Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Édesapám meghalt. Sajnos...

Édesapám meghalt. Sajnos kórházba történt, nagyon sokat szenvedett covid miatt. Két hete történt de azóta nem vagyok ön magam. Hogyan tudnék lelki békére lelni?

Figyelt kérdés
Sok minden jár a fejembe. Hogy miért pont őt vette el az Isten, és miért pont így, hogy ennyit szenvedett. Nagyon hiányzik nekünk.. És nem tudom ezt az egészet elfogadni.
2021. dec. 6. 06:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom… idovel jobb lesz.

Minden nap meghalnak szeretett apukák bem vagy ezzel egyedul.

2021. dec. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 molnarmarcell21 ***** válasza:
85%

Nem kell lelki békére lelned, éld meg nyugodtan a gyászt és emlékezz rá mindig fájó szívvel. Az idő majd enyhít a fájdalmon és megtanulsz vele együttélni.


A halálra pedig ne rossz dologként tekints a jövőben, főleg ha vallásos is vagy.


Részvétünk.

2021. dec. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Részvétem.

A lelki békédet úgy fogod leggyorsabban megtalálni, ha engeded simán végigfolyni a gyászt. Közben pedig foglald le magadat, lehetőleg ne legyen lehetőséged rágódni rajta. Számíts legalább két évre.

2021. dec. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem kell örökös fájdalommal élned.

Emlékezz rá szeretettel és örömmel, hogy ő volt az apád és olyan volt, mint amilyen!

.

Nem halt meg ehészen, hiszen a második halál a végső: amikor elfeledik!

2021. dec. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%

Itt pedig tagadják a covidot:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Egyiknek meghal a szerette, a másik szerint pedig csak nátha.

2021. dec. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%
5 szerintem a tudálékos vádaskodás helyett csak takarodj el csöndben.
2021. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Sajnos valaki nem tudja túltenni magát. Valaki elveszti a gyerekét. Vannak balesetek is ahol az egész család meghal és mondjuk egy kiskorú életben marad, megy az árvaházba. Sajnos ilyen szörnyű itt az élet a Földön, tele van bajjal.

Ha ráérsz írj valamit ide:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8 németeknél már evangélikus püspök hirdeti az igét.
2021. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, őszinte részvétem! Én 23 éves voltam, mikor anyut elvesztettem. Csak az idő, ami megnyugvást hoz. Mindenki máshogy dolgozza fel. Én még egy év után is szenvedtem. Amit viszont jegyezz meg: Istennek semmi köze ehhez.
2021. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 KZitus ***** válasza:
61%

Szervusz!

Fogadd őszinte részvétemet.

Csak remélni merem, hogy a fájdalom miatt vádolod Istent, bár ezt ez sem indokolja.

Te legalább élhettél a papáddal, kölcsönösen szeretve, kimutatva, érezve a gyermeki és az apai szeretetet. Ez mindkettőtöknek megadatott. Az én édesapám 11 hónapos koromban halt meg egy szénbányában. Mindazt az örömet, amit te megélhettél a papáddal, nekem fogalmam sincsen. Egész életemben éreztem a hiányát és kamaszkoromban sokat sírtam, mert hiányzott. Amikor láttam egy apát az utcán gyermeke kezét fogva, összeszorult a torkom a könnyeimmel küzdöttem, a hiány miatt, és az értetlenség miatt: nekem miért nem adatott ez meg?

Tudom, tégedet ez nem vigasztal, de láthatod ahányan ember, annyi féle fájdalom, amikor elveszíti (meg sem ismeri) a szülei valamelyikét.:-(

Mióta megismertem Istent, teljesen megváltozott az érzésem, az addig soha el nem múló hiány, mert TUDOM, hogy láthatom, megismerhetem és érezhetem az apai szeretetet amikor Krisztus megkezdi a földön az uralmát, amire majdnem minden embert megtanítanak manapság, a Máté 6_9-12-ben leírtak szerint. Mindannyian, vagy sokan kérik Isten országát, megis kevesen hiszik, hogy megvalósul itt a földön. Azért írom neked ezt, mert neked is lehetőséged van, amely reménységgel én is rendelkezem, újra látni az édesapádat, hiszen ezt maga Krisztus ígérte, és amikor a földön volt meg is mutatta, képes erre. Ezt mondta:Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, az élet feltámadására, akik hitvány dolgokat cselekedtek, az ítélet feltámadására” János 5:25–29.

Egy időre eltávozott, de van remény....

2021. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!