Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz lehet ez a sátánról?

Igaz lehet ez a sátánról?

Figyelt kérdés
Néhányan úgy vélik a sátán nem is gonosz. Egy zsidónál láttam, hogy szerintük nem gonosz a sátán/lucifer stb. Hanem Isten rendelte el, hogy megkísértse az embereket ezáltal legyen választásunk jó és rossz között.

2022. júl. 19. 22:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

De most nem mint keresztény a zsidóhoz beszélek, hanem mi t ember az emberhez.Én olvastam a tórát is meg a talmudot is.Nekem semmi mas nem jött le ebből ,hogy a zsidóság barmit megtesz azért ,hogy hatama legyen a vilagra, és nem nézi azt ,hogy közösségeket ,csaladokat ,orszagokat dönt össze ezzel.

De rajtöttem ,hogy mindennek van folyamata, és ahonnan kiindul a rossz ,az idővel vissza is jut oda ahonnan kiindult.

Jelenleg a politika is kezd afelé irányulni ,hogy ez a kis ország ,Izrael egyre fenyegetőbb helyzetbe kerül.Én azt veszem észre ,hogy a háttérben a legtöbb ember elpusztítaná ezt az országot, de jelenleg még nincs rá mód.Ezt onnan vettem ,hogy egyre több antiszemita hírt látok az interneten, és hogy a politikába egyre jobban áll össze a kép.Hogy ez hova fajul ,azt nem tudom Az biztos hogy nagy pusztítás előtt állunk, és népírtások és éhezések jönnek.De van egy olyan véleményem ,hogy tényleg Amerika a végére befuccsol ,és akkor szabad út lesz "délnek", amint ahogy én értelmezek a kínaiak fogják megcsinàk megtámadni...

Varom a válaszodat.Félre ne érts ,nem provokálok.Kérdezek...

2022. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

@19!


Na jó én lepontoztalak de kárpótlásul a 19-esre zöldet adtam.

A zsidók tényleg abszolút nem tehetnek róla, hogy másképp vélekednek a sátánról.


"A Bibliában a Sátán sokkal inkább bűnre csábító, mintsem kimondottan gonosz."


Ha Isten a legelején igy előállt volna azzal, hogy márpedig a sátán gonosz és kész es ezért örök halálra itélem, akkor ki bizna annyira Istenben, hogy ezt ne érezné zsarnokságnak? Nagyon is elővigyázatos ebben a dologban Isten, meg amúgyis a mennyben sokkal nagyobb a jogosság és az igazságosság de még az ezekre való törekvés is. Ezért tart az emberiség bünös kálváriája is több ezer éve. Ezért hiszik úgy a zsidók, hogy Isten ilyennek teremtette, stb.

Mert az ószövetség nem a teljes kinyilatkoztatás, ezért a zsidókat nem is lehet okolni, hogy kicsit másképp gondolkodnak erről. Ráadásul az ószövetségben a sátán még csak gyanú alatt állt, nem volt bebizonyitva az időben sem az igazi gonoszsága.

Az újszövetség viszont kijelenti, hogy Istentől csak jó származik, vagyis a sátán valamikor jó volt, jónak lett teremtve csak megromlott.

A kereszt óta pedig meg lett itélve a sátán. Kimondta a mennyei biróság, hogy gonosz mert ártatlanul ölte meg Isten Fiát.

Jézus mondta, hogy amikor őt felemelik akkor vetik ki e világ fejedelmét. E világ fejedelme alatt a sátánt értette.

Ekkor vált ugyanis csak teljesen nyilvánvalóvá minden mennyei teremtmény előtt, hogy a sátán motivumai gonoszak. Előtte el tudott bújni a jogszerűség mögé hiszen neki az eredeti rendeltetése is az volt, hogy a világmindenség rendjét és harmóniáját fentartsa jogi eszközökkel mint ügyész. Mint profi jogász tudott a jogszerűség mögé bújni.

Pont akit a világmindenség rendjéért tettek felelőssé mint legmagasabb angyali vezetőt, az vált gonosszá. Ruff Tibor teológus szerint ez a jelenlegi világmindenség alapproblémája, hogy a rendért felelős főügyész lett bünözövé.

Istennek is rendkivül nehéz ezt a problémát kezelni, hiszen csak azt bebizonyitani, hogy a sátán gonosz, négyezer évbe került a kereszthalálig az emberiség történelmében és még mindig nincs minden megoldva. Még most is csak ott tartunk, hogy a sátán még csak a mennyből lett kiközösitve. A látható fizikai világban szabad mozgása van.


Isten is csak úgy tudta bebizonyitani a sátánról, hogy megromlott és gonoszak a motivumai, hogy csapdába csalta a sátánt. Mert Jézus ugyan magára vette minden ember összes bűnét és jogosan zúdult rá a büntetés, de ő maga teljesen ártatlan és igaz ember volt. Ezzel dilemmába csalta a sátánt, és a sátánnak azt kellett volna mondania Istennek mint a világmindenség államügyésze, hogy nem hajtja végre az itéletet Jézuson mert ő ártatlan. Ehelyett keresztre feszitettett és megöletett egy teljesen ártatlant mások bűne miatt. Na és itt derült ki, hogy az igazságosságot a sátánnak lett volna a dolga helyretenni de Isten felülbirálta a közbelépésével azzal, hogy feltámasztotta Jézust a halálból. A mennyben minden angyal előtt lelepleződött a sátán mert meggyilkoltatott egy ártatlant. Ha a szeretet vezette volna akkor nem hajtja végre az itéletet.

