Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van bűn a világban?

Miért van bűn a világban?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen kiírtam két kérdést hasonló alapokkal. Lényegébben az volt a problémám, hogy sok helyen olvastam azt a felvetést, hogy a világban lévő bűn a szabad akaratunk miatt van. Ha a szabad akarat a hibás akkor érthető, hogy Isten kénytelen volt beválalni az ezzel együtjáró rosszt. Azonban ebben az esetben a mennyországban csak úgy lehetnénk bűntelenek, hogy ha ott nem lenne szabad akarat. Ez azonban így mások szerint sem állta meg a helyét és végül mindkét kérdés esetén az lett a konklúzió, hogy a szabad akaratnak annyi köze van a bűnhöz mint a késnek a késeléshez, egyáltalán nem kényszerű velejárója a bűn. A bűnt más okozza.


De mi ez a valami amit nem Isten teremtett, miért van jelen a világban és hogyan került oda ha nem Isten teremtésével?


Lehetne arra fogni, hogy ez a világ egy büntetés, de ez logikátlan. Mintha a börtönben még több bűn elkövetésére sarkalnák a rabokat.


Lehetne arra fogni, hogy ez a világ egy próbatétel de ha nem a szabad akarat miatt van rossz a világban akkor lényegében manipulált lenne a próbatétel.


Lehetne még Luciferre is fogni az egészet, de őt is valamilyen szándékkal hagyná Isten garázdálkodni.

Erre indok nem lehet az emberek büntetése, vizsgáztatása a fenti pontok miatt. Lucifer szabad akaratát sem sértené, hogy ha nem garázdálkodhatna a földön.

Ahogyan Istennek nem kell ilyen módszerekhez folyamodnia, hogy bizonyítson bármit is, bárkinek, nem kell ilyen veszteséges kompromisszumokat kötnie.

Tehát nem látom az okot arra, hogy miért ne rakná Lucifert egy olyan helyre ahol ő boldogan létezhet és közben nem árthat másoknak.


Ha valaki tudna erre egy magyarázatott adni az legyen szíves leírni.



2023. okt. 31. 12:37
 21/91 anonim ***** válasza:
18%

Rendben, nézzük.

Az első 3 parancsolat:

I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

II. Isten nevét hiába ne vedd!

III. Az Úr napját szenteld meg!

Amint látod, az ÖSSZES fontos parancs egyharmada CSAK azzal foglalkozik, hogyan imádd az istened.

Ezek a létező legfontosabb parancsok. Minden más parancs csak ezek után jön - tehát, ha például választanod kell egy jó ember, és az isten között, akkor egyértelműen az istent kell választanod, BÁRMILYEN helyzetben.

Lásd például Ábrahámot.


Bármelyik másik parancsot szeged meg, arra van bűnbocsánat. Még a sorozatgyilkosnak is van bűnbocsánat.

De ha ezeket szeged meg, akkor NINCS!


Ja, és a többi parancsban sincs szó arról, hogy szeresd az embertársad, vagy próbálj jól kijönni vele.


Ezek a parancsok nem csak az embereknek szólnak, hanem valami hasonlót kaptak az angyalok is. Ha megnézed, hogy nekik mi a fő tevékenységük: az, hogy az istent dicsőítsék, és az ő nagyságát hirdessék. Minden más csak ezek után jöhet, az emberekkel való foglalkozás, vagy a saját ügyeik intézése is.


EZEK UTÁN képzeld el Lucifert, aki gyakorlatilag a világon létező 3. legnagyobb hatalom. Természetesen ő is az isten képére és hasonlatosságára lett teremtve, mint mindenki más.

Folytassam, vagy innen magad is látod?

2023. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
10%
Amíg van ember van bűn szerintem.
2023. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
25%

22.Hsz!


NEM!


Amíg van Sátán,addig van bűn!

2023. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
34%

21.Hsz!


Súlyos tévedés!


Sehol sem írja a Biblia,hogy Lucifer "az Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve, mint mindenki más."!


Ezt te találtad ki!


Jézus,Isten Fia ezt az összefoglalót helyeselte,némi praktikus kiegészítéssel:


"Ő így válaszolt: „»Szeresd az Örökkévalót, Istenedet teljes szíveddel, egész lelkeddel és teljes értelmeddel!« Ez az első és legfontosabb parancs. A második is hasonló: »Úgy szeresd embertársadat, mint saját magadat!« Ez a két parancsolat az egész Törvény és a próféták írásainak az alapja.”(Mt 22:37-40)


A kiegészítés,csupán a fentiek alkalmazására vonatkozott.

