Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik hitbeli okokból nem...

Akik hitbeli okokból nem oltatják magukat covid elleni vakcinával, azok hogy magyarázzák a döntésüket a munkahelyükön?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 23:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/274 A kérdező kommentje:
A második válaszoló által belinkelt oldalt én is ajánlom. Van youtube csatornájuk is: "Kiáltó szó".
2021. aug. 31. 19:21
 52/274 anonim ***** válasza:
26%
Mi abban a szomorú, hogy vannak, akik felfogják, amit a szakemberek mondanak, hogy az oltással gondoskodhatunk leginkább mindenkinek az egészségéről, és nem beszélnek mellé, hanem egyenesen kijelentik, hogy tehát akik nem oltatják be magukat, sőt, másokat is arra próbálnak rábeszélni, hogy ne oltassák be magukat, azok bizony ahhoz járulnak hozzá, hogy több megbetegedés legyen, hogy súlyosabb megbetegedések legyenek és hogy fölöslegesen le legyen terhelve az ellátórendszer? Nem bűnbakoknak vannak kikiáltva azok, akik nem oltakoznak, hanem ténykérdés, hogy lesznek, akik miattuk fognak megbetegedni, és lesznek, akik miattuk súlyosabban fognak megbetegedni, mint amennyire akkor betegednének meg, ha minél többen be lennének oltva.
2021. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/274 anonim ***** válasza:
76%
#52 Én például nem oltattam be magam több okból sem. Ennek ellenére nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy ne oltassa be magát. Tegyen mindenki a maga akarata és meglátása szerint. Viszont ez az állandó uszítás ami megy egymás ellen igazán gyűlöletes a számomra.
2021. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/274 anonim ***** válasza:
11%
Aki nem próbál rábeszélni senkit, hogy ne oltassa be magát, de ő maga nem oltakozik (bár egészségügyileg oltható lenne), már eleve azzal ahhoz járul hozzá, hogy nagyobb legyen a baj, mint kéne, hogy ilyen példát mutat... Értem én, hogy vannak köztük, akik nem akarnak rosszat senkinek, de attól még tény, ami tény.
2021. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/274 anonim ***** válasza:
70%
#54 Neked. Nekik mások a tények, fogadd el.
2021. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/274 anonim ***** válasza:
16%
A másik oldalról tényt még nem hallottam.
2021. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/274 Alex Fly ***** válasza:
59%
@55: nincs olyan, hogy "mások a tények". Vagy tény, vagy nem.
2021. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/274 anonim ***** válasza:
27%

Azoknak irom, akik szerint a szakertok "ossze-vissza" beszelnek.


Nem ossze-vissza, hanem nagyon keveset tudunk a virusrol, a betegsegrol, az oltasrol. Ezert mindig uj dolgok derulnek ki, hiszen benne vagyunk nyakig.


Angliabol irok, ahol mi mindig (sajnos) elobb vagyunk egy lepessel... Mar honapok ota dul a Delta (indiai) varians. Ugy terjed, mint a bozottuz.

A Pfizer es AstraZ oltas egy adagja nem ved elegge ellene, de 2 adag mar igen. Viszont a korabbi variansokkal ellentetben, a kettovel oltottak 20%-a elkaphatja a Deltat, csak tunetmentesen, vagy csak enyhe tunetekkel zajlik le a betegseg. Sajnos, ha elkapjak, ugyanugy fertoznek vele masokat, mintha oltatlanok lennenek. Ez nem jelenti azt, hogy az oltas "nem is ved": hiszen 80%-ban ved a fertozes ellen, es 100%-ban a sulyos / halalos betegseg ellen.

Kb. az o esetukben beszelhetunk "influenzava szelidulesrol".


Az ellenanyagok mennyisege pedig idovel csokken, akar oltas, akar fertozes utjan termelodtek. Sajnos. Emiatt szamitani kell 3. adagok beadasara - ez megint nem jelenti az, hogy az oltas "nem ved". Vagy hogy "hatterhatalom szorakozik".


Valaki irta, hogy nem veszelyesebb, mint az influenza. De. Egyreszt sokkal konnyebben terjed. Masreszt Nagy-Britanniaban evente 20-30 ezer ember hal meg szezonalis influenzaban. Covid-ban 130 ezer embert halt meg egy evben ugy, hogy annak az evnek nagy reszeben teljes lezarasban vagy tavolsagtartassal, maszkhordassal fekeztuk es korlatoztuk a terjedeset. Becslesek szerint korulbelul 5x annyian haltak volna meg, ha nem zarunk le.

A szezonalis influenza ugy ol, hogy a virustol legyengult szervezetet bakterialis also leguti fertozes eri (tudogyulladas), amit antibiotikummal lehet kezelni, de az idosek vagy betegek szervezete nem mindig reagal az ab-ra. Tehat a masodlagos tudogyulladasban halnak meg. A Covid egy SARS virus ("sulyos akut leguti szindroma"), tehat eleve sulyos tudogyulladas korokozo.


Ami az oltast illeti - nyilvan nincs ido 5-10 evekig kiserletezni a mellekhatasokon. Ennek is megvan a klinikai protokollja, hogy hogyan fejlesztunk oltast, ha szorit az ido. Az oltasokrol altalaban tudjuk azert, hogy mellekhatasokat vagy kozvetlenul az oltast kovetoen vagy nehany heten belul okoz. Szazmilliokat oltottak mar be a vilagon ezekkel (Pfizer, Astra, Moderna), es ami lehet, azota kiderult szerintem.


Ezeket azokra a keringo mende-mondakra irtam, hogy "nem lehet tisztan latni, el van tulozva, az oltas nincs rendesen kifejlesztve / letesztelve es nem is hat".


Angliaban, ahova en jarok templomba, sztem kb. mindenki beoltatta magat. Sehol nem hallottam olyat, hogy valaki a vallas miatt nem oltatna.

2021. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/274 A kérdező kommentje:

"Sehol nem hallottam olyat, hogy valaki a vallas miatt nem oltatna."


Nem vitatkozásból vagy kötekedésből írom, csak pontosítás céljából, hogy én nem beszéltem vallásról meg templomba járásról, hanem hitről, ezt a kettőt ne keverjük össze. (Csak itt a kategóriák miatt kénytelen voltam a "vallást" választani.)

2021. aug. 31. 22:29
 60/274 anonim válasza:
53%

Tessék beoltattam magam, itt a védettségi kártyám meggyőztek az érvek .Köszönöm szépen !



[link]

2021. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!