Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten puszta létét tagadók,...

Isten puszta létét tagadók, mindent a tudománnyal magyarázó ateisták, mit gondolnak a kvantummechanika atyjának véleményéről?

Figyelt kérdés
„Egész életemben az anyagot kutattam, de rá kellett jönnöm, a hagyományos értelemben vett anyag valójában nem is létezik. Az anyag egésze kizárólag egy olyan erő hatására keletkezik és marad fenn, mely az atom részecskéit rezgésbe hozza, és végül parányi naprendszerét összetartja. Az univerzumban minden, ami létezik, energia által jön létre. Azt kell feltételeznünk, hogy az energia mögött egy tudatos elme létezik, ami a mátrixot megteremti.” Max Planck

2021. okt. 15. 16:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%

#20

"valaki megteremtette"

és miért? még mindig nem adtál indokot a szokásos "nem tudom elképzelni, hogy hogyan máshogy történhetett"- en kívül

2021. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
35%

"

Ha a világegyetemnek van koraakkor a szingularitás sem végtelen idős hanem valaki teremtette. Mégegyszer: volt olyan, hogy szingularitás SEM volt, különben a világegytem végtelen idős lenne

2021. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%
#22 es mibol gondolod, hogy nem vegtelen idos?
2021. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
67%
ha istened végtelen idős és örökké létezik, akkor ennyi erővel én mondhatok, hogy az összes anyag az univerzumban örökké létezik és amikor úgy érzi összesűrűsödik és újrakezdődik
2021. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
85%

Elnézést, a #22-es kommentet hamarabb elküldtem, minthogy a választ megírtam volna. Szóval:


"Ha a világegyetemnek van kora akkor a szingularitás sem végtelen idős hanem valaki teremtette. Mégegyszer: volt olyan, hogy szingularitás SEM volt, különben a világegytem végtelen idős lenne."


Ez lehet a te nézeted, de természettudományos tényként nem lehet kezelni.

2021. okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
38%

sőt semmilyen tudománynak

érvelési hibát követsz el folyamatosan és nem érted meg #22 :D

2021. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

mellesleg tagadsz egy állítást, mikor fogod bebizonyítani?


probléma: sosem volt ilyen szingularitáshoz szerencsénk megvizsgálni, miután a szingularitás tágulni kezdett akkor lett értelme az időnek


ha nincs idő a szingularitás tágulása előtt, akkor lényegében időtlen, bármeddig létezhet

nem gondoltad át, hogy hány féle opció van :/

2021. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Egy kvarknyi volt a szingularitás tehát kellett idő is, sőt gravitáció is elég nagy lehetett. :d
2021. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#27


Carlo Rovelli, elméleti fizikus arról beszél, hogy idő nem is létezik:


[link]


Vajon mit kezd ezzel a nézettel a kereszténység?

2021. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

igazából semmi sem létezik és egy vak isten álmodja azt amit mi valóságnak nevezük


ERRŐL MIT GONDOL A KERESZTÉNYSÉG?

2021. okt. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!