Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a két vallás...

Mi a különbség a két vallás között??

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az iszlám hisz a Tórában és a Bibliában is. De nem értem akkor mi olyan nagy különbség van? Csak van egy plusz könyvük a korán de attól ugyan úgy elhiszik a Tórát meg Bibliát.

Akkor a kereszténység és az iszlám

És a judaizmus és az iszlám ugyan az.



2022. nov. 18. 19:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Lehet én tudom rosszul de a Korán szerint tudtommal Mohamed analfabéta volt.


Lényeges része a Koránnak, hogy Mohamed írástudatlan volt és Gábriel arkangyal által írta meg a Koránt.

2022. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
52%

"Lehet én tudom rosszul de a Korán szerint tudtommal Mohamed analfabéta volt."


Rosszul tudod.



"Lényeges része a Koránnak, hogy Mohamed írástudatlan volt és Gábriel arkangyal által írta meg a Koránt."


Ezt is rosszul tudod. Az igaz hogy prófétasága előtt nem tudodd írni olvasni de utána biztos hogy tudott mert ez a Korán utasítása. A muszlimoknak meg kell tanulni írni olvasni.

2022. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
100%

"Állítólag arra is vannak adatok hog õty Jézus fogta az Ószövetséget, hozzácsapta a saját elképzeléseit"

Eredetileg nem csapott hozzá semmit, sõt, azt mondta: "nem azért jöttem, hogy eltöröljem, hanem, hogy betöltsem", meg azt is, "míg az ég és a föld el nem múlik, egy jod sem vész el a törvénybõl" lehet, nem pontosan idéztem, de ez a lényege, amúgy ez a Hegyi Beszédben, így megtalálod a katolikus fordításban. Aztán persze fejezet, stb a protestánsban is.

30, "A Korán pedig nem ír olyat hogy Mohamed próféta analfabéta volt."

62. Al-Jumu'a című szúra .{2} Ő az, aki elküldött az írni-olvasni nem tudók közé egy közülük való Prófétát, aki hirdeti nékik a jeleit, megtisztítja őket, s tanítja nekik az Írást és a Bölcsességet. Bizony, ők korábban nyilvánvaló tévelygésben voltak,

2022. nov. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
100%

32, " A muszlimoknak meg kell tanulni írni olvasni."

Idéznéd? (Lehetõleg linkkel együtt)

2022. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
100%

#32, 33

Több lett bennem a kérdés, mint előtte xd

Nincs közünk esetleg egy muszlim aki megtudja mondani, hogy jól írtam-e?


31 voltam.

2022. nov. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
52%

"Eredetileg nem csapott hozzá semmit, sõt, azt mondta: "nem azért jöttem, hogy eltöröljem, hanem, hogy betöltsem", meg azt is, "míg az ég és a föld el nem múlik, egy jod sem vész el a törvénybõl" lehet, nem pontosan idéztem, de ez a lényege, amúgy ez a Hegyi Beszédben, így megtalálod a katolikus fordításban. Aztán persze fejezet, stb a protestánsban is."


A keresztény vallás tele van olyan tanítássdal ami totál ellentétes az Ószövetséggel. Például szentháromság, Jézus istensége, megváltó halála. Persze ezeket valójában nem Jézus tanítótta hanem az egyház hazugság, de keresztény tanítás szerint ezek Jézustól vannak.



"62. Al-Jumu'a című szúra .{2} Ő az, aki elküldött az írni-olvasni nem tudók közé egy közülük való Prófétát, aki hirdeti nékik a jeleit, megtisztítja őket, s tanítja nekik az Írást és a Bölcsességet. Bizony, ők korábban nyilvánvaló tévelygésben voltak,"


Az egy téves fordítás a magyarban. Helyesen úgy szól hogy nem ismerte a korábbi írásokat nem pedig írni olvasni nem tudott.



"Idéznéd? (Lehetõleg linkkel együtt)"


Az első kinyilatkoztatott vers a Koránból az Al-Alaq szúra ami úgy kezdődik hogy "Olvass". Ez az első parancsa a Koránnak és pont a próféta ne tudna olvasni? Ezen kívül pedig számos vers szólít fel a tanulásra, a tudománnyal való foglalkozásra aminek alapfeltétele az írni olvasni tudás.

2022. nov. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
47%

Hát igen, a Biblia értelmezésében van lényeges különbség. Valamint a muszlimok azt állítják, hogy a Bibliát utólag toldozták-foldozták. Ezért el van ferdítve a jelentése. Az iszlám közelebb van a zsidó valláshoz mint a keresztényhez ugye. Mert Jézust nem ismerik el megváltónak.

Azt nem értem, hogyha tagadják egy önkéntes emberáldozat létjogosultságát, akkor miért létezik egyáltalán a vallásukban az áldozat? Ha a bűnöket Isten egyszerű megbánás alapján bocsátja meg, akkor miért lenne ez őszintébb, mint amikor a keresztények belátják, hogy valaki az ő bűneik miatt halt meg? Melyik vezet mélyebb, őszintébb bűnbánathoz, és megbánáshoz?

2022. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem értem, hogyha tagadják egy önkéntes emberáldozat létjogosultságát, akkor miért létezik egyáltalán a vallásukban az áldozat? Ha a bűnöket Isten egyszerű megbánás alapján bocsátja meg, akkor miért lenne ez őszintébb, mint amikor a keresztények belátják, hogy valaki az ő bűneik miatt halt meg? Melyik vezet mélyebb, őszintébb bűnbánathoz, és megbánáshoz?"


Jézus megváltó haláéa valójában egy pogány emberáldozati szertartás, ami úgy szól hogy Isten csak akkor tud megbocsátani ha egy embert feláldoznak neki. Ez a muszlimok számára soha nem elfogadható. Ráadásul arról szól hogy te össze vissza bűnözöl, de ha elfogadod Jézus megváltó halálát simán besétálsz a Mennyországba. Te követed el a bűnt de más kap helyetted ezért büntetést, konkrétan halálra kínozzák. Ez szintén elfogadhatatlan a muszlimok számára. Az iszlám szeint neked kell vállalnod a felelősséget a tetteidért. Persze Allah megbocsátó. Ha a akar és látja rajtad hogy megbántad és megpróbáltad helyrehozni megbocsáthatja neked az elkövetett bűnt. Szóval ha te belátod hogy bűnt követtél el, megbántad, Allah megbocsátást kéreed illetve az embertársadét ha olyan bűnről van szó, és megpróbáltad helyrehozni, Allah megbocsáthatja. Ez az igaz őszinte bűnbánat. Nem az hogy más szenved a te bűneid miatt te pedig megúszod a számonkérést és bűntetést. Neked egyébként nem lenne emiatt lelkiismeret furdalásd? Bekerülsz a Mennyországba abban a tudatban hogy más kapott büntetést és szenvedett az általad elkövettt bűnk miatt.

2022. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
30%
Ahogy félpipás mondja, ha csinálsz valamit nem igazságos hogy más szenvedjen.
2022. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul meg a bűnökért vállalt felelősség a muszlimoknál és a zsidóknál?

Amit már nem lehet jóvá tenni az elmúlt idő, vagy a maradandó és nagy mértékű károk miatt, azért mit jelent egy felelősség vállalás? Ha nincs ára a bűnöknek, hanem csak rá van bízva az emberre, hogy bánja meg, akkor miért lenne mélyebb és őszintébb a megbánás?

2022. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!