Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jézus követőjének...

Mit jelent Jézus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Ti is álmodtatok Jézussal gyerekkorotokban? Mi a jelentősége?

2023. jún. 8. 19:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#10 Hiába olvasod, ha nem érted. Az, hogy valaki olvassa a bibliát, az nem jelent semmit, az egész kereszténység a biblia miatt tévelyeg, mert az által próbálják követni az istent, és nem a megígért Szent Léléket/Szellem által.
2023. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
#7 szerintem csak troll.
2023. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

11!

Kérlek, meg tudnád saját szávaiddal fogalmazni a szentlélek mibenlétét?

De még mielőtt megtennéd olvasd el ezt:


"Ezért mondom nektek: minden bűnre és káromlásra elnyerik az emberek a bocsánatot, de a Lélek káromlása nem nyer bocsánatot. Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Márk 3: 31-32)


Én a helyedben óvatosan bánnék a szávaimmal.

Az se hülye, aki hallgat.

2023. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13 Nincs okom félni, mert nem írtam semmi olyat, amivel káromoltam volna.


Érdekel is a válasz, vagy csak úgy írtad, hogy vitatkozz?

2023. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

7/10/13 én vagyok

12-es! Nem vagyok troll.

14-es! Érdekel a válasz, természetesen.

De ha nem tudod leírni a szentlélek miben létét, akkor én sem tudom leírni, hogy kinek mit jelent olvasni a Bibliát.

2023. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

10#


"A tervben volt a feltámadás"


Ezek szerint a "Ne ölj" parancsolat érvényét veszíti, ha tervbe veszed a saját feltámadásodat?


Valóban olvastad a Bibliát, vagy csak szemezgetsz innen-onnan?

2023. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Bizony, olvastam a Bibliát. Bizonyítani hogyan is tudnám, hiszen számítógép előtt ülve bárhonnan kimásolhatók az igerészek. Lehet szemezgetni, ahogy mondtad.

Egyszerűbb lesz, ha leírom, hogy a nevem:

Belovics Krisztián. (facebookon fent vagyok)

Ember vagyok, mint olyan, tévedhetek. De nem kell semmiféle állarc mögé bújnom. Bátran bárkinek elmondhatom, hogy ki vagyok, hiszen, amit én írok, abban hiszek is.

Bűnös ember volnék én is, mint bárki más. De én nem bújok el a felelősség elől és minden adósságomat kifizettem, minden adósságot elengedtem.

Olvastam az írást. Törekszem aszerint élni. Ezért merem leírni a valódi nevem.

Mert aki igazat beszél, az nem rejtegeti magát. Aki pedig hamis az elrejti magát.

2023. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17#


Kedves Krisztián! Elhiszem, hogy olvastad a Bibliát, ezek szerint elsiklottál a 10 parancsolat felett, pedig lényeges olvasmány!

Az értő olvasás nagyon fontos, már általános iskolában is ellenőrzik, hiánya nagy károkat okozhat felnőttként az embernek.

2023. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#15 Most egy ideig nem leszek elérhető, szóval majd ha vissza jöttem, utána leírom.
2023. jún. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

18!

Krisztián vagyok!

Melyik parancsolatot szegtem meg?

Bűnös vagyok. Leírtam. Hazudnék, ha ártatlannak vallanám magam.

De bűneimet Jézus a keresztre magával vitte. Vérével megváltott. Engem megérintett. Nekem Jézus erőt adott. Ha nem így lenne halott lennék.

De bűnös vagyok. Mert életem során több parancsolatot is megszegtem. Nert nem vagyok jó ember.

Egy a jó: Az Isten.

Jézus ezt mondta:

"„Bizony mondom nektek – felelte Jézus –, ha lesz bennetek hit, és nem kételkedtek, nemcsak a fügefával tehetitek meg, ami történt, hanem akár ennek a hegynek is mondhatjátok: Emelkedj föl és omolj a tengerbe, s az is végbemegy." (Máté 21:21)

Én hittem, amit mondtam. Hiszem most is. Meg történt. Nem hazudtam. Mert hiszek Jézusban. És abban, aki őt a világba küldte.

Téged pedig nem ítéllek el. Mert aki ítélkezik, azt magát is megítélik.

Te ítélkeztél. bizonyítottam, hogy tévedtél. Elismerted.

Aztán hozod a 10 parancsolatot annak, aki beismerte, hogy bűnös?

Ha vétettem bárki ellen, és van bárki, akinek a vétkeim még nem kerűltek megváltásra, az jelezze!

Ha pedig Isten ellen vétettem, hát ha fenn áll a büntetés továbbra is a bűneim miatt, akkor vállalom.

Csak nem bűn, ha valaki leírja, hogy neki mi jött le az írásból.

Nekem az jött le, hogy Jézus része az Istennek. Csak ma már megadatott, ami a régi korokban nem. Megérthetjük, hogy melyik része. Az Atya része az Istennek. Aki pedig hisz a Fiúban és az Atyában, az maga is része Istennek. Magunk válunk eggyé az Atyával, a Fiúval és eggyek leszünk az Istenben.


Aki másban hisz, azt nem ítélem el, hiszen én is hittem másban. De nekem erőt és egész életem megújítását az adta, akit Jézusnak hívnak. Aki örökre megmarad, de addig bizonyosan, míg tart az életem. Mert nem a halálom tart, hanem az életem. Ha nem így lenne nem írhatnék.

2023. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!