Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iskola megtilthatja hogy...

Az iskola megtilthatja hogy pentagramot hordjak?

Figyelt kérdés

Van egy pentagram nyakláncom és egy tetoválásom az alkaromon.


A mai napon feltűnt az osztályfönókömnek és azt mondta a nyakláncot nem hordthatom a tetoválást pedig takarjam el.


Ezt tényleg megteheti?

Mert vegül is ez is egy valási szimbólum mintha keresztet hordanék.



2022. jan. 4. 17:26
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ milyen suliba jársz nálunk pl azt se engedték hogy a rövidnadrág/szoknya a térdedet ne takarja se feltűnő hajfestés se fülbevaló (fiúknál) se tetkó velem az évnyitón közölték hogy másnaptól nem lehet bent a fülbevalóm igazából mikor beiratkoztál elfogadtad a házirendet ha abban benne van simán kérhetik.

Amúgy nem nagy gáz a tetoválást (gondolom) úgyse felvágoskodásból csináltad akkor meg mindegy hogy látják-e vagy nem a nyakláncot meg kibírod hogy ne hordod pár óráig.


Amúgy és bár igazából mindenki maga dolga mit tesz magával bár (és ne legyen igazam ) ki fogod nőni a sátánista cuccot és szar lesz eltakartatni főleg alkarról ezért nem engedném meg még szülői engedéllyel se a tetkót kiskorúnak mert simán kinőheti a ,,hülyeségét" és utána ciki lesz, de mint mondtam ne legyen igazam. Mindenesetre azért állás interjún se nagyon mutogasd mert konkréten egy Tesco pénztárba se engednek majd pentagrammos tetkóval dolgozni mivel benne van a szerződésbe, hogy semmi megbotránkoztató nem lehet a megjelenésedbe na már most szerinted, hogy öregasszony fog kiakadni és kereszteket dobálni ha meglátják.


Na kissé elkalandoztam szóval összegezve keresd meg a házirendet nézd meg benne van-e (benne lesz tutira kb úgy hogy a diákok viselete megjelenése nem lehet megbotránkoztató onnantól meg az a megbotránkoztató amire azt mondják) nyugodtan lázadozz úgyse mész vele semmire és ha mázlid van úgy hozza az élet, hogy visszaadhatod (engem pl a volt igazgatóm a keresett meg egy munkával kapcsoltban és hát kicsit rátettem az árra a fülbevaló meg az egyéb hasonló szarok miatt kicsinyesnek kicsinyes de roppant jólesett) :D

2022. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

#21

Köszönöm hogy szépen kifejteted!(:


Mindenképen megnézem a házirendet és beszélek az igazgatoval.

2022. jan. 4. 19:05
 23/47 anonim ***** válasza:
73%

"De már megszoktam hogy az emberek lenéznek a hittem miatt.:)"

Oké, akkor majd ha a munkahelyemen bejövök egy horogkereszttel, sarló-kalapáccsal vagy mondjuk egy Dávid-csillaggal áthúzva és középső ujjal, és ezért behivat a főnököm, akkor majd én is erre fogok hivatkozni, hogy "lenéznek a hitem miatt".

Barátom, senki nem a hited miatt néz le, hanem arról van szó, hogyha egy intézménybe jársz, akkor be kell tartani a közösségi szabályokat, pl. házirend.

2022. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
75%

Konformizmus azért létezik, mert bizonyos normákat a társadalom elvár. Ezért igen, megtilthatja az ofő, te pedig lázadhatsz a tiltás ellen. és fönthetsz úgy, hogy teszel rá, természetesen a következményeket viselve.


De az nem járja, hogy szabályok mögé bújva lázadj, az képmutatás. Mégis mit mondanának egy punkról, aki perrel fenyegetőzik? Az lehet egy következtes álláspont, hogy vállalod a nézeteidet és az azzal járó esetleges kivetettséget és üldözést. A keresztények is ezt tették. De elvetni a konformizmust, amikor annak nincs következménye, de közben igényt tartani a szolgáltatásokra, amikor kényelmetlenné válik, az nincs rendjén.

2022. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!(:


Beszéltem az igazgatóval megengedte hogy hordjam.

2022. jan. 5. 14:07
 26/47 anonim ***** válasza:
74%

Remek gratulálok !


