Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha szinte...

Mit csináljak ha szinte mindegyik vallással szimpatizálok?

Figyelt kérdés
Olvastam már a Bibliát, Bhagavad gítát, Buddha beszédeit és a Koránt is és mindegyikben vannak pozitív, bölcs gondolatok. Nem tudok az egyikre rámutatni, hogy az az igazság és a többi nem, persze a szinkretizmus legalább ekkora baromság.

2022. júl. 14. 15:09
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
17%

"Olvastam már a Bibliát, Bhagavad gítát, Buddha beszédeit és a Koránt is és mindegyikben vannak pozitív, bölcs gondolatok."


Egyiknél sem érezted hogy az egyik kicsit több?


Hogy a többi egy bölcs embertől származik míg az az egy valami többtől?

2022. júl. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
91%
Az egész Koránt elolvastad?
2022. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
12%

Érdemes elolvasnod:

John Maisel: Isten-e Jézus?

A kereszténység és a keleti gondolkodás közti fontos különbség, hogy előbbiben Isten személy, aki független a teremtsétől, önálló akarattal, cselekvőképességgel rendelkezik, sőt, a ker. szerint felvehető Vele a kapcsolat. A keleti gondolkodásban nincs személyes Isten, Isten maga a világ, annak minden részecskéjében ott van (panteizmus).


Jézus azt állította, Isten küldte. Ennek alátámasztására:

- kiemelkedő szellemiségű tanítás

-csodák, feltámadás

- beteljesített próféciák (ajánlott olvasmány Dér: Katalin: Próféciák a Messiásról, Kairosz)


Egy vallásokat összehasonlító írás:

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások (Albert Schweitzer a gondolkodó c. könyvben)

2022. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
71%

Mert mindegyik vallás hatással volt mindegyik vallásra.


Nem kell ehhez vallásosnak lenni vag, hinned a könyvben, mert van benne pár jó dolog.


De gondolom a rossz részeket, mint rabszolgaság előírása isten által, arról már ne is beszéljünk, igaz?

Tipikus.

2022. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

#11

Buddha tanításai a legbölcsebbek szerintem bár ennek a "semmivé válásnak" nem sok értelmét látom. A Bhagavad Gíta pedig egy nagyon szép szerintem szinte már szépirodalmi könyv.


#12

Nem az egészet.


#13

"A keleti gondolkodásban nincs személyes Isten, Isten maga a világ, annak minden részecskéjében ott van (panteizmus)."


Ez nem feltétlen van így, sőt az esetek többségében nem így van.


#14

Nem mondtam, hogy ne beszéljünk róla, abszolút jogos amiket írtál.

2022. júl. 15. 17:26
 16/57 A kérdező kommentje:

Ja meg még annyi, hogy Buddha a világon élő összes embert részesíteni szeretet volna tanításaiban (amennyiben teljesen szuverén jogából úgy döntött, hogy érdekli), még a halálos ágyán is biztosra szeretet volna menni, hogy minden tudás birtokunkban áll a megvilágosodáshoz.


Hogy őszinte legyek a Korán szerintem sokkal inkább egy dokumentáció szeretne lenni, hogy mit vár el tőlünk Isten (Allah), Jézus pedig nem azt mondta, mint Buddha, hogy: "aki szeretne csatlakozzon" hanem, hogy: "aki nem csatlakozik nem üdvözül (pokolra jut)".

2022. júl. 15. 17:33
 17/57 Drakula ***** válasza:
68%

"Hogy őszinte legyek a Korán szerintem sokkal inkább egy dokumentáció szeretne lenni,"

Ugy van a korán isten kimondott szavainak dokumentációja hítünk szerint.

Őrülük hogy van aki érti.

2022. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
8%

"Buddha tanításai a legbölcsebbek szerintem bár ennek a "semmivé válásnak" nem sok értelmét látom. A Bhagavad Gíta pedig egy nagyon szép szerintem szinte már szépirodalmi könyv."


Tehát akkor egyik se tűnt Istentől valónak.

Lehet tovább kellene keresned.

2022. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
30%

#13 pontosítok: a keleti gondolkodásban a teremtő Isten nem személyes, és nem vehető fel vele kapcsolat. Persze van sokféle istenség náluk, az elefántfejű Ganésa, vagy Káli, stb. de ezek valahol egy szinten vannak a görög mondavilággal.

Vannak jó meglátásaid, pl. hogy a vallások nem egyeztethetőek össze, és hogy Jézus a kizárólagosság igényével lépett fel. Merthogy többnek állította magát embernél. Érdemes megvizsgálni, volt e alapja rá.


Blaise Pascal, matematikus, fizikus, gondolkodó


"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról. ... A Jézus Krisztust bizonyító legnagyobb érvek a jövendölések.”

2022. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

#18

A Bhagavad Gíta nagyon szép világot tár fel de szerintem kevés dolog kerül megválaszolásra az élettel kapcsolatban ellentétben a Bibliával ahol pont fordítva látom.


#19

Hallottam már ezt az idézetet és, hogy Pascal miket mondott a kereszténységgel kapcsolatban viszont azt semmi nem garantálja, hogy Jézus létezett és ha létezett is ezen próféciák közül mindegyik igaz rá.

2022. júl. 15. 18:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!