Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire hiteles a biblia? Mi...

Mennyire hiteles a biblia? Mi a helyzet az apokrif evangéliumokkal, ezek miért nem számítanak "hitelesnek"?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 10:42
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem válasz a kérdésre, de lehet érdekes lesz

[link]

2022. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
59%

#10


Én négyszer is végigolvastam a Bibliát, amikor keresztény voltam, de most már egy mesekönyvnek tartom.


Ezeket a fordításokat olvastam:


- Szent István Társulat Biblia (katolikus)

- Károli fordítás (1908(?)-as revízió)

- Új protestáns fordítás, vagyis RÚF 2014 (protestáns)


Illetve a Pannonhalmi apátság Újszövetség kiadása (2015) ami egy katolikus fordítás.


Ezen felül azt is láthatod az előző kommentjeimből, hogy otthon vagyok a keresztény történetében is, nagyjából tudom hogyan állt össze a kánon (Lásd a 4. és a 8. kommentem).


Szóval szerintem jobban ismerem a Bibliát, mint az átlag hívő, és azon a véleményen vagyok, hogy ez csak egy mesekönyv, nincs mögötte semmilyen isten.

2022. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
90%

10.

Olvastam jó pár könyvet de ha idéznem kéne belőlük akkor gondban lennék.

2022. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
88%

A 12-es válaszoló vagyok.


Még héberül is tudom idézni a Bibliát:


"Beresit bárá ethássámájn vö et há árec..."


Na ilyet még a keresztények sem tudnak többségében. 😁


Annyira nehéz fundamentalistáknak megértni, hogy a Biblia ismerete nem egyenlő a hittel.


Ott van Bart Ehrman, aki újszövetségi bibliatudós, ma már agnosztikus ateista. Ő például minél jobban megismerte a Bibliát, annál inkább gyengült a hite.


Forrás itt:


[link]


:)

2022. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
24%

#12/14

Ezért mondtam hogy a többség.


Te az a kivétel vagy elkitől elfogadom ha szerinte nem túl valóságos a biblia. De többségében elmondható hogy az emberek nagy része semmit nem tud róla csak hallott róla.

Bár ez nem csoda egy olyan országban ahol mindenki focista, politikus, virológus, tanár, tábornok, tudós és nemcsak hogy mindent tud, de mindent jobban B)


Amúgy gratu. Ennyire én sem értek hozzá:D

Mármint hogy még héberül is idézzek.

2022. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
83%

#15


Az (1Móz 1,1)-et idéztem amúgy.

2022. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
18%

Mennyire hiteles a biblia?


Az Ószövetség írásai a környező népek vallásainak összegyúrásából alakultak ki, a mindenkori politikai elit folyamatosan finomította az évszázadok során. Így került ki belőle például a kötelezően meghozandó emberáldozat is.


A kereszténység alapját is más vallások képezték. Magának az Újszövetség az összeállítását úgy végezték, hogy szelektáltak egy halom korabeli írásból, amelyek Jézus halálát követő sokadik évtizedben keletkeztek, és azokat tartották meg, amiket ők maguk is helyesnek vallottak. A beválogatás annyira nem volt kritikus, hogy az egymásnak ellentmondó írások is bele tudtak kerülni a végső változatba. 2000 év alatt a sok másolás során hibák kerültek bele, véletlen vagy szándékos hamisítás miatt.


Szóval mennyire hiteles?


Ha hinni akarsz benne, akkor természetesen 100%-osan hiteles. Ami nem hihető, azt meg átvitt értelemben kell érteni. Ha őszintén, előzetes indoktrinációtól mentesen vizsgálod, akkor természetesen nem lehet hiteles.

2022. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
20%

Az apokrif firkák lehetnek korabeliek, de nem Istentől származnak.

Nem feltétlenül írnak igazat, de az biztos, hogy a Teremtő NEM fogadja el!

2022. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy milyen ellentmondások vannak benne amikről mindenki beszél?
2022. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
48%

"de az biztos, hogy a Teremtő NEM fogadja el!"

Ezt mikor mondta neked?

2022. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!