Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten puszta létét tagadók,...

Isten puszta létét tagadók, mindent a tudománnyal magyarázó ateisták, mit gondolnak a kvantummechanika atyjának véleményéről?

Figyelt kérdés
„Egész életemben az anyagot kutattam, de rá kellett jönnöm, a hagyományos értelemben vett anyag valójában nem is létezik. Az anyag egésze kizárólag egy olyan erő hatására keletkezik és marad fenn, mely az atom részecskéit rezgésbe hozza, és végül parányi naprendszerét összetartja. Az univerzumban minden, ami létezik, energia által jön létre. Azt kell feltételeznünk, hogy az energia mögött egy tudatos elme létezik, ami a mátrixot megteremti.” Max Planck

2021. okt. 15. 16:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Egy velemeny a sok kozul. Nincs nagy jelentosege, hogy mit feltetelezett, annak van jelentosege, hogy mit bizonyitott.
2021. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%

Mit gondolok? Azt amit még a napjainkban is azokról az emberekről akik a tudományba hasítanak, de még is hisznek Istenben...

Valamiben görcsösen akarnak hinni, főleg az akinek a nagy koponyájában a halál mint elképzelt lét állapot részletesebben már feltárult. Ilyenkor a racionalitás bizonyos részeit is szívesen mellőzük/mellőzik az emberek. Mindezt a félelem miatt.

2021. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%

Max Planck (1858-1947)


nah most akkor bele sem megyek, hogy amikor élt akkor milyen szinten vallásos volt mindenki

logikai hibát használ, mivel ez a valami hasonlít kinézetileg valami másra amit ismerünk, ezért így kell létrejönnie


nem tudjuk, hogy az anyag ami alkotja a világot hogy jött létre, eléggé valószínű, hogy Max nem ezért a mondatáért kapott Nobel-díjat xd


mellesleg ő is egy ember volt, szóval a logikai hibái után plusz a "nem tudom máshogy elképzelni, hogy a valóság hogyan máshogy jöhetett létre" állítást belecsempészve, ki merem mondani, hogy tévedett


"Azt kell feltételeznünk, hogy az energia mögött egy tudatos elme létezik, ami a mátrixot megteremti."

Minden állítást alá kell támasztani bizonyítékkal és nem azzal az érvvel, hogy nem tudom máshogy elképzelni, tehát biztos egy isten teremtette meg

2021. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

ateistáknak nem szentírás amit valaki mond, nem tudom miért próbálod ezt a gondolatot erőltetni


nem minden ateista kutatja a világot, valaki akár a szellemek és a természetfelettiben is hisz


plusz az, hogy a logikai hibát te magad nem vetted észre, ez éppen megmutatja, hogy bármit megpróbálsz előkutatni, ha a saját gondolataid támasztja alá, akkor is ha hibás

2021. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

1. Itt a bizonyíték:


[link]

2021. okt. 15. 16:31
 6/35 anonim ***** válasza:
90%
Ez pontosan mire is bizonyíték?
2021. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Mindenre
2021. okt. 15. 16:42
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Ja, akkor jóvan.
2021. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
8. Ha valamivel nem értesz egyet a filmmel nyugodtan leírhatod. Érdekel a véleményed. :))
2021. okt. 15. 16:46
 10/35 anonim ***** válasza:
70%

de még mindig nem értem mit akarsz


nem tudjuk honnan jött az anyag, tehát isten, mert nem tudom elképzelni hogyan máshogyan jött létre


nem érdekel a filmed, bizonyítékokra vagyok kíváncsi nem random emberekre akik valamiről beszélnek, hogy mi van vagy mi nincs

2021. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!