Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten puszta létét tagadók,...

Isten puszta létét tagadók, mindent a tudománnyal magyarázó ateisták, mit gondolnak a kvantummechanika atyjának véleményéről?

Figyelt kérdés
„Egész életemben az anyagot kutattam, de rá kellett jönnöm, a hagyományos értelemben vett anyag valójában nem is létezik. Az anyag egésze kizárólag egy olyan erő hatására keletkezik és marad fenn, mely az atom részecskéit rezgésbe hozza, és végül parányi naprendszerét összetartja. Az univerzumban minden, ami létezik, energia által jön létre. Azt kell feltételeznünk, hogy az energia mögött egy tudatos elme létezik, ami a mátrixot megteremti.” Max Planck

2021. okt. 15. 16:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%

plusz ez a 90-es évekből van

a hang és kép miatt gondolom


nem érdekel ki mit gondol, engem az érdekel ki mit gondol és miért

2021. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
75%
plusz kedves kérdező nem reagáltál arra, hogy miért kell logikai hibákat használnod, hogy eljuss istenhez
2021. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
49%

Nana mindent tudománnyal magyarázni nemmrossz dolog.

Planck igazi zseni volt, és ez a gondolatmenete is rendben van.

A világ kialakulásának az oka muszáj hogy elvont legyen. Erre ő felálított egy hipotézist.

2021. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
65%
persze, de még mindig nem értem, hogy a kérdező úgy állítja a dolgokat, hogy: egy ember azt mondta amit én gondolok, tehát nekem van igazam
2021. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

#10

Pont az a lényeg, hogy anyag mint olyan nem létezik, csak energia.

A semmiből keletkezett az univerzum, és ennek az okai jelenleg még nincsenek feltárva, így csak filozófiai, vagy vallásos megoldások léteznek rá, mint a pontencia nélküli aktus, vagy isten.


Ateistaként mondom ezt, de ezzel nem zárom ki, hogy később ne legyen tudományos magyarázat.

2021. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
70%

#15

azt nem tudod miből keletkezett, a hívők mondják azt, hogy semmiből, mert az igazolja az istenüket

nem tudjuk mi volt a big bang előtt


fel lett fedezve, hogy olyan helyeken, ahol nincs anyag random megjelennek részecskék, szóval nem is tudom, hogy egy egész univerzum teljesen üres lehet

2021. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező:


Felhívnám a figyelmed erre a történetre:


"Állítólag Napóleon, mikor a tudós bemutatta egyik csillagászati tárgyú könyvét, megkérdezte tőle: „Hol van rendszerében helye Istennek?” Laplace így válaszolt „Uram, nem volt szükségem erre a hipotézisre.”"


Forrás itt: [link]


Ezt hogyan kommentálod?

2021. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem ne akarj senkit meggyőzni se Isten, se egy magasabb intelligencia létezéséről. Még a tudósok is elég megosztottak ebben a kérdésben; a PEW agytröszt felmérése alapján a tudósok kb. fele hisz az első kettőben, míg a másik fele nem hisz benne. A társadalom szintén megrögzött gondolkodású; nem lehet a véleményét és nézőpontját egyik percről a másikra megváltoztatni ilyen kérdésben. Majd ha az élet úgy hozza, akkor önmaguk fogják megváltoztatni a saját nézeteiket.
2021. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
mellesleg nekem nincsen problémám egy istennel, azzal az istenekkel van problémám amiket az emberek kitaláltak
2021. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
11%

Ha a világegyetemnek van kora akkor a szingularitás sem végtelen idős hanem valaki teremtette. Mégegyszer: volt olyan, hogy szingularitás SEM volt, különben a világegytem végtelen idős lenne.


Én vallásosként lózungnak tartom, hogy Isten a semmiből teremtett volna. Ilyet tudatlanok állitanak vagy terjesztik ezt a vallásosokról. Irva van, hogy minden látható a "láthatatlanból állott elő". Jézus szájából pedig azt olvassuk, hogy Isten "erő". (Márk 14:62)

Érdekes, hogy összecseng Max Planck állitásával, hogy kell legyen egy intelligens, öntudatos szellemnek az az energia mögött amely összetartja az atomot amitől "anyagnak" nevezzük. Azt sem állitom, hogy ez az erő mögött közvetlenül Isten van, hiszen Isten a hatalmát átruházza az angyalaira akik különböző elemek fölött uralkodnak, mint pl a tűzön, vagy vizen, stb. Jelenések könyvében pl ez szerepel: "vizek angyala".

2021. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!