Amúgy a pentagram a tökéletesség jelképe úgyhogy max azt mondtad volna hogy ez a tökéletesség jelképe és ezért hordod.

2022. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén sajnállak. Nem lesz könnyű kikeveredned a sátánizmusból. Nagyon rossz utat vállaszottál, még ha ennek most még nem is látod a hatását. Most még biztos nem fogod komolyan venni amit írok, de ha évek múlva kiakarsz szállni vagy felhagyni ezzel, a tetoválás eltávolíttatása legyen az egyik első dolgod, semmiképpen se felejtsd el! Ha majd szabadulni akarsz, a démonok nem fogják hagyni egykönnyen. Majd szabadulj meg mindentől, ami ehhez kapcsolódik, a nyaklánctól, tetoválástól, a könyvektől.

A démonoknál van nagyobb hatalom. Istenhez mindig fordulhatsz! Jézus kiűzte a démonokat. Ezt ne feledd! Imádkozom majd érted.


"A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot." Ján 16:33


"Végül pedig: erősödjetek meg az Úrban és az ő hatalmas erejében. Öltsétek magatokra Isten fegyverzetét, hogy megállhassatok az ördög mesterkedéseivel szemben. Mert mi nem test és vér ellen harcolunk, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak." Ef 6:10-12

2022. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
14%
#27 vagyok. Az előző üzentemhez még annyit fűznék hozzá, hogy kérlek hagyj fel ezzel és térj meg!
2022. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
28%

Egyrészt, ne keverjük ide az önkényuralmi jelképek használatát, ami valóban a büntetőtörvénykönyv szabályozási körébe tartozik. Az egyszerű pentagram sem csúccsal lefelé, sem felfelé nem tiltott szimbólum, mellesleg nem kifejezetten a sátánizmus sajátja, önmagában megbotránkoztatásra nem alkalmas.


"Konformizmus azért létezik, mert bizonyos normákat a társadalom elvár. Ezért igen, megtilthatja az ofő, te pedig lázadhatsz a tiltás ellen....

De az nem járja, hogy szabályok mögé bújva lázadj, az képmutatás... Az lehet egy következtes álláspont, hogy vállalod a nézeteidet és az azzal járó esetleges kivetettséget és üldözést. A keresztények is ezt tették."


Nagy tévedés hogy a jelenlegi jogállami keretek között bárkinek üldöztetésben kéne részesülnie pusztán azért mert valamilyen vallása van, és legális keretek között él az önkifejezés különböző eszközeivel. Ennek korlátozására nem ok, hogy valakiknek vagy akár sokaknak nem tetszik. Ha így lehetne akkor a kisebbségvédelmet lehúzhatnánk a wc-n, mert eszerint kuss a neve annak aki nem a többséghez tartozik, vagy attól eltérő nézeteket vall, normákat követ pedig ez így nyilván nem így van. Szekuláris államban élünk még akkor is ha 2010 óta ezt némileg át is törte a politikai vezetés, vallásszabadság van, és nincs olyan társadalmi elvárás hogy legyél keresztény, vagy ne legyél sátánista, ha történetesen lenne akkor sem érheti őket emiatt hátrányos megkülönböztetés. Nincs államvallás, a vallások is azonos megítélés alá kell essenek nem az állam dolga teológiai vitákat folytatni. Egy egyházi fenntartású intézmény nyilván megfogalmazhat egyedi előírásokat, egy állami iskola is támaszthat különböző követelményeket, de az nem lehet diszkriminatív. Ha a tetoválás nem elfogadott akkor semmilyen tetoválás ne legyen elfogadott. Ha vallási szimbólumokat nem lehet viselni, akkor semmilyet se lehessen.

2022. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
74%

#29

De a sátánizmus semmivel se jobb, mint a nácizmus, csak áldozatainak száma kevesebb. A sátánizmus eredetileg nem unatkozó emos tinik agymenése, amitől azt hiszik, hogy ők különlegesek. Hanem bizony a sátánizmusnak része a rituális emberáldozat, sokszor gyerekeken hajtották végre, része a rituális szex (orgiákhoz hasonló dolog) és hasonló "kedves" dolgok.

Ezt akár jelképekkel hirdetni semmivel se jobb, mint a horogkereszt viselése. Ennyi erővel a horogkereszt is védhető, hogy indiai vallási szimbólum...

2022. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!