Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oltatlan hívők miért...

Az oltatlan hívők miért szidalmazzák az oltott társaikat? Egyáltalán az oltatlanok miért keltik minden fórumon a feszültséget?

Figyelt kérdés
Minden fórumon azt látom, hogy kizárólag az oltatlanok, oltatlan hívők gyalázkodnak.
2021. szept. 27. 15:18
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

„Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr: és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával. Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.”


Na, ez a szövetség nem teljesült. ÉS ha tovább is olvasod, akkor láthatod, hogy a pogányokkal történt újszövetség is meg van prófétálva


"Az új szövetségről maga Jézus Krisztus is beszélt, amikor az utolsó vacsorán az ünnepi bor elfogyasztása előtt így szólt a tanítványaihoz: E pohár az új szövetség, az én vérem által, amely tiérettetek ontatik ki. "

NA igen, az már az evangéliumok végén volt, de mi nem erről beszéltünk, ne hazudozz, ne csúsztass. Máté 25-ről volt szó, akkor még bőven ószövetség volt, azon belül a mózesi szövetség. Amit idézel, azt az apostoloknak mondta. De bakker, én tényleg erről vitatkozom, amiben minden hívő igazat ad nekem, te meg valami ateista lehetsz, akinek lövése sincs, csak itt vagdalkozik


"Pál apostol azt tanítja A zsidókhoz írt levélben, hogy Názáreti Jézus új szövetséget kötött Isten és az emberiség között. E szövetség lényege, hogy Jézus Krisztus, a Messiás kereszthalálával megváltotta az emberiséget az eredendő bűntől, ezért aki hisz benne és követi az Ő tanításait, annak megadatik az örök élet."

Pontosan!


"A korai keresztények úgy tartották, hogy a Jézus után írt könyvek megerősítették ezt az új szövetséget, ezért nevezték el azokat az új szövetség könyveinek vagy egyszerűen Újszövetségnek, a korábbi könyveket pedig Ószövetségnek."

Még mindig a tartalom dönt ebben a kérdésben, nem az, hogy ki mit tart. A Biblia egyértelműen írja, hogy Krisztus halálával, a szentek szentjének kárpitjának kettéhasadásával kezdődik az újszövetség. Ettől még a Máté 25 általad idézett igéi az ószövetség, azon belül a mózesi törvények hatálya alatt volt. A hit üdvözíti az embert, nem a cselekedetek

2021. szept. 28. 16:30
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én zavarodtam össze, azt néztem mikor írta Máté az evangéliumot. Ettől még nem vagyok ateista, ezt nemtom honnan szedted? Hazudozni se szoktam, te viszont nem mutattad még meg hogy hol gyalázkodnak az oltatlan védők. Pedig azt írtad hogy minden fórumon.
2021. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

"Hazudozni se szoktam, te viszont nem mutattad még meg hogy hol gyalázkodnak az oltatlan védők"

Ennek semmi köze az oltott, vagy oltatlan állapothoz


"Ettől még nem vagyok ateista, ezt nemtom honnan szedted?"

Elnézésedet kérem, van itt pár ateista/sátánista troll, akik pont ezt szokták csinálni, véletlen hasonlóság volt. A hívők általában nem szoktak ekkorát tévedni


"Pedig azt írtad hogy minden fórumon"

Facebook, GYAK, cikkek hozzászólásai, stb.

2021. szept. 29. 08:24
 34/35 anonim ***** válasza:
45%

"@20, pontosan. És 10 millióból egy az nagyon jó arány"


Igen, de ha te vagy pont a halálos áldozat, aki megkapta az oltást, akkor mégsem olyan vicces a dolog.

Sőt a magadféle el sem hiszi, hogy valaki megbetegszik oltás után vagy sem, sőt belehal. Te már azt sem hiszed el, ami igaz, az a baj. Olyan lettél mint egy agyhalott zombi.

2021. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

"Igen, de ha te vagy pont a halálos áldozat, aki megkapta az oltást, akkor mégsem olyan vicces a dolog."

Ez igaz, de most nem erről beszélgetünk


"Sőt a magadféle el sem hiszi, hogy valaki megbetegszik oltás után vagy sem, sőt belehal."

Ahogy gondolod


" Te már azt sem hiszed el, ami igaz, az a baj. Olyan lettél mint egy agyhalott zombi."

Ok:)

2021. szept. 30. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!