Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jézus követőjének...

Mit jelent Jézus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Ti is álmodtatok Jézussal gyerekkorotokban? Mi a jelentősége?

2023. jún. 8. 19:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20#


Kedves Krisztián!


Látom valóban gondok vannak a szövegértéssel. Nem kétlem, a bűnösséged, soha nem is tettem.

Jézus önkéntes halálát vetettem fel a 10 parancsolat "Ne ölj" parancsolatához képest, halálos bűnnek. Amit te azzal magyaráztál, ha nem akart volna meghalni, akkor agyonütötték volna. Nos erre gondoltam, amikor a Biblia félreértelmezésére hívtam fel figyelmed.

2023. jún. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kedves 20-as! A szövegértéssel nem nálam van a baj.

Én ezt írtam (idézem):

"Azért ment, mert ha nem ment volna, akkor egy katona odavágott egyet neki."

Ez nem azt jelenti, hogy agyonütötték volna. Hanem, hogy oda csaptak volna.

Mert hogy a parancs ez volt: feszítsék keresztre!

A parancs pedig parancs. A katonáknak pedig ezt a parancsot biztosítani kellett. Mert hogy a katonák dolga a parancsok végrehajtása.


A Biblia 4 féle verzióban is leírja Jézus történetét. Olyan ez, mint 4 tanúvallomás.

Én pedig amit állítottam teljesen és pontosan illeszkedik a Bibliához.


Jézus követése azt jelenti Kérdező, hogy nem emelsz kezet embertársaidra. A szávaiddal véded meg az álláspontodat. Nem ítélkezel. Nem ölsz, nem lopsz, nem paráználkodsz, tiszteled anyádat és apádat. De ha jézust követed, akkor az evangéliumért elhagyhatod a szüleidet. Sőt elhagyhatod asszonyért is a szüleidet és ragaszkodhatsz hozzá. Mert amit Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét. Hamisan nem tanúskodsz. Jézus ilyet nem tett. Judás tanúskodott ellene. Nem árulkodott róla, hanem pénzért valótlant állított.

Azt tedd az embertársaiddal, amit szeretnél, hogy veled is megtegyenek. Amit pedig nem szeretnél, hogy megtegyenek veled, azt ne tedd meg te sem embertársaddal.

Szeresd az Istent teljes erődből, teljes szívedből, teljes elmédből. Jobban szeresd Istent, mint embertársaidat. Embertársaidat pedig úgy szeresd, mint ahogy Jézus szerette az embereket, de legalább úgy, mint ahogy saját magadat szereted.

Íme a hegyi beszéd Máté szerint:

[link]

És a következő két fejezetben folytatódik.

Ebben gyakorlatilag benne van Jézus esszenciája, az elvek, melyek szerint élte életét.

Ez egy térkép, hogy tudd, hogy hol vagy és merre vezet az Út.

Aki pedig Jézust követi, azt nem viszik keresztre. Mindenkit a saját keresztjére megfeszítenek, de mindenki fel is támad. A saját kereszted pedig a múltadból és jelenedből tevődik össze. A bűneid, vétkeid felvállalása és általa való jóra tanítás az ember saját keresztje. De a kereszt Jézus nélkül semmit sem ér.


Remélem mindenkinek kielégítő volt a válasz.

2023. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22#


Szövegértés!

Jézus előre elmondta, mi fog történni!! Tehát hiába csapna oda a katona, már előre meg volt mondva, hogy mi fog történni, még az odacsapás is!

Tehát Jézus önként ment a Halálba! (Nem utazott el, hogy védje barátait, családját, édesanyját, saját életét..) Eldobta az életet, ez felér az öngyilkossággal és ez ellent mind a "Ne ölj" parancsolatnak!

Bűnt követett el az egyik legsúlyosabbat, s nem tisztelte édesanyját!

2023. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#13 Szóval, a Szent Lélek/Szellem jelenléte az életünkben...

Jelenleg leírom azt, hogy én hogy tapasztalom, és a többi testvér. Valóságosan jelen van az életünkben, szól hozzánk, tanít minket, ugyan úgy, ahogy Jézus tanított, amint még is van írva róla, a hétköznapi életünkből használ fel elemeket, hogy valamilyen hasonlatot, vagy példázatot tanítson, vezet minket ezek által, hogy merre menjünk tovább, álmokat is szokott adni, ami többnyire tanító jellegűek, tehát rövidebben összefoglalva, itt van Jézus köztünk, csak test nélkül, ugyan úgy tanít, meg vezet, mint ahogy 2000 évvel ezelőtt tette, volt, amikor megölelt és végeláthatatlanságig lehetne sorolni ezeket, de nincs értelme, a lényeg, hogy itt van Jézus köztünk, valóságosan, csak test nélkül.

2023. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!