük található erős anyagok miatt. Szabályozott mennyiségben, ellenőrzött körülmények között, gyógyszer. Mértéktelenül fogyasztva, nem megfelelő céllal, már kábítószer és méreg.

2021. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:

Micsoda gyalázat lenne ha a muszlimok, ittas állapotban "szolgálnák" Allahot ! Hogy nézne az ki... milyen lealacsonyodás és szégyen lenne az.


Nekünk tiszta elmére van szükségünk, hogy bármikor meg tudjunk emlékezni Urunkról.


Abdullah

2021. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:

#53:


Nekem teljesen mindegy mit csináltok. Nekem van olyan keresztény ismerősöm aki víz helyett egész nap fröccsöket iszik. De komolyan 2,5 liter bor az alap nála, ez egy napi adag, felengedi szódával és azt issza egész nap.


Vizet nem is iszik.


Én őt sem nézem le mint embert egyébként. De ez mégiscsak méltatlan viselkedés.


Allah hívei nem lehetnek bódult állapotban, micsoda förtelmes voselkedés lenne az !


Abdullah

2021. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted az orvosok mit tesznek? Miért vannak olyan gyógyszerek, amiket szigorúan csak orvos írhat fel és egy meghatározott időtartamra? Vannak gyógyszerek, amik nagyon erős függőséget okozhatnak a bennük található erős anyagok miatt. Szabályozott mennyiségben, ellenőrzött körülmények között, gyógyszer. Mértéktelenül fogyasztva, nem megfelelő céllal, már kábítószer és méreg."


Minden gyógyszert csak orvos írthat fel. Mindegy hogy függőséget okoz vagy nem. Azért az elég szánalmas hogy össze akarod mosni az élvezetből történő drog és alkoholfogysztást a orvsi célra, súlyos betegek fájdalmainak enyhítésére haznált gyógyszerekkel. A kettőnek köze nincs egymáshoz. A Biblia egyértelműen az élvezetből történő alkoholfogysztást engdei így a drogfogyasztást is. A Biblia szerint Jézus első csodája az volt hogy borrá változtatta a vizet egy lakodalmon. Ezt én kizártnak tartom. Isten prófétája nem fog embereket tömegesen alkoholizálni.

2021. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:

Tényleg én nem nézlek le titeket ha megisztok egy pohár bort az ebéd mellé.


De abban tiszta szívemből hiszek, hogy az alkohol ivás teljes megtagadása az sokkal magasabb erkölcsi szinted jelent, mint megiszogatni néha "egy pohár bort".


Sajnálom, de az Iszlám sokkal magasabb erkölcsi nívón áll ebben a kérdésben ! Ez az utolsó szavam.


Amúgy meg azt isztok amit a lelkiismeretetekbe belefér... én nem haragszom senkire ezért.


Abdullah

2021. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:

#52

Egy pohár bor nem okoz senkinél se függőséget te félkegyelmű idióta. Valószínűleg te már régen elittad az összes eszed,azért vagy olyan hülye, mint a segg. Egy disznó sokkal értelmesebb nálad.


#51

Amúgy nem szoktam inni, néhány ételbe teszek, mert jó ízt ad neki, például marhapörkölt. De más receptek is írnak némi bort, hol vöröset, hol fehéret.

Én egyébként úgy látom, hogy minden okozhat bajt, amit az emberek túlzásba visznek, minden okozhat függőséget. Az alkohol semmivel se rosszabb, mint bármi más. Szóval én értelmetlennek tartom, hogy egy végtelen nagy halmazból ez az egy van kiemelve és ördögi dolognak beállítva. Számomra logikusabb, hogy mindent szabad, de csak mértékkel.

Ez alól nyilván kivételt képeznek egyes drogok, de azoknak semmilyen szempontból nincs köze az alkoholhoz. Össze se lehet hasonlítani egy pohár bort például a szintetikus drogokkal, vagy heroinnal.


"Nekem van olyan keresztény ismerősöm aki víz helyett egész nap fröccsöket iszik."

Hidd el, hogy muszlimok között is van nagyon sok, aki fogyaszt alkoholt (erre tudnék személyes példákat is mondani). Ahogy keresztények között is van sok (sőt a többség), aki vagy nem, vagy mértékkel fogyaszt alkoholt.

2021. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
100%

55#

Szerintem továbbra sem értitek a lényeget. Egyik ismerősöd egész nap fröccsöt iszik, és? Ettől téved a Biblia, amikor nem tiltja teljes egészében az alkoholfogyasztást, hanem csak a részegséget tartja helytelennek és a függőségeket, meg ártalmas szokásokat? A Korán bort ígér a muszlimoknak a Kertben, ami nem fog megrészegíteni, vagyis az iszlám miért tiltja az alkoholt? Hogy ne legyenek részegek. De ha vannak emberek akik megtudják állni, hogy nem válnak alkoholistává, akkor mi értelme van ennek? Ez olyan, mintha gyerekként kezelné a hívőket. Én még soha életemben nem voltam részeg, pedig alkalmanként szoktam inni alkoholos italokat. De mértékkel!

Véleményem szerint semmivel nem jobb az iszlám az által, hogy teljesen tiltja az alkoholt. Ráadásul voltaképpen ez is egy hiányos szabály. Semmilyen körülmények között nem lehet alkoholt inni? Ugyan! De kinek mi a hite... Engem nem zavar, csak ne kezdjünk el ódákat zengeni arról, hogy mennyivel fölötte van az iszlám a kereszténységnek emiatt.

2021. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:

"Az alkohol semmivel se rosszabb, mint bármi más. Szóval én értelmetlennek tartom, hogy egy végtelen nagy halmazból ez az egy van kiemelve és ördögi dolognak beállítva. Számomra logikusabb, hogy mindent szabad, de csak mértékkel."


Tévedsz. Szerencsés vagy, mert ha láttál volna igazi alkoholbeteg embereket akkor nem mondanál ilyet.


Van olyan aki 10 éve már egyetlen kortyot sem ivott ! De még mindig arról álmodik éjszakánként, hogy holnap elmegy a kocsmába és végre már kortyol egy jót az alkoholból !


Az alkohol egy különösen veszélyes ital, és én még sátáninak is tartom. És ez nem túlzás.

Bárcsak hinnél nekem.


Abdullah

2021. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!