Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért nem hisznek...

Az ateisták miért nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés

Vagy jól keresik, de nem találják?

Vagy rosszul keresik, és azért nem találják?

Vagy egyáltalán nem keresik, ezért nem is találhatják!

Vagy hiányosak az Isten melletti érvek?

Vagy az Isten elleni érvek hiánytalanok?

Vizsgálati eredmény az ateizmus,

vagy alapállás, mely független a vizsgálattól?

Függhet-e a vizsgálat mértékétől az állásfoglalás?

Vizsgálattól független állásfoglalás lehet-e racionális?

A mindenkit érintő léteredetre adott szubjektív egyéni válasznak milyen értéke van a mindenkit érintő léteredet kérdésére?

Az ateizmus az szubjektív egyéni válasz, vagy a mindenkit érintő léteredet kérdésére adott válasz?

Ha az ateizmus en block racionális egyéni és egyben közösségi válasz, akkor miért a tagadás a lényege, hogy nincsenek lépcsőfokok a hitre, miért nem az állítás, amely az indokolt tagadás lépcsőfokainak a bemutatása?

A létezés racionalitásának a tagadása az ateizmus nyeresége, vagy a felfogásából adódó egyértelmű veszteség?

[A hozzád közel álló kérdésre válaszolj, ne azon akadj ki, miért van sok kérdés, mert a kérdések a te értetlenkedésedet nem érintik, nem is célozzák, hanem valaminek a megértését keresik. - Az hogy Isten nélkül is lehet magyarázni a világot, az kb. annyi, a ló nyerítése is magyarázható azzal, hogy azért nyerít, mert nem tud hápogni. Egy magyarázat önmagában csak sóder, a betonhoz kell még más is.]



2021. dec. 24. 12:10
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/179 A kérdező kommentje:

Ooooooooooo

"Raadasul az egyhazak az elmult evben felvettek a kesztyut es jobban tudnak intellektulais, akademiai szintu valaszt adni"

Tényleg?

De ezek továbbra is arról szólnak, amit fenn írtam!

Bizonyíték sehol egy szál se, semmire! -

Az ostoba nyilatkozatok mögött nincs intelligencia, ez nem elég bizonyíték neked, hogy nincs intelligenciád? Magad vagy a bizonyítéka a saját nem létező intelligenciádnak. Több bizonyítékot nem adok magad ellen.

2021. dec. 25. 15:15
 92/179 Demion ***** válasza:
100%

"Az embernek kezdetben tökéletes, hiba nélküli DNS-e volt, nem kellett volna meghalnia. De fellázadt a programozóval szemben, hogy magát függetlenül irányítsa. Ez volt az első ateista a történelemben."


Szóval, ha valaki nem akar szellemi rabszolga lenni, akkor azt a programozó kitörli. Értem.

Már csak az a kérdés, hogy miért tiszteljek és imádjak egy ilyen programozót? Nem kérek a programozód által felkínált örök rabszolgaságból. Akkor már inkább vállalom a halált, de addig is szabad vagyok.

2021. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/179 A kérdező kommentje:

"Ellentétet látni s holt anyag keveredése és az anyag intelligens mozgása között lehet. Egy versenycsónak mozgása meg a kiakadt kormányú csónak mozgása között látsz ellentétet."

Ja.

És egy hópehely kialakulása?

Amit mondtál, az nem érv. -

Az igazi hópelyhekhez hasonlóan a bórax is egy kristály – szilárd anyag, amely meghatározott geometriai alakzatban, például kockában vagy oktaéderben képződik. A gyémánt és a konyhasó is kristály. Amikor az ilyen típusú anyagok összegyűlnek, molekuláris tulajdonságaik egy minta szerint csoportosítják őket, és formát alkotnak. Ellenben a genetikai információ, ill a finomhangolása az univerzumnak nem molekuláris tulajdonsága az anyagnak, mint a vezérelt motorcsónak haladási iránya sem.

2021. dec. 25. 15:25
 94/179 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó valamit nagyon félreértesz a Bibliából, de ez bocsánatos ha a magyart olvastad vagy hallottad valahol. Nagyon sok helyen máshogy fordították a szavakat mint ahogy kellett volna. Nem azért hogy szándékosan csúsztassanak, hanem a szokások miatt. Ha az eredeti hébert olvasnád az tisztább volna.

