Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha szinte...

Mit csináljak ha szinte mindegyik vallással szimpatizálok?

Figyelt kérdés
Olvastam már a Bibliát, Bhagavad gítát, Buddha beszédeit és a Koránt is és mindegyikben vannak pozitív, bölcs gondolatok. Nem tudok az egyikre rámutatni, hogy az az igazság és a többi nem, persze a szinkretizmus legalább ekkora baromság.

2022. júl. 14. 15:09
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
25%

[link]


,,It is believed that Jesus died in roughly 30 A.D, after being arrested, tried and found guilty of claiming to be a king."


[link]


,,It is known that the death of Jesus Christ occurred somewhere between AD 30 and AD 33."


[link]

,,As our starting point, we can accurately discern and work out the year that Jesus Yeshua was crucified with an ad 30 AD 31 AD 32 or aging 33"



Gondolom ezekkel meg az lesz a baj hogy cikkek vagy hogy vallásos weboldalak.

Gondolom az sem hatna meg ha mondanék pár nagyobb nevet aki szerint hiteles a Biblia mint forrás Jézus esetében mert ők meg valószínűleg mind vallásosak és csak ez lehet az oka.


Esetleg én kapok linket a 10-es dátumról vagy tök mindegy mert a forrásaim úgyis csak egy nevet említenek ami neked édes kevés?

De igazából mind1. Már kezdem én is unni és eljutottam arra a szintre amikor már totál impotens leszek a témával kapcsolatban és hagyom az egészet.


Majd talán pár nap múlva vissza nézek ha megint vitázhatnékom lesz 😆

2022. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező: "Mit csináljak ha szinte mindegyik vallással szimpatizálok?"


Semmit! Mit akarsz csinálni? Ha mindegyik vallással szimpatizálsz, akkor nincs mit csinálni!!! Más kérdés, ha a sokk vallás között keresed az igazságot!!! De már most mondom, hogy vallásban nem találod meg az igazságot, ugyanis a vallás attól vallás, hogy az emberek alkották különböző saját elképzelésű rendszabályok szerint, amik nem Istentől valóak!!! Ha az élet nagy igazságát keresed, azt nem fogod megtalálni egy vallásban sem maximum a saját elképzelésedet valamelyikben.


Isten nem vallás!!! A Hit nem vallás!!! A kérdés az, hogy mit is keresel valójában!!!!

2022. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Az igazságot
2022. júl. 17. 12:30
 44/57 anonim ***** válasza:
82%

"Gondolom ezekkel meg az lesz a baj hogy cikkek vagy hogy vallásos weboldalak."


Hát ha hallottál már részrehajlásról, akkor igen.


"Gondolom az sem hatna meg ha mondanék pár nagyobb nevet"

Nem hiszem, a Biblia hitelességet tekintve nem volt sosem nagy név.

Csak ha hiszel benne.


"De igazából mind1."

Szerintem is feleslegesen próbálod bizonygatni a nem létező istened.


"tök mindegy mert a forrásaim úgyis csak egy nevet említenek ami neked édes kevés?"

Extraordinary claims require extraordinary evidence.


What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence.



"Majd talán pár nap múlva vissza nézek ha megint vitázhatnékom lesz 😆"

Igen, amikor a világnézeted alapja megreng és eltörpül azután lehet kell egy kis nyugi.

De ne félj.

Személyeskedéssel nem érsz el semmit.

Sőt passzív-agresszív nyevvel sem.

2022. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem maradjunk annyiban hogyha linkelsz egy full friss cikket a 10-es dátumról akkor beszélhetünk


Itt annyi történt hogy én mutattam forrást, te/mások lepontoztak és letudtátok annyival hogy hülyeség, régi, jaj ez csak magyar cikk mind.


Kettőnk közül te vagy a gyerekes nem én. Nyugodtan előadhatod hogy én vagyok a hülye, szegény vallásos akinek összetörted az érzelmi világát. De te vagy az aki igazából 1 db érvet nem tudott mondani és 1 db linket sem tudott küldeni. És ahogy nézem felesleges mert te fel vagy pontozva én meg le. Szóval pár ateista haverod társaságában én lettem a hülye.


Ez már kicsit szerintem a lapos Földes szintet súrolja. Már pedig az nem úgy van és nekem van igazam csakazértis és ha nem így gondolod akkor neki állok még személyeskedni is.

Baromi röhejes. De legyen neked igazad.

2022. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
H mivel meg tudjuk élőben vizsgálni, hogy a Föld nem lapos, ezért kétlem.
2022. júl. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Valaki nem szeretne visszatérni az eredeti témához?
2022. júl. 18. 09:40
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

De igen.


Legyél agnosztikus, ateista, vagy vizsgáld meg a többi vallást is.


Láthatólag egyik sem fogot meg annyira.

Mind egyszerre nem lehet igaz.


Így ezeket tudom javasolni.

2022. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Miétt akarsz állást foglalni kötelezően?


Ez olyan, mintha felcsapnám Hitler egyik könyvét és egyetlen egy dologgal egy et értenék amikor valami teljesen normális megfigyelést tesz valamiről.


Az hogy egyvalamiben egyet értünk, nem azt jelenti, hogy mindenben egyet értünk.


A legtöbb szent könyvekben olyan bűncselekmények vannak jónak beállítva állítólagos isten parancsára, hogy hánynom kell.


Innen látszik, hogy jó és morális döntésekhez semmi szükség sincs semelyik valláshoz és egyik sem tartalmaz univerzális igazságot.

2022. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

"Kettőnk közül te vagy a gyerekes nem én."

Érzelmileg vezérelt deklaráció rendes indok nélkül.


"Nyugodtan előadhatod hogy én vagyok a hülye"

Arra reagálltam amit leírtál, ha azt gondolod félreértettelek nyugodtan leírhatod.


"szegény vallásos akinek összetörted az érzelmi világát"

Ugye tudod hogy eddig senki sem hülyézett le?

Innen látszik, hogy érzelmileg invesztálva vagy ilyen komoly szinten és egyszerű egyet nem értés ezt váltja ki belőled.


Lapos Föld meg amit felettem írtak.

Itt a bolygó, Jézus nem.

Van bizonyíték a Föld létezésére, Jézuséra (mint isten fiára) nincs.

A bolygót meg tudom mérni és a súlyát is ki tudom számolni matematikai képletekkel.

Jézustól még egy félcipőnk sincs, csak 2000 éven keresztül másolt és változtatott sztori.


Köszi, de te vagy Lapos Föld szinten, olvad el a Bibliát, hogy hány (szó szerint) széle van a világnak 😂

2022. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!