2023. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 A kérdező kommentje:

21 anonim

Igen. Légy szíves folytasd. Összességében szeretném látni azt amit gondolsz.


13,14,16,20,23,24 két pipás anonim

Megkértelek, hogy ne válaszolj többé amit meg is indokoltam. Most megint megkérlek rá.

Van sok másik kérdés ahol biztosan szívesebben látnak. Legyél szíves oda válaszolni inkább ne az én kérdéseimhez.

2023. nov. 1. 20:25
 26/91 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia valóban nem írja külön az angyalok hasonlatosságát - viszont ez teljesen egyértelmű, a cselekedeteik alapján. Ráadásul ők is szellemi lények, tehát még sokkal jobban hasonlítanak az istenre, mint az ember.


Mi történt Luciferrel a teremtésben?

Az ő feladata az volt, hogy az istent figyelmeztesse az esetleges hibákra, és ilyenkor jobb megoldást javasoljon neki. Mint mondtam: ő a világ 3. legnagyobb hatalma. A kisujjából kirázta volna akár a teljes Naprendszer megteremtését, az utolsó molekuláig.

A teremtésnek a közelébe se engedték - még egy bolhát, vagy bacilust se teremthetett! Utána sem volt sehol szava a teremtett anyagi világban.

A feladatát pedig azért nem tudta ellátni, mert az isten nem hibázik - tanácsot pedig az ördögtől sem fogad el!

Jézus szerepe a teremtésben nélkülözhetetlen volt, és utána is fényes karrier várt rá. Lucifer - aki szinte akkora hatalom, mint ő - semmiféle szerepet nem kapott.

De ez sem törte meg a hűségét. Elviselte a helyzetet, és talált magának egy jó hobbit. Nagyon sikeres kereskedő lett, hatalmas vagyonnal, és tapasztalattal, egyedi darabokkal. Semmiben sem ártott senkinek.

De ez nem volt elég az istennek.

Lucifer akkor sokallt be, amikor meg kellett volna hajolnia az ember előtt. Innen kezdődik az ámokfutása.


Ja, még egy:

a Biblia leírja, hogy a bűnt És a bűnre való hajlamot IS az isten hozta be a világba.

Vajon miért?

2023. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező!


Következő kérdésednél előre jelezd,hogy kizárólag azok válaszát vagy hajlandó elfogadni,akik a te istentelen elképzeléseidet támasztják alá.


Egyébként-szerintem- a GyK szabályai nem tiltják a más vélemények,információk leírását.


Ha téged nem érdekelnek a véleményem,ismereteim,ne olvasd, de nem tilthatod meg,hogy agyament ötleteidre alapos cáfolatokat írjak,hisz az oldal NEM A TIED!

2023. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 A kérdező kommentje:

26 anonim

Mégis mi az alapja annak, hogy Lucifer a hibákat volt hivatott keresni?

Elég ostoba cselekedet lett volna Isten részéről az, hogy teremt valakit egy adott feladatra ami nem létezik mert mint írtad te is, Isten nem hibázik.


A végén felteszed a kérdést amire jelenleg keresem a választ. Így nem egészen értem, hogy akkor mire fel volt ez a kitérő? :D

Akkor menjünk légy szíves még egy lépéssel tovább és írd le erről is az nézeteidet.


27 anonim


Akkor lássuk az eddig pályafutásodat itt. Nem mintha az eddigiek alapján eljutna a tudatodig bármilyen kritika is ami téged ér.


13. válaszodban rettentően gőgös stílusban indítottál majd leírtad a már olvasott érvedet újra amire már ennek a kérdésnek a leírásában, megírtam a választ. Persze te vagy nem olvastad vagy figyelmen kívül hagytad.

Majd erre felhívtam a figyelmedet és erre jött szintén rettentően 'Krisztust követő emberre jellemző' stílusban a 16. válaszod ahol újabb alaptalan sértegetések jöttek és ahelyett, hogy bármiféle kérdést tettél volna fel a kritikámmal kapcsolatban amit nem értettél meg, vagy ellenérveket hoztál volna fel ellene.


Ezek alapján pont, hogy TE és nem én vagyok az aki nem képes elfogadni a másik nézeteit.


GYK szabályai a véleményt nem tiltják. Nem is ezért kértelek arra, hogy ne. Persze ezt már nem először írom le. De te ezt nem vagy képes megérteni mert nem illik az elképzeléseidbe vagy pedig szándékosan provokáció miatt ignorálod.