Miért lenne szellemi rabszolga aki követi a törvényeket. Olyan törvényeket amik a saját javunkat szolgálják. Te ha egy gyereknek megtiltod hogy ne játszon a tűzzel, akkor nem azért teszed mert a tűzzel játszani neki annyira érdekes és te ettől meg akarod fosztani, hanem mert tudod hogy milyen következményekkel járhat ha piszkálja a tüzet. Tudom hogy vannak olyan szabályok amiket nehéz betartani, de meg kell látnunk a mögöttes szándékot, ami mint mondtam a javunkat szolgálja. Azt meg csak gondolod hogy most szabad vagy, de majd rájössz magadtól is valamikor.


Kérdező neked azt üzenném hogy kár strapálnod magad hogy megmagyarázz olyanoknak valamit akik a fejükbe vették hogy valami úgy van ahogy azt ők szeretnék hogy legyen.

2021. dec. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/179 anonim ***** válasza:
100%

"Te ha egy gyereknek megtiltod hogy ne játszon a tűzzel, akkor nem azért teszed mert a tűzzel játszani neki annyira érdekes és te ettől meg akarod fosztani, hanem mert tudod hogy milyen következményekkel járhat ha piszkálja a tüzet. "


Az analógia rossz.


A szülő nem a tűznek és annak a világnak, ahol a tűz létezik, a teremtője.


Isten létre tudott volna hoznia egy olyan világot, ahol lehetetlen rosszat elkövetni.


A programozó, ha tilt valamit a játékosoknak, önkénye miatt tilt; hisz létrehozhatott volna olyan világot, ahol erre nincsen szükség.

2021. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/179 Demion ***** válasza:
100%

94

"Miért lenne szellemi rabszolga aki követi a törvényeket."


Amikor egyetlen könyv mondja meg neked, hogy miről mit kell gondolnod, és nem lehet más véleményed, nem lehet saját gondolatod, mert különben a programozó kitöröl téged, arra nem tudok mást mondani: ez szellemi rabszolgaság.


"Olyan törvényeket amik a saját javunkat szolgálják."


A javunkat a nyitott elme és a gondolkodás szolgálja. A programozó vajon miért nem akarja, hogy gondolkodjunk? Talán mert rájönnénk, hogy ő mégsem olyan jó...

2021. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/179 A kérdező kommentje:

"vak számára nincs bizonyíték az árnyékra"

Dehogy nincs. Ahol árnyék van ott hűvösebb a talaj, ahol éri a Nap ott melegebb.-

Ez jó érv. Továbbgondolva, a vak fehér botja nem érzékeli a hűvösebb talajt, ahogy a tudomány nem érzékeli az információt a bonyolultabb objektumok mögött. Amikor a játékban azt mondja a társaság, hideg, langyos, meleg, forró, akkor jár közel a kereső a keresett tárgyhoz. Amikor a DNS-RNS kapcsolatban felfedezed a forrót, a tervezés tüzét, akkor a hideg ateista megközelítések nem érnek semmit. Ha a DNS-ben nem ismered fel az intelligens szellem jelenlétét, hogyan fogod a fiad, apád, nagyapád frontról írt leveléből felismerni, hogy szenved-e, fázik-e, van-e honvágya, éhezik-e a szeretetre, hiányzik-e neki a családja, a barátai, az otthoni táj? Ha nem ismered fel a DNS által irányított anatómiádban a tervezés mögött álló jóakaratot, tudást, előrelátást, szeretetet, akkor miben fogod, ha ebben sem? Hogy van immunrendszered, amely véd, a sebeid begyógyulnak, a vágyaid inspirálnak, az adottságaid lenyűgöznek. Ahol a szavak véget érnek, ott kezdődik a zene, Louis Armstrong csodálatos világa, Frank Sinatra Moon Rivere, a gyerekek kacaja, az arcuk visszaköszönése a szülőknek – ez mind mind a DNS programból van. És nem a puszta anyag terméke. A szeretetet érezni is kell, az anyag csak átvivő erő, a kezed csak fizikai mozgás, de a macskád érzi, hogy szereted, amikor megsimogatod. A szeretet az nem anyagi hanem szellemi funkció, személyhez kötődő, valaki van mögötte, nem valami. Lehet ebben a valakiben nem hinni, aki kifejezi az érzéseit, mivel nem látható és tudományos eszközzel ki sem tapintható. De megéri-e nélküle élni az életet?

1Kor 13:1 Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen énbennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom.

1Kor 13:2 És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyükről, szeretet pedig nincsen énbennem, semmi vagyok.

1Kor 13:3 És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen énbennem, semmi hasznom abból.

