Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jézus követőjének...

Mit jelent Jézus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Ti is álmodtatok Jézussal gyerekkorotokban? Mi a jelentősége?

2023. jún. 8. 19:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Én nem, vagy legalábbis már nem emlékszek rá. De ettől függetlenül még követem Jézust.

Én Démonokkal álmodtam gyermekkoromban. Még alvási paralizízis formályában meg is támadtak álmomban. :S

2023. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az a jelentősége, hogy a jóra nagyon fogékony vagy befogadóképességed nagy hitnek a lehetősége a tied.


Ha elolvasod Jézus magvető példabeszédét, akkor te vagy a százszor, ezerszer annyi termés.

2023. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem azt, hogy a facebookon lájkolod vagy követed a Jézusról posztolókat :) Azt jelenti, hogy úgy gondolkodj Istenről és az emberekről, ahogy Jézus gondolkodott róluk, és úgy is beszélj és bánj a különböző élethelyzetekben Istennel és az emberekkel, ahogy Jézus tenné. Alapvetően tehát, hogy a szeretet legyen a motivációd mindenki felé. De úgy látom, hogy Jézus követése azt is jelenti, hogy ugyanaz legyen a fő életcélod, mint neki volt. Ő nem csak sodródott össze-vissza az életben cél és tervek nélkül. Nem is a saját álmait vagy elképzeléseit hajtotta. Jézus életcélja az elhívása után (miután Keresztelő János megkeresztelte) az volt, ami Isten akarata, hogy megismertesse az Atyát az emberekkel, és hirdesse, majd megalapítsa Isten Országát vagy más (jobb) fordítás szerint Isten Királyságát a földön, ami a hívők közössége, az egyház. Ha a mi életünkben nem fontos, hogy az emberek megismerjék az Atyát, és az sem, hogy Isten Országának fennmaradását és növekedését előmozdítsuk itt a földön, akkor nem hiszem, hogy azt mondhatjuk magunkról, hogy mi Jézus követői vagyunk. Jézusnak elsősorban az van a szívén, hogy az emberek lelkét megmentse, és úgymond megmentve tartsa (megtartsa), ő most is ezt teszi a mennyből. Tehát ha ez nekünk nem fontos, nem csatlakozunk hozzá ebben, akkor hogyan követhetnénk őt? Persze ehhez nem csak buzgónak, hanem józannak és felkészültnek is kell lennünk, hogy ne a hamis tanok növekedését mozdítsuk elő, ami nem menti meg az embereket. És Isten ismeretét és Isten Országát nem csak szavakkal hirdetjük, hanem tettekben megnyilvánuló, nem képmutató szeretettel is.

üdv, a javuló Stefán

2023. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Stefán!

"Jézus az okos beszéd hallatára megdicsérte: „Nem jársz messze az Isten országától” – mondta neki. Több kérdést már nem mertek neki föltenni."

(Márk 12:34)

2023. jún. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Jézus követője(görögül christianos):


Aki tetteiben,jellemében,gondolkozásmódjában,céljaiban követi Jézust.

2023. jún. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33 évesen önként ment a halálba! Szerintem ne kövesd!
2023. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

A halálba ment volna?

Nem ment önként. Ment, mert ez volt megírva róla. Felismerte magát az írásokban. Tudta, hogy róla szólnak. Idővel megértette, hogy ezt hagynia kell megtörténni. Azért ment, mert ha nem ment volna, akkor egy katona odavágott egyet neki. A keresztet cipelni nem bírta, hiszen előtte megkínozták. Felszögelték. Szenvedett még, de meghalt. Aztán sírba tették. Ez pénteken történt. De azon a pénteken jelek is történtek. A százados megjegyezte, hogy ő valóban Isten fia volt.

De a százados tévedett. Mert nem Isten fia volt.


A sírban történt valami. Valami, ami emberek milliárdjainak életét alakította a mai napig. A sírban az Atya látogatta meg. És mint egykoron vele is történt, megérintette Jézus testét. Jézus teste pedig Isten test lett. Az emberből Isten lett. Isten pedig ott kezdte, ahol az Isten kezdte: Kezdetben.

