Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha szinte...

Mit csináljak ha szinte mindegyik vallással szimpatizálok?

Figyelt kérdés
Olvastam már a Bibliát, Bhagavad gítát, Buddha beszédeit és a Koránt is és mindegyikben vannak pozitív, bölcs gondolatok. Nem tudok az egyikre rámutatni, hogy az az igazság és a többi nem, persze a szinkretizmus legalább ekkora baromság.

2022. júl. 14. 15:09
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
71%

Jha és tegyem hozzá, amikor a Bibliát összeállították, akkor az ezt kontrolláló emberek szerinted még véletlenül sem azokat a dolgokat rakták bele a Bibliába amik nagyjából összeillenek?


Vannak a Bibliából kimaradt nem kánon történetek is.

De hangjuk, mert nem akarsz belegondolni mennyi probléma van azzal amit leírtál.

2022. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
0%

#30

Mert mi legyen?

Írjanak róla ódákat?


Nem elég hogy a leghitelesebb források említik az adott korból?

Amúgy meg valahogy vicces hogy azért nem hiteles a forrás Jézus létezésére mert a tudósok szerint kr. u. 10-ben halt meg


Most akkor hiszel benne vagy nem? 😅

Vagy azok a tudósok csak mondtak valamit random?


Mert olyan a mesében sincs hogy nem létezett és erre az a bizonyíték hogy szerintünk akkor már meghalt.


A bibliából meg nem hagytak ki részeket. A Biblia különböző tekercsekből lett összeállítva. Nem volt a kezdetektől egy nagy Biblia az egész. De azért nem lehetett könnyű azt a 2000+ oldalt úgy összerakni hogy minden stimmeljen

2022. júl. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
0%

#33

,,De hangjuk, mert nem akarsz belegondolni mennyi probléma van azzal amit leírtál."


Tökéletes befejezés. Én hülye vagyok mert miért nincs róla hosszú elbeszélés.

Te meg okos aki inkább nem pazarolja egy magamfajta baromra az idejét

2022. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
82%

Az hogy a kor szerint hiteles, az nem azt jelenti, hogy 2000 év múlva is hiteles.


Épp most mondtam, hogy az egyik forrásod kapásból helytelen, mert Jézus halálát úgy 23 évvel későbbre írják, mint ami reális.

2022. júl. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
82%
De nyugodtan írhatsz még, látom már érzelmileg invesztálva vagy.
2022. júl. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
39%

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

,,Gyakorlatilag minden tudós különféle okokból úgy véli, hogy Jézust vagy i.sz. 30 vagy i.sz. 33 tavaszán feszítették keresztre, és a többség az előbbit választotta."


[link]


Tessék. Egyik sem mond 10.-i dátumot. A legtöbb 33-at mond, de nagyrészt 27-34 közé teszik ezt az időpontot.

2022. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

#34


Ha ezt most a felsorolt történelem írókra mondtad akkor a Római birodalom egy időszaka szerinted nem hiteles 😅

2022. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
0%

#35


Meg mondom az őszintét nem tudok mit jelent az hogy invesztálva érzelmileg


Gondolom be vagyok sértődve vagy ilyesmi

2022. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
82%

Köszönjük hogy elavult és csakis magyar forrásokat linkelsz.


Az érzelmileg invesztált meg azt jelenti, hogy érzelmileg megérintett a téma és ezért írsz több kommentet, minthogy összeszednéd a gondolataid.


De gondolom fontos, hogy mit gondol egy random ember az interneten számodra.

Hiszen azt gondolnád, ha neked elég jó a bizonyíték, akkor másokat könnyen meg tudnál győzni.

Hát úgy látszik nem.

2022. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
0%

#39

Az utolsó két forrás mondjuk pont angol volt attól függetlenül hogy magyarul idéztem.


De majd keresek csak a te kedvedért 2022-es angol forrást

2022. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!