1Kor 13:4 A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

1Kor 13:5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt,

1Kor 13:6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

1Kor 13:7 Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

1Kor 13:8 A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszűnnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

1Kor 13:9 Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

1Kor 13:10 De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

1Kor 13:11 Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.

1Kor 13:12 Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről -színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, amint én is megismertettem.

1Kor 13:13 Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.

1Ján 4:8 Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.

Róm 13:8 Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak [azzal], hogy egymást szeressétek; mert aki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Róm 13:9 Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanúbizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az igében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.

Róm 13:10 A szeretet nem illeti gonosszal a felebarátot. Annak okáért a törvénynek betöltése a szeretet.

Ján 3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

[Folytatás holnap]

2021. dec. 25. 16:07
 98/179 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbgondolva, a vak fehér botja nem érzékeli a hűvösebb talajt,"


Ha szerelnek a végére hőérzékelőt akkor érzékelni fogja.


"ahogy a tudomány nem érzékeli az információt a bonyolultabb objektumok mögött"


Ezen a ponton már őszintén kíváncsivá tettél kérdező, hogy a te fejedben mégis mi az információ definíciója, ugyanis nyakamat rá, hogy nem az, ami a tudományban, mivel semmi gondja nincs az információ érzékelésével a tudománynak.


"Ha a DNS-ben nem ismered fel az intelligens szellem jelenlétét, hogyan fogod a fiad, apád, nagyapád frontról írt leveléből felismerni, hogy szenved-e, fázik-e, van-e honvágya, éhezik-e a szeretetre, hiányzik-e neki a családja, a barátai, az otthoni táj?"


Na látom kérdező nem tudsz leállni az ellenségkép gyártással. Megint összehordtál hetet-havat arról, hogy (szerinted) milyenek az ateisták. Képzeld csak semmi olyasmiben nem szenvedünk hátrányt amiket te itt most leírtál. Nem éljük meg az élet örömeit kevésbé intenzíven csak azért mert nem hiszünk Istenben a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Azzal, hogy a saját előítéleteidből vonsz le következtetéseket amiket majd általánosítóan több száz millió emberre kivetítesz csak azt éred el, hogy még jobban lejáratod magadat és hívő társaidat.

Én soha nem folyamodnék ilyen aljas mocskolódó húzásokhoz mint te. Már oldalak óta válogatás nélkül pocskondiázod mindenféle jelzőkkel az ateistákat (szigorúan a krisztusi szeretet jegyében) és közben nem veszed észre, hogy csak elidegeníted magadtól az összes embert, aki olvassa a kérdést. A legnagyobb jóindulattal is csak azt tudom javasolni, hogy nézz magadba, mert akármelyikünknek is van igaza a kérdést illetően, a te vitakultúrád, illetve az embertársaidhoz való hozzáállásod minősíthetetlen. Az pedig, hogy ezt meg tetézed azzal, hogy a szeretetet megpróbálod az idézeteiddel kisajátítani(pl.: 1Ján 4:8 Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.) mintha az csak a keresztényeké lenne, meg már tényleg mindennek a legalja.


"És nem a puszta anyag terméke."

"A szeretet az nem anyagi hanem szellemi funkció,"


Igazold!


"Lehet ebben a valakiben nem hinni, aki kifejezi az érzéseit, mivel nem látható és tudományos eszközzel ki sem tapintható. De megéri-e nélküle élni az életet?"


Ezen a ponton kérdező azt kéne megérteni, hogy mi ketten teljesen más malomban őrlünk. Isten léte számomra egy egzisztenciális állítás, amellyel szemben ugyanazok az elvárásaim mintha pl: Russel teáskannáját kéne bizonyítani, míg te emocionális oldalról közelíted meg. Nekem ezzel alapvetően még nem lenne gondom viszont akkor ne csodálkozz kérdező, ha irracionálisnak fognak bélyegezni, hiszen teljesen érzelmi oldalról közelítesz meg egy kérdést, amely józan észt igényelne.

2021. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/179 anonim ***** válasza:
78%

Kedves válaszolók.


Vegyétek észre hogy a kérdező nem vitázni szeretne. Nem a kérdés itt a lényeg. Ő csak provokál titeket aztán jókat röhög rajtatok.


Írhattok neki bármit ami logikus vagy bizonyított. Nem fogja elfogadni mert akkor véget érne a szórakozása. Semmi értelme írni az ilyeneknek. Csak kielégítitek ezt a bizarr perverzióját. Valamiért ő élvezi hogy össze hord mindenfélét és ezzel provokál másokat. A válaszaitokkal pedig vagy nem fog foglalkozni vagy kifogja forgatni hogy még tovább provokáljon és még többet élvezkedjen.

