Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért utasítják...

A keresztények miért utasítják el a melegek örökbefogadását? A gyerek legyen inkább nevelő otthonban ahol nem lehet egyedül, titokban, mint egy azonos nemű pár? Nem értem.

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 20:07
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez felekezettol fugg es orszagonkent is valtozik

Angliaban, ahol van meleg hazassag, az anglikan es sok mas egyhaz engedi a melegeknek / leszbikusoknak az orokbefogadast is.

De en inkabb azt a valtozatot latom gyakrabban az "azonos nemuek nevelnek gyereket" temaban, hogy van egy hetero par, akinek gyerekuk /-eik szuletnek. A hazassag felbomlik es mondjuk az anya leszbikus kapcsolatot letesit, ami vezethet osszekoltozeshez vagy hazassaghoz. Igy a gyermeket a mindennapokban "2 anya" neveli latszolag, de a valosag az, hogy az edesanyja neveli: van egy neveloanyja, de termeszetesen van egy edesapja is, akivel ugyanolyan kapcsolatban van, mintha az anya masik ferfivel kotott volna hazassagot. Tehat az apa es az apai nagyszulok is ugyanugy reszt vesznek a nevelesben, donteshozasban, elviszi magahoz, nyaralnak egyutt stb.

A volt finn miniszterelnokno is ilyen csaladban nott fel: szulei hazassaga felbomlott az apa italozasa es bantalmazasa miatt. Az anyukaja pedig ez utan leszbikus partnert valasztott es Sanna Marint igazabol a sajat anyukaja nevelte. Sanna Marin heteroszexualis, ferjnel van (volt?) es a ferjevel kozos gyermekuk van.

Tudom, az intezetbol orokbefogadas mas, de mint mondtam, az a leggyakoribb, hogy a homoszexualis hazassagban nevelt gyermek valamelyik partner sajat gyermeke.

2023. szept. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
18%
Házasságon kívül lehet gyerek? Nem. Házasodhatnak a b*zik? Nem. Akkor?
2023. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

" A gyerek legyen inkább nevelő otthonban ahol nem lehet egyedül, titokban, mint egy azonos nemű pár? Nem értem."


Ez az állítás, amiből kiindul a kérdésed, eleve nem felel meg a valóságnak. Nyilván nem szándékosan állítasz valótlanságot, hanem nem vagy tisztában tényekkel, elsősorban az örökbe adás jogi feltételeivel.


Sok ezer heteroszexuális házaspár vár évekig arra, hogy örökbe fogadhasson.


Azok a gyerekek, akik ennek ellenére nevelőintézetben élnek, nem azért élnek ott, mert homoszexuális párok nem fogadhatnak örökbe gyereket, hanem azért, mert maga a gyerek nem felel meg az örökbe adás jogi feltételeinek - jellemzően azért, mert a vér szerinti szülő vagy szülők nem járulnak hozzá az örökbe adáshoz (amit a köznyelven sokszor úgy fejeznek ki, hogy "nem mondanak le" a gyerekről.

2023. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
80%

"A gyerek legyen inkább nevelő otthonban"

Nem, lehetőleg ott se legyen. Egyik rossz lehetőség (a nevelőotthon) még nem tesz más lehetőséget (akkor adjuk meleg pároknak) automatikusan jóvá.

Ahogy a 13-as írta, itt van egy fogalmi zavar sokaknál.

Nevelőotthonba alapvetően nem teljesen árva gyerekek kerülnek, hanem olyanok, akiknél abszolút ismertek a szülők vagy szülő, csak a szülő nem mond le róla. Ellenben olyanok a körülmények, hogy ki kellett emelni a családból, pl. a szülő börtönbe került. Innen a gyerekek nevelőszülőkhöz kerülhetnek, ami nem egyenlő az örökbefogadással. Ez egy lehetőség, hogy rendezett házba, családba kerüljenek, de ha épp úgy van, bármikor beállíthat a biológiai szülő és követeli a gyereket. Általában épp most szabadultak, szóval nem a legkulturáltabb "követelés" ez és hivatalosan elsősorban a biológiai szülő joga nevelni a gyereket. Ezek a nagyon nehéz sorsú gyerekek így hol haza, hol intézetbe, hol nevelőszülőkhöz kerülnek.

Örökbefogadható gyerek amúgy nincs olyan rendkívül sok, heteroszexuális házaspárok is éveket várnak. És nekik is meg kell felelni egy csomó követelménynek. Megjegyzem helyesen, mert ezek a gyerekek amúgy is hátrányból indulnak. Ez nem úgy működik, hogy besétál a hetero vagy meleg pár az árvaházba és kihoznak egy gyereket.

2023. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
59%

12-ess:

"Házasságon kívül lehet gyerek? Nem."

Akkor nézd meg a statisztikát, a gyerekek majdnem fele házasságon kívül születik!

"Házasodhatnak a b*zik? Nem."

Sok országban házasodhatnak, szóval ez sem talált.


Érdekes, a válaszodban van két állítás, és mindkettö hamis - szerintem érdemes lenne elgondolkodnod azom, miért van így, miért vagy ennyire tájékozatlan, buta!

2023. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
15%

Keresztény vagyok és nem utasítom el, szerintem két szerető és gondoskodó szülő, még ha két apuka vagy anyuka, sokkal jobb, mint az állami intézményrendszer, ahol szeretet helyett kapnak megvetést, nem törődést, 18 éves koruk után pedig sokukat utcára engedik egy minimális apanázzsal.

Aki utóbbit részesíti előnyben, az nem keresztény.

2023. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
26%

#15

Nyilvánvalóan én ezeket nem a földi szokásokra és törvényekre értettem. Istennek nem kedves, ha házasságon kívül van gyereked, se az, ha b*zikkal házasodsz.

2023. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
24%
És honnan tudod, istennek mi tetszik? Nem hiszem, hogy elmondaná neked ezekröl a véleményét.
2023. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

#18

Írt róla egy könyvet.

2023. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Ez igaz

Biblia.

2023. szept. 29. 15:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!