Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én azt hittem a hit az egy...

Én azt hittem a hit az egy 100%-os meggyőződés. Akkor mi, ha nem? 95%-os?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yL27ti8Mzi0

1óra 05 perc körül van erről szó



2022. aug. 29. 23:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván 100%-os meggyőződés. Pont attól hit a hit, hogy noha nem bizonyított, vagy esetleg nem is bizonyítható, de meg van győződve valamiről az ember.

Ez persze nem azt jelenti, hogy igaza is van. De a meggyőződése, a saját szemszögéből nyilván 100%-os.

2022. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
10%

Nem: pont ez nincs nyilván.

Azért kell a hitet naponta erősíteni, mert NEM 100%-os.

Ezért kell hitvédelemtől kezdve máglyán keresztül minden hozzá: például a szavak torzítása is (mit jelent a "hitigazság" szó? Miben különbözik az "igazság" szótól? Semmiben. Miért létezik egyáltalán? Azért, hogy úgy tűnjön, a hit egyben igazság is).

És persze ezért vannak a Bibliában ilyen passzusok, hogy "hit=meggyőződés".

Hát nem.

2022. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

#12

Pedig ezek nem - csak - Bibliai passzusok, a hit fogalma például a Magyar Értelmező Szótár hivatalos definíciói szerint is meggyőződést jelent olyasmiről, ami nincs bizonyítva.

[link]

2022. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3%

A hit továbbra sem meggyőződés.

Bármilyen fura is egyeseknek - a hit az FELTÉTELEZÉS.

A hitben azt HISZED, hogy igaz a feltevésed.

NEM győződsz meg róla.

NINCSEN bizonyosság.

Ez a legnagyobb probléma a vallásokkal: hogy úgy tesznek, mintha lenne.

De nincs.

2022. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 KZitus ***** válasza:
16%

szia

Azt hiszem az Istenben és a Bibliában írottakról való hitről hitről kérdezel.

Ha így van, had válaszoljon neked maga "hit" szerzője és létrehozója. Ő tudja a legjobban, mennyire szüksége van az embernek erre a hitre. Ezért íratta le nekünk.

A Szentírás ezt mondja nekünk: „A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása” Héberek 11:1.

A hit tehát a reménység alapja, valamint bizonyíték a nem látható valóságokról való meggyőződéshez. Az igaz keresztény ’hit’ nem más, mint azoknak az igazságoknak az összessége, melyekről Jézus Krisztus, valamint ihletés alatt a tanítványai beszéltek. például Krisztus:

János 18:37

"Pilátus ezért megkérdezte tőle: „Akkor hát király vagy?” Jézus ezt válaszolta: „Te mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett. Mindenki, aki az igazság oldalán áll, figyel a hangomra.”

Például Pál apostol:

Galácia 1:7–9

"Nem mintha lenne másik jó hír, csak vannak egyesek, akik bajt okoznak nektek, és ki akarják forgatni a Krisztusról szóló jó hírt. De még ha mi vagy az égből egy angyal hirdetne is nektek jó hírként valamit azon a jó híren kívül, amit mi hirdettünk nektek, átkozott legyen! Már mondtuk ugyan, de most ismét mondom: akárki is az, aki jó hírként hirdet nektek valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átkozott legyen!"

1Timóteusz 5:8

"Az biztos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, főleg a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél."

Cselekedetek 6:7

" Ennélfogva Isten szava továbbra is terjedt, és a tanítványok száma igencsak megnőtt Jeruzsálemben, és nagyon sok pap is hívő lett."

2022. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"keresztelunk-e kisbabakat vagy csak felnotteket"

"ezek csak vélemények"


Hát ők az igazságról beszéltek, és hogy ki miért lett református vagy katolikus. Az az adott vallási hitnek eléggé az alapja, nem csak az Isten hit. Ilyen alapon hol a határ? Szerintem nem csak egyetlen kérdés a lényeg, és ha az megvan akkor keresztény vagy, aki nem kárhozik el (szerintük). Jézus ember vagy isten például, máris egy igen fontos kérdés. Nem egyetlen kérdésből áll a vallás. Az ördög a részletekben rejlik. Ilyen alapon én is vallásos vagyok, aki szerint van Isten, úgy hívják, hogy Univerzum, a többi csak apró vita kérdése.

2022. aug. 30. 10:10
 17/25 A kérdező kommentje:

"A hit az soha nem lehet 100%-os, azért hit.

Nincsenek rá bizonyítékok."


Hülyeséget mondasz, amire te gondolsz, hogy nem bizonyíték. De a hit éppen attól hit, hogy szubjektíve biztos benne az ember. Legalábbis a vallások terén így beszélünk róla. A hiszem, hogy 5 perc múlva jön a villamos, az más értelemben van. A vallásos ember hite bizonyosság, tudás a számára, találkozott Istennel, megszólította, stb.

2022. aug. 30. 10:12
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

"szubjektíve biztos benne"

Ez pontosan mit is jelent?

Mert egy vallási tételben az életben soha nem lehetsz biztos. Nem vallásos hitnél még vannak lehetőségeid, de vallásosnál... mégis, miféle bizonyosság lenne lehetséges?

2022. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%

16


16

de te kereszteny vagy?

egy felekezeten belul is vitak vannak a reszletekrol, marmint a teologusaik kozott, foleg. a katolikusok sem ertenek mindenben egyet, kulonbozo belso mozgalmaik vannak, sokan nem ertenek egyet a pápa kijelenteseivel. ha te azt hitted, a keresztenyekek mindenben egyet kell erteni azzal, amit nekik mondanak, es nem lehet szuveren velemenyuk, akkor rosszul tudtad.

2022. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%

@18


"NINCSEN bizonyosság."


De van csak az se nem objektiv se nem egzakt.


Róm 8:15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!

Róm 8:16 Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.


Az igazi hitnek mindig van bizonyossága.

A fejhitnek nincs. Amit csak a gondolkodás fogad el az még nem hit pedig a magyar nyelvünk ezt is annak nevezi. Sajnos ilyen fejhit is van az igaz hivőkben is egyszerre az igazi szivhit mellett. Ugyanis ha mindenkinek teljes hite lenne akkor nem lennének se betegek se szegények az igazi hivők között. Szóval amit a Biblia hitnek nevez az a szivben van:


Róm 10:10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.

2022. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!