Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek, szerintetek...

Mi a véleményetek, szerintetek a múltban valóban volt-e özönvíz?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Anyu mesélte, hogy náluk volt a 60-as években. A papa csónakban mentette ki a kecskéket.
2022. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer.
2022. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Drakula ***** válasza:

Ja a túdosok meg állapitották hogy volt.

Csak nem ilyen világot előntő hanem egy kisebb.

2022. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Régen, amikor még nem történtek mesterséges folyószabályozások, igen gyakori volt, hogy valamelyik folyó kiöntött és akár a megművelt földeket vagy otthonokat is elárasztott. Az egyik legrettegettebb természeti veszélyforrás volt, ami azért is volt nehezen elkerülhető, mert az emberek életvitele a vízforráshoz kötötte őket. Világméretű özönvízre nem találtak bizonyítékot a tudósok, a vizsgált adatok inkább kizárják, hogy valaha ilyen történhetett volna.
2022. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sőt jelenleg is vannak és a jövőben is lesz számtalan.
2022. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Egész világot elöntő özönvíz nem volt.
2022. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
A bibliai özönvíz egyértelmüen nem törtent meg, tökéletesen tisztában vagyunk vele, nem kell ehhez vélemény.
2022. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A tudósok szerint volt özönvíz.De nem is csak ez az érdekes, hanem az is ,hogy ez a mítosz, az egész világon elterjedt és a vallások legtöbbjében megtalálható.

Nekem az a véleményem ,hogy az ilyen periódusok ," kihalások" a civilizációval indul el.Szerintem olyan civilizáció amit mi építettünk ki ,ugyan úgy ki fog pusztulni, mert nem tudjuk fenntartani.Mert minden civilizáció véleményem szerint végül kényelemben, csap át, ami az érzelmekre hat.Ami az ember vesztét okozza.

Mikor vallásokat tanulmányoztam, megdöbbentem azon, hogy szinte az összes vallás az érzelmek elfolytásán dolgozik.Ez arra adott következtetni, hogy valószínű ,vagy volt már példája ebből a világnak, vagy valami figyelmeztetett bennünket arra ,hogy az érzelmek veszélyesek a világ folyására.Bármi is van, abban biztos vagyok ,hogy az érzelmek kimutatásának tanítása a pusztulás utja.

2022. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Drakula ***** válasza:

"A tudósok szerint volt özönvíz."

De nem ilyen nagy.

"Mikor vallásokat tanulmányoztam, megdöbbentem azon, hogy szinte az összes vallás az érzelmek elfolytásán dolgozik." A rossz érzelmek elfolytásáért.

2022. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ,hogy ki milyen nagy özönvizet képzel el ,döntse el mindenki maga.

Más mítoszokba hegyre menekültek az emberek a nagy özönvíz elől.

Az egész érzelmek elfolytásáról szó van.A 7 főbűn mind érzelem, és a 10 parancsolat is mind az értelmekről szól.

Vagyis csak az értelem marad.Értelemmel lehet pl. egy civilizációt felépíteni.Hogy tarthatsz fenn egy civilizációt ,ahol a bűnözés ,az élközpontúság és az öncélok diktálnak???Az idővel kipusztítja önmagát.

2022. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!