Egyébként MEGKÉRTELEK RÁ, hogy ne írj. Nem pedig megtiltottam. Egyáltalán nem mindegy.


de nem tilthatod meg,hogy agyament ötleteidre alapos cáfolatokat írjak,

-> HAZUG VAGY!

Nem írtál cáfolatot csak beképzelt módon sértegettél. Az nem cáfolat, hogy kijelented, 'Nincs benne logikai hiba,' vagy 'Isten káromlás sincs benne.' ahogyan a 'a te logikád intézetbe való.' sem cáfolat csak sértegetés.


Tehát ne hazudozzál itt olyanokat, hogy te bármiféle cáfolatot is hoztál volna és hasonlókat.


Ha nem állsz le a provokálással, hazudozással, sértegetéssel akkor lassan kénytelen leszek jelenteni a válaszaidat a moderátoroknak. A normális stílusú, érveket tartalmazó válaszok jöhetnek.

2023. nov. 2. 08:50
 29/91 anonim ***** válasza:
32%

"mi az alapja annak, hogy Lucifer a hibákat volt hivatott keresni?"

A "sátán" azt jelenti, hogy "ellenzék". Az ő feladata ez.

NEM ellenség, ahogy egyes, igen buta hívők hiszik. Isten nyilván ellenséget teremt magának, nem?


"A végén felteszed a kérdést amire jelenleg keresem a választ."

Az egyik felére már megvolt a válasz: az isten hozta be a világba a bűnt éppúgy, mint a bűnre való hajlamot és vágyat, valamint a bűn elkövetésének a lehetőségét is.

Ha csak az EGYIK hiányozna, már nem létezne bűnözés! De az isten nagyon gondosan odafigyelt arra, hogy ne csak létezzen a bűn, hanem kifejezetten AKARJÁK is elkövetni, és persze erre sok és sokféle lehetőség is legyen!


A végső kérdés tényleg az, hogy MIÉRT tette ezt?

Nos: ha megnézed, a Biblia több, mint a fele a bűnök részletes leírásáról és ismertetéséről szól, valamint az ezekre szóló büntetésekről. Nagyon részletesen és szemléletesen. Ha megnézed például a mennyország leírását, az egy kis nyúlfarknyi bejegyzés. Jó cselekedetekről és jutalmakról is igen kevés szó esik - DE az viszont sokszor szerepel, hogy nagyon keskeny az út a mennyekbe, és igen kevesen fognak oda jutni.

Ez alapján a legfontosabb dolog, amivel az isten foglalkozik, az a büntetés. Ez az elhatározott szándéka, ezért létezik ez a világ, ezért születik bele ennyi - GARANTÁLTAN BŰNÖS - ember, hogy ezt minél jobban, többször, és alaposabban kiélhesse.

Nem csak az emberekkel szemben, hanem a hitehagyott angyalokkal ugyanezt tervezi.

Szerintem külön perverz dolog, hogy néhánynak viszont megkegyelmez, ezért aztán a többi hajt, mint az őrült, hogy hátha neki is... de a legtöbb hiába, hiszen le van írva, hogy MINDENKI bűnös!

2023. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 A kérdező kommentje:

Pár dolgot tegyünk rendbe, mert így nem áll össze egy egészé.


Kezdjük ott, hogy azt írod, hogy Lucifer azért lett teremtve, hogy Isten teremtésében keresse a hibákat aminek az alapja a Sátán megnevezés jelentése lenne szerinted.

De a Sátán megnevezést nem a lázadása után aggatták rá? Mert akkor a teremtésénél még nem Sátánnak lett teremtve így nem Isten egy fajta hiba keresőjének lett megteremtve.


Annak szintén továbbra sem látom az értelmét, hogy Isten miért teremtett volna egy nem létező hiba keresőt.


A másik amit kicsit ellentmondásosnak érzek, hogy azt írod az elején, hogy a Sátán megnevezést nem az Isten ellen lázadóként kellene érteni. Aztán pedig azt írod lejjebb, hogy Isten bünteti a hite hagyott angyalokat. De a hite hagyott angyalok nem pont abból a lázadáskor lettek?



Végül pedig amennyiben jól értem te nem egy jóságos Istenben hisszel. Én azonban egy olyan választ keressek ami nem mond ellen annak, hogy Isten jóságos. Jó pár magyarázatot ezért is zártam eddig ki mert az következett volna belőle, hogy Isten nem jóságos. Érdekes amit írsz és kíváncsian elolvasom ha leírod a fenti kérdéseimre a magyarázatot, de sajnos úgy látom nem te fogod megadni a kereset választ.

2023. nov. 2. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!