Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oltatlan hívők miért...

Az oltatlan hívők miért szidalmazzák az oltott társaikat? Egyáltalán az oltatlanok miért keltik minden fórumon a feszültséget?

Figyelt kérdés
Minden fórumon azt látom, hogy kizárólag az oltatlanok, oltatlan hívők gyalázkodnak.
2021. szept. 27. 15:18
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
@20, pontosan. És 10 millióból egy az nagyon jó arány
2021. szept. 28. 12:45
 22/35 anonim ***** válasza:
69%
20# pontosan és lesz aki erősebb és elveszi a másoktól, lesz akiknek sok nápolyija lesz lesz akinek nem lesz. Én olyan önzetlen vagyok hogy lemondok a napolyimról mások javára
2021. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
@22, próbáld átvenni a beszélgetés logikáját. Amúgy egy hívő tényleg így működik, ahogy írod, csak nem veri így a mellét, mint te. Nekünk ez természetes, fel sem tűnik. Nálad meg pontosan tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb. Ne feledd, nem a cselekedeteid miatt van üdvösséged, hanem Jézus cselekedetei miatt! A cselekedeteid legyenek hála alapúak
2021. szept. 28. 12:57
 24/35 anonim ***** válasza:

"Ne feledd, nem a cselekedeteid miatt van üdvösséged, hanem Jézus cselekedetei miatt! A cselekedeteid legyenek hála alapúak"

Mondjuk ez egy az egyben ellentmond a Mt 25, 31-46-nak, de ez már szorosan nem tartozik ehhez a kérdéshez.

2021. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

"Mondjuk ez egy az egyben ellentmond a Mt 25, 31-46-nak, de ez már szorosan nem tartozik ehhez a kérdéshez."

Aham, csak az a baj, hogy akkor még ószövetség volt. Ők még nem tudtak Krisztusban megtérni, ők a cselekedeteik és a szívük alapján kerültek elbírálásra. A tágabb szövegkörnyezetet is figyelembe kellene venni, ne csak kiragadni pár igét

2021. szept. 28. 13:31
 26/35 anonim ***** válasza:
24#Kérdező szerinted is Irónia az a hely ahol az irónok laknak ugye?😞
2021. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
25: te miről beszélsz? Máté evangéliuma az Újszövetségben található, az a kor már jóval Noé után van, hogy lenne akkor az az Ószövetség? Ennyire hiteles a szavad meg hogy félelmedben összehordasz mindent erről a felfújt kis influenzáról. De ahogy a mondásban van: magas lóról lehet nagyot esni, vagy inkább a Bibliából idézve: Mert nincs oly titok, mely nyilvánvalóvá ne lenne; és nincs oly elrejtett dolog, mely ki ne tudódnék, és világosságra ne jőne.
2021. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

"Máté evangéliuma az Újszövetségben található"

:))))) Ne azt nézd, hogy a Bibliában hol van:) Akkor még ószövetség volt.

2021. szept. 28. 15:53
 29/35 A kérdező kommentje:

"az a kor már jóval Noé után van, hogy lenne akkor az az Ószövetség"

Huh, ezt most vettem észre. Neked nagyon nincs fogalmad a Bibliáról.

2021. szept. 28. 15:56
 30/35 anonim ***** válasza:

hogy lett volna Ószövetség mikor Jézus kötött új szövetséget (innen a név) Isten és az emberek közt, az Evangéliumok pedig már akkor íródtak mikor Jézus nem volt köztük. De ha nekem nem hiszel ittvan a wikipédiáról:



Ezen újabb szövetség meghirdetése Jeremiás próféta látomására nyúlik vissza, amikor így szól:


„Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr: és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával. Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.” (…)


Az új szövetségről maga Jézus Krisztus is beszélt, amikor az utolsó vacsorán az ünnepi bor elfogyasztása előtt így szólt a tanítványaihoz: E pohár az új szövetség, az én vérem által, amely tiérettetek ontatik ki. (Lukács 22,20).


Pál apostol azt tanítja A zsidókhoz írt levélben, hogy Názáreti Jézus új szövetséget kötött Isten és az emberiség között. E szövetség lényege, hogy Jézus Krisztus, a Messiás kereszthalálával megváltotta az emberiséget az eredendő bűntől, ezért aki hisz benne és követi az Ő tanításait, annak megadatik az örök élet. Ez az új szövetség ellentmond annak, amit Mózes közvetítésével kötött Isten a kivonulás idején (lásd: a zsidókhoz írt levél 8. és 9. fejezet). A korai keresztények úgy tartották, hogy a Jézus után írt könyvek megerősítették ezt az új szövetséget, ezért nevezték el azokat az új szövetség könyveinek vagy egyszerűen Újszövetségnek, a korábbi könyveket pedig Ószövetségnek.

2021. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!