Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért nem hisznek...

Az ateisták miért nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés

Vagy jól keresik, de nem találják?

Vagy rosszul keresik, és azért nem találják?

Vagy egyáltalán nem keresik, ezért nem is találhatják!

Vagy hiányosak az Isten melletti érvek?

Vagy az Isten elleni érvek hiánytalanok?

Vizsgálati eredmény az ateizmus,

vagy alapállás, mely független a vizsgálattól?

Függhet-e a vizsgálat mértékétől az állásfoglalás?

Vizsgálattól független állásfoglalás lehet-e racionális?

A mindenkit érintő léteredetre adott szubjektív egyéni válasznak milyen értéke van a mindenkit érintő léteredet kérdésére?

Az ateizmus az szubjektív egyéni válasz, vagy a mindenkit érintő léteredet kérdésére adott válasz?

Ha az ateizmus en block racionális egyéni és egyben közösségi válasz, akkor miért a tagadás a lényege, hogy nincsenek lépcsőfokok a hitre, miért nem az állítás, amely az indokolt tagadás lépcsőfokainak a bemutatása?

A létezés racionalitásának a tagadása az ateizmus nyeresége, vagy a felfogásából adódó egyértelmű veszteség?

[A hozzád közel álló kérdésre válaszolj, ne azon akadj ki, miért van sok kérdés, mert a kérdések a te értetlenkedésedet nem érintik, nem is célozzák, hanem valaminek a megértését keresik. - Az hogy Isten nélkül is lehet magyarázni a világot, az kb. annyi, a ló nyerítése is magyarázható azzal, hogy azért nyerít, mert nem tud hápogni. Egy magyarázat önmagában csak sóder, a betonhoz kell még más is.]



2021. dec. 24. 12:10
 171/179 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az ateizmus alapja."


Fanatikus vak szemmel talán. Valójában nem.


"Ha letagadják azt akitől az erkölcsi szabályok származnak, akkor ezzel tévesen arra a következtetésre jutnak hogy nem tartoznak magyarázattal senkinek a tetteik miatt, ergo azt csinálnak amit akarnak következmények nélkül."


Tehát szerinted ha egy ateista csak úgy meggyilkolna valakit akkor ő utána nyugodtan élne tovább, nem tartoztatnák le és nem érezné rosszul magát.

Arról nem is beszélve, hogy az erkölcshöz nincs szükség istenségekre és hasonlókra. Ha valaki csak azért nem gyilkol meg másokat, veri meg őket, rabolja ki, .... csak mert szerinte valamilyen istenség vagy istenségek figyelik és megbüntetik az már régen rossz.


"Az ateisták akik nem hisznek ilyen erkölcsi dolgokban és szeretik váltogatni a partnereiket, mondván “nem hallgatok egy pár ezer éves könyvre” "


Ateista vagyok. Nem hiszek Istenben és erkölcstelennek tartom a Bibliát. Ennek ellenére sok más ateistával együtt boldog monogám kapcsolatban élek és nem egy álomvilágban mint te.


Vannak akik képesek megállapítani azt, mi erkölcsös és mi nem anélkül is, hogy a szájába adnák a szavakat. Különösen ha azok a szavak több helyen erkölcstelenek.

2023. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/179 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán értem a kérdésed.

Az ember születésekor ateista.

Aztán van olyan, akit átnevelnek. Magától nem igazán lesz az ember hívő.

2023. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/179 anonim ***** válasza:
83%

Azt írtam, hogy nem csak isteni következménye lehet a dolgoknak. Erre mit válaszolsz? Hogy Jézus megmondta a következményeket.


"Az ateisták akik nem hisznek ilyen erkölcsi dolgokban és szeretik váltogatni a partnereiket,"

Ez kétszeresen is sértő. Az erkölcs nem következik a hitből, az ateisták is lehetnek erkölcsösek, nagyon sokan azok is. Az ateisták miért is lennének a poligámia pártján? Ezek között hol az összefüggés?

Nem kéne lenézned az ateistákat!


"azoknak a végeredménye egy jó kis nemibetegség lesz"

Miért is? Vallásos nemibeteg, monogám ateista, védekezés, vagy egy partner utáni fertőzés nem létezik, ugye?


"Ha valaki csak azért nem gyilkol meg másokat, veri meg őket, rabolja ki, .... csak mert szerinte valamilyen istenség vagy istenségek figyelik és megbüntetik az már régen rossz."

Igen.


#172 Erre még nem is gondoltam, de van benne valami.

2023. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/179 anonim ***** válasza:
0%

,, Nem kéne lenézned az ateistákat!,,


Igen, azt csak fordítva szabad csinálni. A liberális elfogadás jegyében csak nektek szabad lenézni a tisztességes keresztényeket.

2023. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/179 anonim ***** válasza:
88%

174

Miért kell megint hazudoznod? Nem unod még?

2023. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/179 anonim ***** válasza:
0%
175. Tedd a szívedre a kezed, és mondd, hogy ugyanannyira tisztelsz egy LMBTQ tagot, aki semmit nem tett le az asztalra, csak természetellenes, és azt mutogatja, mint egy tisztességes keresztényt, aki dolgozik, és eltartja a családját.
2023. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/179 anonim ***** válasza:
60%

Ugyan annyira tisztelem a tisztességes keresztényt aki dolgozik és eltartja a családját mint a tisztességes homoszexuálist aki dolgozik és eltartja a családját.


Téged aki újra és újra leírod a hazugságaidat és csak maximum gyűlöletet keltesz téged egyáltalán nem tisztellek.

2023. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/179 anonim ***** válasza:
88%

"A liberális elfogadás jegyében csak nektek szabad lenézni a tisztességes keresztényeket"

Nem szabadna lenézned a tisztességes ateistákat, ezzel szerintem sok vallásos is egyet ért.

2023. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/179 anonim ***** válasza:
88%

Írd már le, hogy hol néztem le a tisztességes, vagy bármilyen keresztényt is!

Nem is értem, miről jutott eszedbe az LMBTQ.

Na meg vallás sem csak a keresztény van.

Le se írtam azt a szót, hogy keresztény. Csak te veszel mindent magadra, értelmezés nélkül, válasz helyett.

2023. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!