2022. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

#22


Nézd, te mint keresztény biztosan másként látod a dolgokat, mint a zsidók. Csakhogy a kereszténység egyik gyengepontja pont ott van, hogy a rossz/szenvedés eredetére/mivoltára nem tud egzakt magyarázatot adni.


Azért fogalmazok így, mert a kereszténység az elmúlt kb. 2000 éves történelme során bizonyára legyártott már egy rakás magyarázatot, de ezek csak a híveinek meggyőzőek, akik hinni akarnak a kereszténységben. Én például az adventista magyarázatot ismerem arra vonatkozóan, hogy miért engedi Isten tevékenykedni Sátánt. Konolytalan az egész, de mégis hisznek benne az adventisták.


A Sátánnál/gonoszsággal kapcsolatos magyarázatai a kereszténységnek több ponton is illogikusak, amik az ateizmushoz és a deizmushoz vezetik el a gondolkodó embereket:


[link]


[link]


A zsidó magyarázatot ha jól értem, ők nem hisznek abban, hogy az Isten teremtett magának egy ellenfelet, akivel aztán hosszú időn keresztül hadakozik. Ez a magyarázat persze a kereszténység lába alól kihúzza a talajt, de vallásfilozófiai szemszögből sokkal elfogadhatóbb, mint a kereszténység magyarázkodásai.


Köszönöm a felpontozást.

2022. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
47%
Pedig nekem Jézus elég egzakt magyarázatot adott a gonosz mivoltára azzal, hogy a sátánt e világ fejedelmének nevezte: "ho koszmosz ho arkhón". Az egész univerzumra kihat a sátán lázadása még az anyagi világ is romlás-bomlás és hiábavalóság alatt áll. De az, hogy nincs erről több egyértelmű kijelentés hanem csak ilyen közvetett utalások, hogy pl a sötétségre nem mondta azt Isten, hogy jó, hiszen az már megvolt a teremtés kezdete után is, de nem lett teremtve, ez nem a kreszténység hibája. Amit nem tisztáz a szöveg az direkt van titokban és kész. Majd amikor Isten megjelen akkor fogja világosságra hozni a sötétség titkait, ha ez előtt akarja itélgetni valaki Istent és ez miatt fordul el tőle, az olyan mintha azelőtt bélyegeznél meg valakit mielőtt esélyt adnál neki a védekezésre.
2022. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ,hogy mire valók ezek az -izmusok.Csak mindent össze vissza zavarnak.Ilyen vallasszerű marhaságok, amik cselekvésre késztetik egyénként az embereket.
2022. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem ,hogy ezt ennyire bonyolítani kell.

Ott van Jézus.Miért áldozta fel magát.Én nem akarom ezt túlbonyolítani, mert ezzel oltod ki a szemet szemért elvet.

Mindég meg kell kontrázni egy kérdést és választ kapsz rá.Ha Jézus nem adja fel magát ,hanem háborúzik, megint csak az lesz a vége ,hogy bosszú lesz az egészből.Egyszerű pszihológia.

2022. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Ott a szenvedés.Egxszerű halandók vagyunk ,mind megöregszünk ,szánalmassá válunk ,és az életünk alatt amit szereztünk ,legyen az tapasztalat vagy vagyon, mind itt varad.Ez a földi lét sóvargása.

Sőt az én véleményem az ,hogy nem az ber számít Istennek ,hanem maga a lét e Földön.És ebből arra jutunk ,hogy csak is a cselekedet számít.

Szerintem ez csak ego ,hogy egyénként számítunk Istennek?Hogy gondolhatunk ilyet ,mikor mi is ugAn úgy függünk a természettől.Nem a teljes EGY számít.Az élet a bolygónkon?

Néztem az állatokat...erkölcsi kódex alapján élnek.Fenntartják a fajt és ennyi.Tényleg nem értem mért CSAK az ember számítania.

2022. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg az univerum mekkora.Egy 1x1 cm nagyságú részt lefényképeztek a világürről.Akkora űrtartalma van ,hogy emberi mértékkel nem tudjuk felfogni.Bont majd a mi kis szaros bolyónkért kell makd aggódnia egy Istennek.Komolyan nevetséges ez az egész...
2022. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Itthagyjuk a szeretteinket, a csaladotokat, gyerekeiteket, azt a kis életet amit felépítettél, és a hab a tortán ,hogy nem tudjuk mi vár rànk a halál után.Hogy ne szenvedne mindenki.Nincs aki ne cívódna a múlton és a jövő.Hogy tudjátok ezt izmusokra szétszedni???
2022. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
46%

Isten illetve istenek és sátán, és semmigéla mesebeli varázslény nem létezik.

Az ősrobbanás bizonyított, ergo nem istenek teremtették az univerzumot.

Az evolúció bizonyított, ergo az élőlényeket sem istenek teremtették.

A Bibliával kapcsolatban meg csak két szó:Russel teáskannája.

2022. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!