Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én azt hittem a hit az egy...

Én azt hittem a hit az egy 100%-os meggyőződés. Akkor mi, ha nem? 95%-os?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yL27ti8Mzi0

1óra 05 perc körül van erről szó



2022. aug. 29. 23:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Az igazi hitnek mindig van bizonyossága."

Esetleg néhány példát?

2022. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
62%

Bemásoltam.

A SzentLélek nem egy elvont fogalom.

Aki megkapja Istentől annak óriási vigasztalás. Ezért is Vigasztaló a neve.

2022. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 szp72 ***** válasza:

Számos dologban hiszünk, de nem egyforma erőséggel, van amiben teljesen biztosak vagyunk, van amiben nem annyira, s van amiben azért vannak kételyeink.


A Katolikus Egyház is így van ezzel, nem minden tétele egyforma súlyú. A legsúlyosabb és biztosan igaz állításait dogmáknak nevezzük, éppen ezért a dogmák tudatos kétségbevonása szükségszerűen kiközösítéssel jár. Számos dologról azonban kisebb nagyobb hevességű vita folyik, s előfordulhat, hogy az Egyház többségi és hivatalos álláspontja is idővel megváltozik.


Azt hiszem, hogy a homoszexualitás bűnnek tartása még nincs a teljes tévedhetetlenség igényével leszögezve, tehát még nincs dogmaként kimondva, tehát elvileg erről még lehet vitatkozni. De olyan erős a hagyománya és a bibliai megalapozottsága, hogy aligha van arra esély, hogy ez a tanítás megváltozzon, sőt inkább az az esélyesebb, hogy ha sokan kezdik kétségbe vonni, akkor a vezetőség dogmatizálja, s attól kezdve már nem lehet rajta vitatkozni.

2022. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A hit sem statikus hanem gondozni kell.
2022. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A tudományt miért nem kell gondozni?

Pedig az sem statikus.

2022. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!