Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények és vegánok!...

Keresztények és vegánok! Nagyon régóta nem eszem sertést és igazából egyéb állati eredetű élelmiszereket sem sűrűn. De kiderült, hogy enzimhiányom van. Hasnyálmirigy. Mit tennének? Több a megjegyzésekben.

Figyelt kérdés

Egy ideig vettem be Dipankrint. Nem sokáig, 1-2 hónapig.

Eleinte nem is tudtam, hogy sertés hasnyálmirigy por vagy kivonat vagy mi van benne.


Most már elhagytam a Dipankrint.


De addig ettem sertés eredetűt. Most akkor mi a helyzet? Mit tegyek?


Az enzimhiány még mindig megvan, de ennyi idő alatt megfigyeltem, hogy miket nem bír az emésztőrendszerem és így azokat teljesen kiiktattam.


Kérjek bocsánatot Istentől? Ti ilyen esetben mit tennétek?


Nagyon sajnálom, hogy akkor kibillentem. Úgy sajnálom a sertéseket is.


Már nagyon megbántam!


Egy ideig elég súlyos tünetek voltak, akkor megijedtem. De nem kellett volna így sem sertés eredetűt bevinni. :(



2023. jún. 14. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:

18-as"hol látod a Bibliában, hogy azokat az élőlényeket, amelynek nincs központi idegrendszerük, azokat meg lehet enni?"

Növényevés a Biblia legelső laptyán...

🌿✌🏻

dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:

#20

Nem éppen, legfeljebb olyan értelemben, hogy a pogányságból megtért emberek ettek zsidók számára tiltott ételeket, amiért a zsidók elkülönültek tőlük, nem mentek házukba vendégségbe, stb.:

"Tudjátok ti is, hogy a zsidó ember mennyire visszariad attól, hogy idegennel barátkozzon, vagy hogy belépjen a házába."


Azért nem lép be a házába, megy vendégségbe, mert ott a zsidók számára tisztátalannak számító ételeket szolgálnak fel. De Isten a látomásban megmutatta, hogy már nincsenek tisztátalan állatok. Sehol se írja a Biblia, hogy a látomásban szereplő csúszó mászó férgek emberek lennének, ahogy a különböző madarak sem.


Meg ha jól emlékszem Péter meg se ölte Corneliust, ahogy más embereket se, ahogy Isten parancsolta a látomásban szereplő állatok kapcsán.


Szóval elég erősen izzadságszagú adventista belemagyarázás ez.

dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
#22 ACs 10:28-ban olvashatod a látomány magyarázatát...
dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:

Olvastam, de nem volt benne szó, hogy azokat az állatok, melyek leölését (és fogyasztását) Isten parancsolta Péternek, emberek lettek volna.

Elég durva, hogy ilyen kanibalizmust látsz bele.

dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:

24-es:"Olvastam, de nem volt benne szó, hogy azokat az állatok, melyek leölését (és fogyasztását) Isten parancsolta Péternek"

Én se olvastam, hogy ama állatokat ölte és ette volna Péter...

dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:

"pogányságból megtért emberek ettek zsidók számára tiltott ételeket, amiért a zsidók elkülönültek tőlük, nem mentek házukba vendégségbe"

Ilyen veszély nem fenyegette Péteréket, mert 1.Kornélius igaz, istenfélő ember volt, így nyilván nem evett kutyát meg patkányt, 2.intelligens ember lévén nyilván nem volt olyan bunkó, hogy zsidó vendégeit ily' fertelmességekkel kínálja.

Még te sem lennél tán akkora tahó, hogy esetleges héber vendégeidet kolozsvári szalonnával etesd...

dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

#22 Péter az Isten Lelke által eképpen magyarázza a látomást: "Ti tudjátok, hogy tilalmas zsidó embernek más nemzetbelivel barátkozni, vagy hozzámenni; de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan EMBERNEK"


Te (ki tudja, kinek a lelke által) eképpen: Ti tudjátok, hogy tilalmas zsidó embernek más nemzetbelivel barátkozni, vagy hozzámenni; de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan állatnak.


Kinek higgyünk hát: Péternek vagy neked...?

dec. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

22-es:"De Isten a látomásban megmutatta, hogy már nincsenek tisztátalan állatok"

Nem ezt mutatta meg (ld. 27-es hsz-omat)...

dec. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:

17-es:"miért tette hozzá, amit utána mondott?"

Erre gondoltál: "ezek fertőztetik meg az embert; de a mosdatlan kézzel való evés nem fertőzteti meg az embert"...?

dec. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
Viszont Cornelius római százados volt, akik igencsak szerették a disznóból készült ételeket, és fogyasztották is (kutyát nem ettek). Az pedig tudjuk, hogy nem az tesz tisztátalanná, amit megeszünk, hanem például az olyan istentelen beszéd, ami tőletek származik.
dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!