Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények és vegánok!...

Keresztények és vegánok! Nagyon régóta nem eszem sertést és igazából egyéb állati eredetű élelmiszereket sem sűrűn. De kiderült, hogy enzimhiányom van. Hasnyálmirigy. Mit tennének? Több a megjegyzésekben.

Figyelt kérdés

Egy ideig vettem be Dipankrint. Nem sokáig, 1-2 hónapig.

Eleinte nem is tudtam, hogy sertés hasnyálmirigy por vagy kivonat vagy mi van benne.


Most már elhagytam a Dipankrint.


De addig ettem sertés eredetűt. Most akkor mi a helyzet? Mit tegyek?


Az enzimhiány még mindig megvan, de ennyi idő alatt megfigyeltem, hogy miket nem bír az emésztőrendszerem és így azokat teljesen kiiktattam.


Kérjek bocsánatot Istentől? Ti ilyen esetben mit tennétek?


Nagyon sajnálom, hogy akkor kibillentem. Úgy sajnálom a sertéseket is.


Már nagyon megbántam!


Egy ideig elég súlyos tünetek voltak, akkor megijedtem. De nem kellett volna így sem sertés eredetűt bevinni. :(



2023. jún. 14. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
kedves 9-es, gondolom növényeket sem eszel semmilyen formában, hiszen azok is élőlények.
2023. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:

#9. Köszi a megértést.

Igazából nem szedtem annyi ideig, mert ez nem olyan készítmény, hogy mindennap kellene szedni, tehát a hónapban hetek teltek el úgy, hogy nem vettem be.

Akkor szükséges bevenni, amikor gond van az emésztéssel. Ahhoz viszont ki kellett tapasztalnom, hogy mik azok, amikkel nem bír el önállóan az emésztőrendszerem.

Hála Istennek, itt az oldalon egy hozzászóló adott meg egy nagyon hasznos honlapot, ami sokat segített. (A FODMAP-ról szól, amit addig nem ismertem.)

2023. jún. 16. 10:40
 13/64 A kérdező kommentje:
2023. jún. 16. 10:57
 14/64 anonim ***** válasza:

#11 A növényeknek nincs kp-i idegrendszerük s az ember különbenis vegánnak teremtetett az Ő képire s hasonlatosságára...

🌿✌🏻

dec. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:

7-es:"Jézus azt is mondja, hogy nem az tesz téged tisztátalanná, amit megeszel"

Jézus itt olyan eledelek megevéséről beszél, amiket mosdatlan kézzel ettek. A sertés vagy a kutya netén a harcsa Jézus szerint nem eledel


"Tipikus esete vagy azon embereknek, akik magukat Krisztus fülé merik helyezni"

Ezt épp te csinálod. Kiforgatod Jézus szavait: Ő a mosdatlan kézzel való evésről beszélt, ezt te megcsavarintva átértelmezed úgy, hogy: hurrá, Jézus tehát "szentesítette" a kolozsvári szalonnát...

dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
#15 netán...
dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:

#15

Hol mondja Jézus, hogy itt csak olyan ételről van szó? S ha így lenne, miért tette hozzá, amit utána mondott? De nem csak ebből tudjuk, hogy lehet enni bármilyen húst (embert nyilván nem), hanem Péter látomásából is, mely az Apcselben olvasható. Itt Isten kijelenti, hogy minden ételt megtisztított. Vannak kicsiny hitűek, akik szerint erre Isten képtelen, mi hiszünk mindenhatóságában.

dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:

"A növényeknek nincs kp-i idegrendszerük"

hol látod a Bibliában, hogy azokat az élőlényeket, amelynek nincs központi idegrendszerük, azokat meg lehet enni?


"s az ember különbenis vegánnak teremtetett az Ő képire s hasonlatosságára..."

és ezt?


azt (nem) eszel, amit akarsz, de ne próbáld kereszteny tanításként előadni

dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
#17 Hol mondja az Ige, hogy a kutya eledel? A farizeusok által rendelt kézmosás nélküli evésről ment a vita, nem arról, hogy lehet-e kutyát enni. Értem én, hogy te azt akarod belőle kihozni, mert így kényelmes neked...
dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
#17 Péter látomása emberekről szól: ACs 10:28...
dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!