Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek, szerintetek...

Mi a véleményetek, szerintetek a múltban valóban volt-e özönvíz?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 18:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tehát elterjed az egész világon egy "nézet" ami szerint az érzelmek rosszak.Annyi hogy az egyik másik más más kulturával színezi meg, és más nevet ad neki.

Nem furcsa ez egy kicsit???

2022. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Meg még a tetejébe ugye a mítosz alapja ,hogy az embereket azért bünteti meg Isten ,mert elfordultak tőle.Kicsit furcsa egybeesés a mi világunkkal, ahol egyre többen utálkoznak ,ha Isten szóba kerül.

Én ezt úgy értelmezem, hogy a technika miatt ,az ember a kényelem miatt kezd el cselekedni.És minnél kényelmesebb világot épít fel magának, annál érzelmesebb lesz.Vagyis a 7 főbűn megnyilvánul az emberekbe.Ha most is megfigyeled, szerintem lassan mindenkiben tudatosul ,hogy gond van a bolygónkkal, és hogy ennek maga az ember az oka.Mégsem áll le, nem akar változást.Nem akar lemondani a kényelemről...stb.

Mondjuk a vagyonos ember mikor elveszti a vagyonát legtöbb esetben ,vagy megőrül, vagy önpusztításba kezd( alkohol, öngyilkosság ), vagy a bűnözés útjára áll ,hogy vissza szerezze a vagyonát.Nem sok olyan emberről hallottam ,aki lenyugodott és tisztességes útra tért.De azoknak minden tiszteletem.

Én valami hasonló civilizációt látok az özönvíz előtti időkről is, mint amilyen a mi mai világunk.És szerintem az özönvizet ugyan úgy az önző vagy érzelmes ember váltotta ki.

Még a hét harag kelyhe is szerintem erről szól.A csapások amik sorra jönnek mind azért lesz ,mert az emberek nem térnek meg.Vagyis nem tudnak leállni ,mert a kényelem nagyobb úr.

2022. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
...és a kényelem miatt a bolygónk tusztulásnak indul, és a természet ellenünk fordul.
2022. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sőt van még egy érdekesség,bár ez már nem ide tartozik, mikor a sátanról beszélünk.A legtöbb ember valami patás félig ember szarvakkal képzeli el.Sokan meg is mosolyogják.Ebből kifolyólag érdekes ,hogy a Biblia még erre is figyelmeztet ,hogy a 666 EMBERNEK száma az.Vagyis a Sátán ember lesz.Valószínű egy befolyással rendelkező elmeháborodott alak, aki pusztításba leli örömét.Mondjuk nem lepődök meg rajta.A történelemben nem egy király volt zakkant.Csak azok nem voltak világuralkodók , se fejlett civilizáció uralkodói.

Ugye eddig mind a kettő antikrisztus ember volt.Ha minden igaz Napóleon ,és Hitler.Na most mi a közös mind a három antikrisztusba?Hogy mind Világuralomra akar törni.Vagyis egyistenként uralkodni az egész világon.

Furcsa az emberek meg mosolyognak az ilyen apszolut egyszerű gondolkodásmeneten.Mégis mind ha tudták volna,és figyelmeztet a Biblia ,hogy az emberek valami rajzfilm figurákat képzelnek el, vagy nem is tudom...

2022. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!