Kezdetben volt az ige. Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet. Az ige Istennél volt. Isten volt az ige. Mert emlékezett mindenre, ami addig megtörtént, míg ki nem lehelte a kereszten a lelkét. Isten az Ige alapján teremtette a világot. Nem minden passzolt. Hiszen előbb teremtette az Univerzumot, mint a világot. De a csillagok mozogtak, vándoroltak, a világ pedig le lassult. A napok nap hosszúak lettek és a csillagok is a helyükre kerültek, amire Isten megteremtette az embert. Evolúció révén fejlődött ki az ember. Amikor az élőlények nem hasonlítottak semmire, ami Jézus életében ismert volt, Isten letörölte őket a föld színéről. Aztán újrakezdte. Végül ember jött létre. Erre azt mondta Isten, hogy jó, hiszen valaha ő is ember volt. Jézus volt a neve.

Aztán az ige alapján Isten megteremtette az emberiség történelmét. Szabad akarata sem embernek sem Istennek nem volt. De már Atya volt, kinek gyermeke az emberiség. Istennél volt az ige, az embereknek adta. Az emberek jegyezték le az igét. Amit leírtak valós volt. Aztán megszületett Jézus. Aki megtanulta az igét. Felismerte benne magát. Választása nem volt. Végig csinálta azt, ami róla szólt. Mert az ige tele volt próféciákkal. Melyek mind beteljesültek.

A sírban pedig Isten megérintette a saját testét. Jézus volt a saját teste, amely eltűnt. Aztán isten egy hatalmas vigyorral a száján kisétált a sírból. Szabad volt. Ami az embereknek péntek délutántól a hét első napjáig tartott, az Isten számára jelenlegi ismeretünk szerint 14 milliárd év.

Persze az Atya levehette volna a Fiút a keresztről. De azzal egy paradoxont idézett volna elő. Semmi sem lett volna, ami lett és még az sem lett volna, ami volt.


Istennek kemény gyerekkora volt. Aki Jézust követi eljut a teljes ismeretre. Aki jézus követi, az a tanításait követi. Tanításának lényege a szeretet.


Hiszen meg van írva:

"És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból. A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni. Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk. Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes. Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat."

(1 Korintus 13: 3-11)

Legyen ez a békesség lelketeknek.

2023. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha tudni akarod arra a kérdésre a választ, hogy mit jelent Jézus követőjének lenni, akkor ne az emberektől kérdezd, hanem Jézustól, mert ahogy eddig olvashattad, vagy teljesen komolytalan választ adnak, vagy szinte semmit, mivel maguk se tudják, vagy valami sablon definíciót. Kérdezd meg Jézustól, és kérd meg, hogy mutassa meg neked, hogy mit is jelent igazán.


Az álmot illetően. Én nem emlékszem, hogy gyerekkoromban álmodtam volna vele. Az utóbbi években viszont igen, onnantól, miután tanítványává, és testvéréé fogadott. Hogy milyen jelentőséget hordoz magában az álmot, azt neked kell tudnod, és megtalálnod. Javaslom, hogy a választ keresd az istennél.

2023. jún. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

7#


"Ment mert egy katona odavagott volna neki"???


Olvastad a Bibliát?

Ő maga mesélte el a tervet a pajtásoknak jóval az esemeny előtt. Nem érdekelte az sem, hogy édesanyja szíve megszakad,

vagy, hogy nem írta le tanításait, ezért a másodkézből leírt téves információkkal háborúkat okoz majd és emberek millióinak életébe fog kerülni.

2023. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

És te 9-es olvastad a Bibliát vagy csak láttál egy két Hollywood-i sikerfilmet?

Mert ha olvastad volna a Bibliát, értenéd, hogy a mit írtál nem felel meg a valóságnak.

Én olvasom a Bibliát.

A tervben volt még valami, amit elfelejtettél: Feltámadás.

2023. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!