2021. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/179 A kérdező kommentje:

47 - "a magad értelmét sem látod, miért is feltételezzed, hogy van forrása"


Dehogynem látom. Pontosan tisztában vagyok a saját értelemmel. 'Gondolkodom, tehát vagyok.' -

A materializmusnak az alapja az anyag, ami nem gondolkodik, ha te gondolkodsz, akkor felülemelkedtél az anyagon – aminek okának kell lennie, ami az anyagban nincs meg, mert ha megvolna, akkor az anyag gondolkodna. De nem teszi, mert nem is teheti.

- A forrása pedig egy sokmillió éves evolúciós folyamat.-

Fogalmad nincs miről beszélsz, ugyanis az evolúció nem tesz mást, mint a létező élőlényeket a környezet szelekciós nyomása szerint formálja a túlélés irányába, nem pedig évmilliós átalakulás irányába, aminek semmi értelme nincs, ha az élőlény a saját életidején belül nem igazodik a körülményekhez. Ezt pedig megoldja mikroevolúciós változással, nem pedig évmilliós, képzeletbeli makroevolúciós átváltozással.

Minden alkalmazkodás mikroevolúció, és minden alkalmazkodásnak a fönnálló szelekciós környezeti változáshoz kell idomulnia. Tehát meghatározott iránya van, a darwini evolúciós elmélet meg vaktában, meghatározatlan irányban való, átváltozásba torkolló átváltozás akar lenni. Vaktában fejlődni mutációs összevisszaságok alapján csak elméletben lehet, ahogy egy világnézet diktálja.

Ha a szelekciós nyomásra céltudatos választ ad egy élőlény, mivel genetikai szinten érzékeli a változást, pl. esős vagy csapadékos időjárási eltolódások, aszerint fog molekulárisan (és abból fakadóan külsőleg) igazodni, mert programozott képessége van erre. És megteszi életidőn belül. Ha annyira erős a külső ingerhatás, hogy nem tudja kompenzálni, ki fog halni.

Az a fajta mutáció, hogy össze-vissza vaktában, és majd jó lesz valamikor valamire, ez a darwinisták filozófiája. Hogy ennek lenne köszönhető pl. az emberi agyfejlődés, ez áltudományos agyrém. Egy vaktában lévő mutációsorozatnak a fennálló, túlélést biztosító teljes szervrendszerbe kell illeszkednie, amihez terv kell, ha nem így történik, akkor károsítja a fennálló komplex szervrendszert.

Nem tehetsz bele egy franciasaláta alapanyagba vaktában történő mutációalapon bodzabogyót, mert a rendszert megbontja. Hanem oda illeszkedőt, picivel több só, cukrot, mustárt. És ha eléri a túléléshez szükséges finomhangolási szintet, befejeződik a történet.

A darwini evolúciós elmélet egy befejezetlen történet, úgy, hogy el se kezdődött. Mert a kiinduló alap egy rögtön túlélőképességgel felruházott élőlény (kell hogy legyen), amelynek van finomhangolódási képessége a környezeti változásra. Ennyi az evolúció, és ez is genetikailag előre programozott.

- Na és a te Istened értelme? Annak hol van a forrása? Hiszen azt mondod, minden értelemnek kell, hogy legyen forrása. -

Annyit tudunk, hogy Istennek önmagában való értelme van, de az anyagnak nincsen. Az anyaghordozó is csak azt az értelmet tudja hordozni, amivel felruházták. A táblára krétával írt szöveg értelmet hordoz, de se a krétának se a táblának nincs köze annak eredetéhez.

"Ne feltételezd, mert attól vagy ateista, hogy nem feltételezed."

Nem. Attól vagyok ateista, hogy senki nem nyújtott elfogadható érvet arra, miért kellene feltételeznem Istent. Te is csak az üres filozófikus rizsát nyomod már a sokadik oldal óta. -

Így is fel lehet fogni, ahogy te teszed, csakhogy én arról beszélek, finomhangolt objektumok mögött intelligenciának kell lennie, a finomhangolás mértéke szerint. A te szöveged érthető ugyan, de gyatrán finomhangolt, mert a finomhangolás tényezőjét filozofikus rizsának titulálod. Anyukád főztje, ha ízlik, finomhangolva van, tárgyszerűen, és nem mondhatod rá, hogy a finom íze filozofikus rizsa. De ha mondod neki, csak mondjad. Meglátod, hogyan reagál rá.

2021. dec. 26. 11:11
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!