Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények és vegánok!...

Keresztények és vegánok! Nagyon régóta nem eszem sertést és igazából egyéb állati eredetű élelmiszereket sem sűrűn. De kiderült, hogy enzimhiányom van. Hasnyálmirigy. Mit tennének? Több a megjegyzésekben.

Figyelt kérdés

Egy ideig vettem be Dipankrint. Nem sokáig, 1-2 hónapig.

Eleinte nem is tudtam, hogy sertés hasnyálmirigy por vagy kivonat vagy mi van benne.


Most már elhagytam a Dipankrint.


De addig ettem sertés eredetűt. Most akkor mi a helyzet? Mit tegyek?


Az enzimhiány még mindig megvan, de ennyi idő alatt megfigyeltem, hogy miket nem bír az emésztőrendszerem és így azokat teljesen kiiktattam.


Kérjek bocsánatot Istentől? Ti ilyen esetben mit tennétek?


Nagyon sajnálom, hogy akkor kibillentem. Úgy sajnálom a sertéseket is.


Már nagyon megbántam!


Egy ideig elég súlyos tünetek voltak, akkor megijedtem. De nem kellett volna így sem sertés eredetűt bevinni. :(



2023. jún. 14. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:

30-as:"Cornelius római százados volt"

És igaz, istenfélő, így nem evett tisztátalant...

dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:

30-as:"nem az tesz tisztátalanná, amit megeszünk"

Ld. 15-ös hsz-omat...

dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

#31

Hol írja a Biblia, hogy nem evett? Egyébként sincsenek már tisztátalan állatok, a hamis tanítás tesz titeket tisztátalanná.

dec. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:

30-as:"az olyan istentelen beszéd, ami tőletek származik"

Személyeskedés helyett próbálj meg a tényekre szorítkozni: Jézus nem azt mondta, hogy a kutyahús nem fertéztet meg, hanem azt, hogy az eledel mosdatlan kézzel való megevése nem tesz tisztátalanná. Jézus szerint a kutya nem eledel..

dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:

"Hol írja a Biblia, hogy nem evett?"

Ott, hogy igaz és istenfélőnek nevezi, tehát nem fertéztethette meg magát kutyával s egyéb útálatossággal...

dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

"Egyébként sincsenek már tisztátalan állatok"

Tehát az angoknának már vannak pikkelyei s a disznó már kérődzik...?

dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
#30 Miért ne ettek volna kutyát a rómaiak? Miért pont kutyát ne ettek volna? Cornelius igaz s istenfélőként mindenesetre nem evett tisztátalant..
dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

Tudtommal a kutyákat hasonlóan tartották a rómaiak, mint manapság és nem fogyasztották, te hol olvastad ellenkezőjét? Mutasd már meg kérlek, hogy hol volt bevett szokás a kutyák fogyasztása.


Én azt írtam, hogy Cornelius százados disznóhúst evett, mint minden római. A Biblia nem írja ellenkezőjét, azt csinálod, mint a hamis prófétátok, hogy beleszőttök olyanokat Isten szavába, amik sose voltak ott.


"A Lélek azonban kifejezetten mondja, hogy az utolsó időkben egyesek elszakadnak a hittől, a megtévesztés szellemeire és az ördögök tanítására hallgatnak, azokra, akik képmutatóskodva, de lelkiismeretükben megbélyegezve hazugságokat hirdetnek. Ők azt mondják, hogy tilos a házasság, hogy tartózkodni kell egyes ételektől, holott azokat azért teremtette Isten, hogy hálát adva élvezzék őket a hívek, azok, akik megismerték az igazságot. Mert Isten minden teremtménye jó, és semmi sem elvetendő, amit hálaadással vesz magához az ember, mert szentté lesz Isten igéje és az imádság által."


Ismerj benne magatokra :)

dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

38-as:"Én azt írtam, hogy Cornelius százados disznóhúst evett"

Írni írtad, csa elfelejtéd bizonyítani.


"tartózkodni kell egyes ételektől"

Csakhogy p.o. a disznó, kutya, angolna, ló, nyúl, kagyló nem étel az Ige szerint. Szerinted persze az. Kinek higgyünk hát...?

dec. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

"Mutasd már meg kérlek, hogy hol volt bevett szokás a kutyák fogyasztása"

Szokratésznak a kedvence volt. 100 éve Fro-ban még voltak kutyahentesboltok. A kirakatban lógtak a nyúzott kutyák a húskampón, mint ma nálunk a féldisznók. Miért épp a rómaiak tartózkodtak volna tőle...?

dec. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!