Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire hiteles a biblia? Mi...

Mennyire hiteles a biblia? Mi a helyzet az apokrif evangéliumokkal, ezek miért nem számítanak "hitelesnek"?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 10:42
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

Hívők imádkoztak értem, Jézus nevében.


A hitem úgy kezdődött, hogy el tudtam hinni ( a veremben üldögélve ) Jézus Isten fia.

Ezt másoknak is mondtam.

Jézus csak tudja, ha Isten fia.

A templomban, amikor ezek után a gyógyulásomat kerestem Jézus megszólított, hogy kövessem Őt.

Ekkor a szívembe véste, hogy Isten vég nélkül szeret...

2X2 hétig ezt dobogta a szívem

Jézus szeret, majd Isten szeret.

Ezt emberek nem tudják egymásba belebeszélni. A Szent Szellem töltötte ki a szívembe.

A Tiedébe is Ő tudja beleírni: Jézus szeret Téged!

2022. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Mondj már valami bizonyítékot, vagy értelmes érvet, kérlek, mert ez az ömlengés nem túl meggyőző.


Mi van azokkal, akik meggyógyulnak maguktól és nem imádkoznak?

Mi van azokkal, akik imádkoznak, de nem gyógyulnak meg?

Ha a tiédet elfogadjuk, mint érv, az övéké ugyanolyan érv isten nemléte mellett. Az egész teljesen szubjektív, így valami megfogható dologgal kéne érvelned.


Mellesleg, a közbenjáró ima hatását vizsgálták már: az eredmények alapján pont ugyanannyi volt az esélye a felépülésnek amikor imádkoztak valakiért, mint amikor nem tették.

2022. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
0%

Egy biztos, ha átjutsz az Igazságba Jézus által tudni fogod miről írtam.

Minden hazugságfal leomlik, csak az igazság marad.


Az én hazugság falaim is leomlottak. Tele voltam velük.

Az ördög engem is átvágott. Össze-vissza dobált.


Jézus viszont minden értelmet felülhaladó békességet adott.


Azt sem tudtam, hogy Isten meg tud gyógyítani. De mivel döntöttem, hogy követem Jézust nem tartottam lehetetlennek. Az Evangéliumokban olvastam Jézus, mit cselekedett... mennyi embert meggyógyított.

Szóval, ha ilyen helyzetbe kerülsz, mint én nem hinném, hogy a kétkedéseddel majd sokra mész...


Neked is jön adás a Mennyből is és a pokolból is. Csak az a kérdés melyiket hallod jobban.


Az Élet nagy tanító mester, nemde?

Higgy Jézusnak!

2022. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

Szóval semmi érv, csak a jézusozás megy.

Hát nem győztél meg :D

2022. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
0%

Emberek nem tudnak meggyőzni Téged sem...


Írtam, hogy engem sem emberek győztek meg..


Nem is embereket követek.


Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az õ lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az õ lelkéért?


Avagy gyűjthetitek a pipákat a pontokat itt az oldalon, de el fog múlni.... Az utolsó pillanatban sokra nem mész majd velük.

2022. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

"Emberek nem tudnak meggyőzni"


Bocsi, de ha valami létezik, akkor azt tudom bizonyítani, sőt több oldalról is tudom alátámasztani/vizsgálni.


Egyetlen egy bizonyítékot kértem. EGYET.

2022. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
0%

De jól el vagy ezzel a bizonyíték kéréseddel...

🤣😂😜


Kérdezd meg Jézust! 😅


Nekem is Ő szólt. 😇


Ő a világ Üdvözítője.

2022. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 mahoumacross válasza:
0%
Le írok egy megérthető választ. Tegyük fel, hogy egy rokonod el távozik és te tudod, hogy ő jó ember volt. De egyedül élt és ezért nem hisznek neked az ismerőseid, amikor felőle kérdeznek. Akkor te hogyan bizonyítanád?
2022. jún. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 mahoumacross válasza:
0%
Ha nem hiszel Istenben és az ő egyszülőtt fiában Jézusban, akkor ugyan azzal érvényes, amit le írtam. Sőt rosszabb. És tudod miért vagyok most itt, mert hitem ellenére a bűnben maradtam és elvesztem. El fordultam Istentől és Jézustól. Ezt követően láttam(látom) a poklot. És jelenleg is abban vagyok. Ami tudod mit jelent? Az az állapot, hogy Isten és Jézus nélkül vagy. Minden e Világi gond a legfájdalmasabb megnyilvánulása jelenleg, ami régen élhető és gyermeki elviselhetőséggel és játszi boldogsággal ellensúlyozható volt. Az ma már a pokol és ez csak a töredéke, ami rám várhat, ha nem vagyok képes vissza találni.
2022. jún. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt követően láttam(látom) a poklot. És jelenleg is abban vagyok. Ami tudod mit jelent? Az az állapot, hogy Isten és Jézus nélkül vagy. "


Akkor a pokol nem olyan durva ha csak Jézus és Isten nélküliség.


Szépen leírtad hogy mennyire függsz egy gondolattól ami segít feldolgozni a streszt és egyebeket.

De ettől nem lesz hiteles a biblia.


Főleg mert teljesen más vallást követők is viszonyulnak így a sajátjukhoz.

2022. jún. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!