Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért utasítják...

A keresztények miért utasítják el a melegek örökbefogadását? A gyerek legyen inkább nevelő otthonban ahol nem lehet egyedül, titokban, mint egy azonos nemű pár? Nem értem.

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 20:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Keresztény vagyok és támogatnám a melegek gyerek örökbefogadását... De az a baj ettől még nem fogadhatnak örökbe. Majd ha ott fent úgy döntenek 🙃
2023. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%
NEM a keresztények utasítják el, hanem vallástól/párttól függetlenül a begyepesedett homofóbok
2023. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

[link]

Te szerinted a tökéletes igaz végtelenül jó szent Isten is homofób?

2023. szept. 28. 20:50
 4/48 anonim ***** válasza:
25%

Az isten nem lehet szent, az más téma.

Másrészt én sehol nem írtam, hogy hinnék istenben, vagy vallásos lennék.

Harmadszor a kereszténységben a homoszaxualitás van elítélve, de arról egyetlen szó sincs, hogy nem fogadhatnak örökbe gyereket!

Az ilyen-olyan magyarázatok meg legfeljebb belemagyarázások.

2023. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Egy: Isten szent, ezt a Biblia igazolja.

Kettő: sehol sem írtam, hogy mi a hited.

Harmadszor: Ha a homosex elvan ítélve, akkor a homo család is elvan ítélve!

2023. szept. 28. 21:28
 6/48 anonim ***** válasza:
39%

Én keresztényként még nem gondolkodtam sosem,hogy melegeket fogadjak örökbe,de most,hogy mondod,elgondolkoztam....Mit kezdhetnék velük?


Az egy másik dolog,hogy egy meleg pár,egészséges gyermeket,gyermekeket akarna örökbe fogadni, és átadni a Biblia által bűnnek ítélt magatartásformát....Nem egy jó elképzelés!

2023. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
15%

A kereszténység társadalomformáló erejét, befolyását már megtörték az elmúlt száz évben, nem kell aggódnod, hogy a progresszió útjába tudnak állni.

Inkább nézz a jövőbe! Száz éven belül az lesz itt a valódi kérdés, hogy az Európát napjainkban elárasztó iszlám miért utasítja el a melegek örökbefogadását? Csak ezt a kérdést akkor már nem biztos, hogy fel lehet majd tenni.

2023. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Clyde7 ***** válasza:
17%

A biblikus családmodell a férfi és nő házasságával indít. Ez volt Isten szándéka, hogy ez képezze a család alapját. (Az, hogy ez idővel eltorzult a bűn terjedésével, az egy újabb kérdés.)

Ez a mai napig igaz, hogy ez Isten akarata, azonban szerintem a fő probléma nem ez. Inkább az, hogy nagyon sok homofób vezető (aki keresztény, vagy még gyakrabban önmagát jogtalanul kereszténynek nevező) támadja a „melegséget”, ahol csak éri. (A politikában pl. mindenképpen érdekből, már csak az „Oszd meg és uralkodj!” elv alapján; ha ellenséget gyártok, annál többen állnak mellém, hiszen „Az ellenségem ellensége az én barátom.”, és ezzel demagóg módon népszerűségre teszek szert.) De sajnos sokan meggyőződéses anti-melegek, a kereszténységükre, Bibliára hivatozva. Pedig Isten szava világos e kérdésben is: Gyűlöld a BŰNT, és szeresd a bűnöst! Ergó nem pont így kellene elintézni a meleg emberekkel kapcsolatos kérdéseket, sorsára/magára hagyással, elfojtással. Szerintem. (De mindez nem változtat azon, amit már írtam, hogy a helyes családmodell bizony valóban férfi és nő házasságára épít, és a gyermek számára is ez ideális, illetve ösztönzendő. – Ami nem jelenti azt, hogy minden esetben jobb lenne a gyereknek egynemű szülők helyett pl. nevelőotthonban. Szóval elég összetett kérdés ez.)

2023. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 Lucifer-666 ***** válasza:
12%

Ők sem tudják. Vannak kulcsszavak, amitől habzik a szájuk, vagy csak nem tudják kezelni a gyűlöletüket valamilyen sérelem miatt.

A legtöbb csak egy programot fröcsög, amit belétápláltak. Végülis nem a saját életüket kell megítélniük ezeknek a zombiknak...

2023. szept. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak a melegek vannak elutasítva! Így szó sem lehet homofób politikáról. Ha 2 heteroszexuális férfi szeretne gyereket örökbefogadni, azt sem engedi a keresztény vallás és a magyar politika, mert nem házasok. A házaság egy férfi és egy nő megszentesített kapcsolata, semmi köze a szexualitáshoz! Külföldön, ahol már nincs férfi és nincs nő, ott megszünt ez a joghézag!
2023. szept. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!