Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire hiteles a biblia? Mi...

Mennyire hiteles a biblia? Mi a helyzet az apokrif evangéliumokkal, ezek miért nem számítanak "hitelesnek"?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 10:42
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
34%
Ha tőle származna, kanonizálva lenne.
2022. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy valami nincs kanonizálva nem jelenti azt hogy Isten nem fogadja el.
2022. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

"Es amúgy a gnoszticizmussal az egyháznak mi baja volt? Mert azt mondja hogy az ember nem eredendően bűnös vagy mi?"


A gnosztikusok azt tanították, hogy a megváltás nem hit által érhető el, hanem gnosis (tudás) megszerzése által, és hogy ez a tudás nem mindenki számára elsajátítható.


"Én négyszer is végigolvastam a Bibliát, amikor keresztény voltam, de most már egy mesekönyvnek tartom."


De ti itt a mesekönyv kifejezést pejoratív jelzőként használjátok a Bibliára, nem így van?

Hiszen nem könyvet nevezel mesekönyvnek ami fikció. Mert ha olvastad a Bibliát akkor bizonyára tudod, hogy többféle irodalmi műfajok gyűjteménye, és azt is tudod, hogy ezeknek csak egy nagyobb kis részét teszik ki olyan szövegek, amiket beleférnek a mese műfajba, tekintettel arra, hogy milyen vékony a határ ami mítoszt a mesétől elválasztja.

2022. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen nem minden könyvet nevezel mesekönyvnek ami fikció.*
2022. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
35%
Tetszik hogyha kérdezek valamit csak szimplán le leszek pontozva
2022. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
11%
Mindazok a könyvek, levelek melyek Istentől ihletettek benne vannak a Bibliában, egy sem maradt ki. Isteni ihletésük miatt hitelesek.
2022. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez remek, már csak pár dolgot kéne alátámasztani :

1.Isten létét

2. a levelek isteni ihletésűek

3. mindegyik benne van a bibliában ami isteni ihletésű.


ha az első pontot nem sikerül alátámasztani normális érvekkel/bizonyítékokkal, a másik kettőre értelme sincs tovább lépni.

2022. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Mondd már megy hogy hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy isten miatt gyógyultál meg!
2022. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

Már majdnem bebizonyítottam az 1. pontját is a 27# válaszának...

Gondolom a moderátor is magára ismert... hogy törölte a hozzászólásokat.


Áldjon az Úr!


Vajon vissza is tudja, tudod varázsolni....



28#

Imádkoztak értem, másnap ugráltam a belsőmben, hogy meggyógyultam. Fél év múlva már azt tapasztaltam, hogy nem fáj a fejem... Azóta nem járok orvosokhoz...

Az Úr a gyógyítóm.

2022. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja, majdnem bebizonyítottad, hogy létezik Isten :D Nyilván :D jelentkezz a Nobel díjadért.


És abból hogyan következik, hogy Isten gyógyított meg? Miért nem Allah, Krisna, vagy a másik 3000 istenség?

Ha meggyógyultál , és nem tudod miért, akkor az a válasz, hogy nem tudod miért. Nem következik belőle egyenesen Isten.

2022. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!