Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van bűn a világban?

Miért van bűn a világban?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen kiírtam két kérdést hasonló alapokkal. Lényegébben az volt a problémám, hogy sok helyen olvastam azt a felvetést, hogy a világban lévő bűn a szabad akaratunk miatt van. Ha a szabad akarat a hibás akkor érthető, hogy Isten kénytelen volt beválalni az ezzel együtjáró rosszt. Azonban ebben az esetben a mennyországban csak úgy lehetnénk bűntelenek, hogy ha ott nem lenne szabad akarat. Ez azonban így mások szerint sem állta meg a helyét és végül mindkét kérdés esetén az lett a konklúzió, hogy a szabad akaratnak annyi köze van a bűnhöz mint a késnek a késeléshez, egyáltalán nem kényszerű velejárója a bűn. A bűnt más okozza.


De mi ez a valami amit nem Isten teremtett, miért van jelen a világban és hogyan került oda ha nem Isten teremtésével?


Lehetne arra fogni, hogy ez a világ egy büntetés, de ez logikátlan. Mintha a börtönben még több bűn elkövetésére sarkalnák a rabokat.


Lehetne arra fogni, hogy ez a világ egy próbatétel de ha nem a szabad akarat miatt van rossz a világban akkor lényegében manipulált lenne a próbatétel.


Lehetne még Luciferre is fogni az egészet, de őt is valamilyen szándékkal hagyná Isten garázdálkodni.

Erre indok nem lehet az emberek büntetése, vizsgáztatása a fenti pontok miatt. Lucifer szabad akaratát sem sértené, hogy ha nem garázdálkodhatna a földön.

Ahogyan Istennek nem kell ilyen módszerekhez folyamodnia, hogy bizonyítson bármit is, bárkinek, nem kell ilyen veszteséges kompromisszumokat kötnie.

Tehát nem látom az okot arra, hogy miért ne rakná Lucifert egy olyan helyre ahol ő boldogan létezhet és közben nem árthat másoknak.


Ha valaki tudna erre egy magyarázatott adni az legyen szíves leírni.



2023. okt. 31. 12:37
 11/91 A kérdező kommentje:

Gergő


Lucifernek ehhez rettentően ostobának kellett volna lennie.


A kérdésre pedig ez sem válaszolt.

2023. okt. 31. 21:14
 12/91 Potyondi Gergely ***** válasza:
21%

Röviden:

Szerintem azért van bűn a világban, mert vannak, akik magukat nagyobbnak gondolják Istennél.

2023. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!


Úgy találom,hogy körömszakadtáig ragaszkodsz "fixaideáidhoz" és hiába írtunk már hasonló bugyuta kérdéseidre alapos válaszokat,azokat ignoráltad,vagy el sem olvastad,amint nem az agyament elképzeléseid erősítettük meg.


Mégegyszer leírom lassan,tagoltan,hogy te is megértsd!


Az Isten országában azért nem lesz bűn, mert nem lesz Sátán aki bűnre kísértsen.

Másrészt MINDEN teremtmény világosan felismeri, hogy az isteni szeretet az egyedüli boldogság forrása s az az elleni lázadás boldogtalanságot hoz mindenkinek.


MINDENKI szabad akaratából engedelmeskedik a "Szeretet törvényének".

2023. nov. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos, a GYK törölte a tagolást.


Remélem ennek ellenére érthető volt!

2023. nov. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 A kérdező kommentje:

Gergő


Mint írtam elégé elképzelhetetlennek tartom és még talán sértő is Istennek az az elképzelés, hogy az egyik legtökéletesebb teremtménye annyira ostoba volt, hogy nem tudta felmérni ezt a nyilvánvaló tényt.


Arról nem is beszélve, hogy az világon rengetegen követnek el bűnt olyanok akik egyáltalán nem gondolják magukat többnek Istennél. Legyen ez azért mert ateisták, agnosztikusok vagy más vallás hívői. De még a kereszténységbe tartozók is szoktak bűnt elkövetni annak ellenére, hogy nem gondolják magukat többnek Istennél.


Ezenfelül az is a problémám ezzel az érveléssel, hogy ha a gőg (ami már magában is egy bűn) lenne a bűn forrása akkor felmerülne a kérdés, hogy hogyan került a világba a gőg. Ennek is van egy forrása.

