Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha újrakeresztelkedek, akkor...

Ha újrakeresztelkedek, akkor a régi keresztszülők megszűnnek azok lenni vagy a két keresztség egymástól független?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Ha a két keresztelő azonos felekezet vagy sem, az nem tudom számít-e.



2022. jan. 27. 21:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az elképzelhető hogy az ortodox és a katolikus nem fogadja el a református Keresztséget pláne ha nincs papír"

De, elfogadja.


A keresztség szentségét egyszer lehet csak felvenni és függetlenül attól, hogy melyik felekezetben történt, el fogják ismerni. HA a Szentháromságba vetett hit nevében történik. Ezért pl. a jehova tanúi keresztségét a Katolikus Egyház nem fogadja el, mert nem hisznek a Szentháromságban.

Ha katolikusnak vagy keresztelve Kérdező, de áttérsz reformátusnak, akkor nem fognak újrakeresztelni, a keresztséged érvényes.

Ott tudom elképzelni, hogy "újrakeresztelnek", ahol nem fogadják el a csecsemőkori keresztséget, de akkor meg minek keresztszülő, mikor felnőttként döntesz? Úgy tudom, hogy a baptistáknál nincs is keresztszülő.

2022. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Krisztusnak voltak keresztszülei? Ő nyilvánosan a Jordánban keresztelkedett meg. Ezt mondta neki az Isten, az Atyja: "Aztán hang hallatszott a felhőből: „Ő az én Fiam, akit kiválasztottam. Figyeljetek rá!” Lukács 9:35

Nos ha figyelsz rá, (inkább mint az egyházakra), akkor neked is oda kell figyelni, mint minden embernek: "Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:18-20 ezt a fajta keresztelkedést Krisztus támogatja a szavai szerint a "világrendszer befejezéséig".

2022. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Blackice75 ***** válasza:

Soha nem használták azt a kifejezést hogy keresztelkedni, vagy keresztény, ezrk mindenike forditási csel, megtévesztés!

Ök azt mondták, hogy bemerülni , és aki mar túl volt rajta az bemerített volt nem keresztény!


Ők nem voltak keresztények és soha nem is tartóztak egyetlen pogány egyházhoz sem! Az Atya kiválasztottai voltak, vagyis az

Ő népe az Ő gyermekei, mert a Megvaltót követtek es betöltötték a parancsolatokat!

2022. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!