Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezen az oldalon miért szorítjá...

Ezen az oldalon miért szorítják háttérbe a vallásos embereket?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést az ünnepek kategóriájában, ami az ortodox karácsonyról szólt. A válaszolók a kérdezőt szabályosan meglincselték szinte, hogy mégis mi az már, hogy valaki azt feltételezi, hogy ezt bárki is ünnepli. Egy éjféli miséről szóló kérdésben szintén szinte felháborodtak a válaszolók pusztán a kérdés feltételezésén is. Aztán a legjobb, amikor valaki megkérdezi, hogy XY keresztény ünnepnek mi a tartalma, a válaszolók közül le is írják többen, hogy például a húsvét a feltámadás ünnepe, de a többi jól lepontozza mindet, mivel ennek semmi köze a valláshoz, ez a tavaszi szeretetünnep, meg a ki tudja mi a bánat ünnepe. Sok ember kritizálja a pünkösdöt és a nagypénteket, annak ellenére, hogy nyugati és keleti országokban is munkaszüneti napok többségében. A politikánál szintén tilos a vallások felé kifejezned a támogatásod, mert rögtön lepontoznak. De amúgy az összes hívőt háttérbe szorítják, nem csak a keresztényeket, hanem például láttam már hasznos választ adó, buddhista, muszlim és zsidó kommentelőt is, akik le voltak húzva a 0-ra.


Mégis miért ennyire erős a vallásellenes réteg ezen az oldalon?



2022. febr. 19. 05:36
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20.

Igen, bezzeg a vallásellenesség szent. Nem is történtek meg, amiket felsoroltam... Nem gyilkolásztak 80 évvel ezelőtt vallásos embereket. Ilyen soha nem volt. Á nem.

2022. febr. 20. 15:04
 22/29 anonim ***** válasza:
Rettenetes hogy ilyen ostobaságok miatt ölték egymást az emberek.
2022. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
20-as miért kevered a kereszténységet a katolikus egyházzal? Amiket írtál azt az EGYHÁZ csinálta a VALLÁS mögé bújva. Ha én megölök valakit és aztmondom a szomszéd Jóska bácsi késztetett rá, akkor ki a hibás? Ha kiderül hogy Jóska bácsinak semmi köze a dologhoz akkor nyilván én. A keresztény tanoknak, Jézusnak SEMMI köze azokhoz a dolgokhoz amit a Vatikán művelt az évszázadok alatt. Ezt kellene már az ateistáknak a majomtól származó agyukba vésniük, bár gondolom milyen nehéz nekik.
2022. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23.

Te pont ugyan ezt műveled. Csak te az ateistákkal.

2022. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#23.

Azért ne általánosítsunk! Vannak olyan ateisták is, akik tisztelik és becsülik a vallásos embereket is, annak ellenére, hogy ők maguk nem vallásosak. Például ilyen Szommer Kitti vagy Dr. Szalay Miklós. Illetve meg kellene különbözteti az antiteizmust és az ateizmust, annak ellenére, hogy sajnos sok antiteista és vallásellenes mondja magát ateistának. https://www.youtube.com/watch?v=5u__9bbm6dk A tapasztalataim szerint kevés az igazi ateista, a magukat ateistának vallók többsége antiteista.

2022. febr. 20. 16:20
 26/29 anonim ***** válasza:

24-es: én nem irtam olyat hogy minden ateistára vonatkozik amit írtam, hanem

azokra akik idejárnak trollkodni. Nekem eszembe nem jutna olyan helyre beállítani ahol tudom hogy sok ateista van és elkezdeni fikázni őket. De ha már idejön akkor a valláskárosult, bolond, tudatlan jelzőkre hadd szóljak már vissza valamit. Tudom énis, hogy nem mind ilyen. Az én ismerősi körömben is akad aki nem hívő de nem áll le oltogatni mást, de akad aki szeret ezen vitatkozni.

2022. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Pl. ennél a kérdésnél is valaki pusztán azért hülyének tartott valakit, mert karácsonykor az ünnep eredeti tartalmát ünnepli:

https://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__karacsony__6262613-k..


Szerintem mindenki ünnepeljen, amit szeretne. Szerintem vallási szempontból eléggé örömteli, hogy tudunk valami olyat nyújtani, ami nem vallásos emberek számára is jó és akár kicsit közelebb is hozhatjuk a hitet, azok számára, akik nem annyira ismerik. Azt viszont nem igazán értem, hogy valaki miért rúg bele olyanba, amit amúgy ő is tart (ráadásul ott az alternatíva, a Télapó, meg a télünnep/fenyőünnep), illetve pláne miért akarja az eredetét semmissé tenni. A keresztény teológia szerint Jézus mindenkié, mindenkiért világra jött és mindenkit szeretett, ezért is szokták azt is mondani a karácsonyra, hogy a szeretet ünnepe. Ebből adódóan, akár tiszteletből, vagy a tanításainak tiszteletéből, akár hit nélkül is minden ember ünnepelheti a születését.

2022. febr. 20. 20:07
 28/29 anonim ***** válasza:

"Pl. ennél a kérdésnél is valaki pusztán azért hülyének tartott valakit, mert karácsonykor az ünnep eredeti tartalmát ünnepli:"

Azért a vallásos oldal is hülyének tartotta a kevésbé vallásos oldalt ennél a kérdésnél.

Plusz inkább azok lettek lepontozva akik nem a vallásos oldalt képviselték.


Így az eredeti kérdésedet is meg kéne fordítani ez a kérdés alapján.


"Szerintem mindenki ünnepeljen, amit szeretne. "

Ezzel én is egyetértek.



" Szerintem vallási szempontból eléggé örömteli, hogy tudunk valami olyat nyújtani, ami nem vallásos emberek számára is jó és akár kicsit közelebb is hozhatjuk a hitet, azok számára, akik nem annyira ismerik. "

Nem vallásos emberek is ünneplik a karácsonyt és számukra általában semmi keresztényi nincs benne.

De nem is az iPhone-t ünneplik.

2022. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

"Nem vallásos emberek is ünneplik a karácsonyt és számukra általában semmi keresztényi nincs benne."


Ez nem feltétlenül igaz. Ismerek olyan nem vallásos embert, aki amúgy tiszteli Jézust, mint egy bölcs embert, filozófust és róla is megemlékezik. Nem egy normális nem hívőt tisztelek, aki elmegy templomba ünnepekkor a családdal és nem grimaszol végig, mint, ahogy Erdélyi Ágoston, meg Turi Tamás csőcseléke tenné.


"De nem is az iPhone-t ünneplik."


Ez sem feltétlenül igaz, mivel ismerek sok nem vallásos embert is (többet, mint vallásost vagy akár hívőt, bár igaz, hogy köztük is vannak), akik olyanokkal etetik a gyereküket, hogy ajándékozás ünnepe stb. Sajnos társadalmi probléma, egy csomó családnál, vallási meggyőződéstől és ünneptől függetlenül, hogy azzal keltenek a gyerekükben várakozást az ünnepre, hogy: "Júj, egy hét és jön a bárány/Jézuska/nyuszi/Télapó/Mikulás/angyalka/stb.".

2022. febr. 21. 15:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!