Az nem valószínű, hogy bárki is teremtette volna Istenen kívül mert erre nem lett volna semmi oka és sem pedig képessége.

Az sem valószínű, hogy Istennek ilyet kellett volna teremtenie, hogy lett volna bármi ami rá kényszeríti Istent arra, hogy ezt megteremtse.

Az szintén nem valószínű, Istennel nem össze egyeztethető, hogy ő csak úgy megteremtette volna.

Tehát marad az a felállás, hogy valami miatt bekerült a bűn a világba és így jött be a gőg is.


Kicsit ironikusnak tartom azt, hogy a gőgről beszélünk ennyit majd utána egy ilyen anonim válasz érkezik. :)


13,14 anonim

Örülök, hogy a moderátorok megelőztek és törölték. Így is hosszabbra sikerült a gőgös válaszod mint kellett volna.


Vissza kerestem a válaszod. Nem volt nehéz nem sok két pipás válaszolt.


Az első két pipás válaszra még ott megadtam a választ. A második két pipás válaszodnak a hibájának a magyarázatát pedig már bele építettem ennek a kérdésnek a leírásába.


Ezenfelül nem ignorálok semmit ami nem az elképzeléseimet erősítik. Pusztán nem fogadom el azt amiben logikai hiba van vagy ami káromolja Istent. Ha te beéred egy ilyen magyarázattal akkor szíved joga a széles ösvényen közlekedni. Ez mondjuk a stílusodon is meglátszik.

2023. nov. 1. 09:02
 16/91 anonim ***** válasza:
18%

Nincs benne logikai hiba,csak a te logikád intézetbe való.

Isten káromlás sincs benne.

2023. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 A kérdező kommentje:

Továbbra is csak gőgös megjegyzések. Azt sem írod le, hogy mi a problémád azzal amit ellenérvként felhoztam pusztán újfent sértegetni próbálsz.


Nem kötelező válaszolni a kérdésre. Láthatóan te nem vagy képes arra, hogy érett keresztény emberhez méltóan válaszolj a kérdésre és a kritikát sem bírod ha valaki nem ért veled egyet. Csakis neked lehet igazad akkor is ha nem tudod alátámasztani érvekkel az igazadat.


Legyél szíves másik kérdésre válaszolni inkább ne az én kérdéseimre. Én nem látlak szívesen, bár lehet először egy kis önvizsgálatot kéne tartanod még mielőtt másoknak akarnál válaszolni.

2023. nov. 1. 18:09
 18/91 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, neked van elképzelésed?

Amúgy a hetest elolvastad?

2023. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 A kérdező kommentje:

Nekem nincsen elképzelésem erről, ezért is tettem fel a kérdést, hogy egy olyan elképzelést keressek amelyikben nincs hiba.


Olvastam a hetest. De akkor most reagálok neked.


"A gőgösség bűnét követte el."

Ez megint csak nem magyarázat arra, hogy MIÉRT követte el?

-> Ezt a részt nem egészen értem. Nem vagyok benne biztos, hogy ez a rész nekem szólt és abban sem, hogy ez kérdés akart lenni.



Szerintem a Biblia elég jól leírja ezt a problémát, ami már bele volt kódolva a teremtésbe.

Elég a 10 parancsolatot elolvasnod, és elgondolkodni: mi az, amit még egy mindenható isten sem tud megadni magának?

-> Ha már úgy is vissza térünk erre a válaszra akkor kifejthetnéd ezt a részt bővebben. Lehet több figyelmet kellett volna szentelnem ennek a válasznak de a kezdeti zavarossága miatt nem sok figyelmet fordítottam rá.


Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem és örülnék neki, hogy ha kifejtenéd bővebben, hogy mire is gondoltál.

2023. nov. 1. 18:48
 20/91 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező!


Téves elképzelés,hogy a bűn oka a szabad akarat!


NEM! A bűn oka a szabad akarattal való visszaélés és az Isten akarata elleni lázadás!


A bűn problémáját Krisztus egyszer s mindenkorra megoldotta áldozatával!


A 7. válaszban nincs semmilyen zavarodottság,csak az értelmező értelmezésében,de az gyökeres probléma!


A teremtésbe valóban bele volt kódolva egy probléma:

A "Szeretet" NEM biorobotokat alkot!

2023. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!