Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van bűn a világban?

Miért van bűn a világban?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen kiírtam két kérdést hasonló alapokkal. Lényegébben az volt a problémám, hogy sok helyen olvastam azt a felvetést, hogy a világban lévő bűn a szabad akaratunk miatt van. Ha a szabad akarat a hibás akkor érthető, hogy Isten kénytelen volt beválalni az ezzel együtjáró rosszt. Azonban ebben az esetben a mennyországban csak úgy lehetnénk bűntelenek, hogy ha ott nem lenne szabad akarat. Ez azonban így mások szerint sem állta meg a helyét és végül mindkét kérdés esetén az lett a konklúzió, hogy a szabad akaratnak annyi köze van a bűnhöz mint a késnek a késeléshez, egyáltalán nem kényszerű velejárója a bűn. A bűnt más okozza.


De mi ez a valami amit nem Isten teremtett, miért van jelen a világban és hogyan került oda ha nem Isten teremtésével?


Lehetne arra fogni, hogy ez a világ egy büntetés, de ez logikátlan. Mintha a börtönben még több bűn elkövetésére sarkalnák a rabokat.


Lehetne arra fogni, hogy ez a világ egy próbatétel de ha nem a szabad akarat miatt van rossz a világban akkor lényegében manipulált lenne a próbatétel.


Lehetne még Luciferre is fogni az egészet, de őt is valamilyen szándékkal hagyná Isten garázdálkodni.

Erre indok nem lehet az emberek büntetése, vizsgáztatása a fenti pontok miatt. Lucifer szabad akaratát sem sértené, hogy ha nem garázdálkodhatna a földön.

Ahogyan Istennek nem kell ilyen módszerekhez folyamodnia, hogy bizonyítson bármit is, bárkinek, nem kell ilyen veszteséges kompromisszumokat kötnie.

Tehát nem látom az okot arra, hogy miért ne rakná Lucifert egy olyan helyre ahol ő boldogan létezhet és közben nem árthat másoknak.


Ha valaki tudna erre egy magyarázatott adni az legyen szíves leírni.



2023. okt. 31. 12:37
 31/91 anonim ***** válasza:
25%

Én úgy tudom, eleve ez volt a jelzője, a foglalkozása után.

Ki más lett volna méltó és alkalmas arra, hogy az ESETLEGES hibákat, vagy legalábbis javítani való dolgokat keresse az isten művében?


A hitehagyott angyalok a lázadáskor lettek. Ebből mit nem értesz?

Először lázadt a sátán, nélküle nem lázadt volna a többi angyal.


Isten - a fentiek ellenére - még mindig lehet jóságos. Igazából az a baj, hogy nem tudjuk, mennyire. Mint ahogy azt se tudjuk, hogy mennyire gonosz. Mi csak emberi mértékekkel tudunk mérni. De mondjuk az sokat elmond, hogy mennyien kerülnek a mennyekbe. Ugyanis ez őrajta múlik.


Szerintem a jóság (vagy a gonoszság) ennek az istennek nem az alapvető tulajdonsága.

A világ nem azért lett teremtve, hogy gonoszkodhasson, ez csak később alakult így, a Biblia írása környékén.

Az eredeti szándéka az volt, amit írtam, és amiről a törvényei is szólnak: az, amit nem tud magának megadni, ezért kellett teremtenie. Először a mennyeket, a nagy hatalmú angyalokkal. Nagy dicsőség, ha ilyen nagy hatalmú lények imádják. Ezt hívják az embereknél narcizmusnak.

Ez sajnos nem jött be, ezért teremtette a kicsi és esendő embert.

Sajnos ez se igazán jött be, mert őket is a saját képére és hasonlatosságára teremtette.

Utána jött a büntetés.

Amúgy te el tudsz képzelni valami olyan dolgot, ami miatt egy végtelen (és végtelenül előrelátó) isten büntetni KÉNYSZERÜL?

Ha nem, akkor nyilvánvaló, hogy ez volt az eredeti szándéka is.

2023. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 A kérdező kommentje:

Én nem úgy tudom, hogy eleve ez lett volna a neve. De erről nem akarok vitázni.


A kérdéseidre

Senki sem lett volna méltó, még ő sem és képes sem lett volna rá.


Amit nem értettem az az volt, hogy kicsit eltért az én eddigi információm a tiédtől és ezért arra a téves feltételezésre jutottam, hogy ha a Sátán kezdettől viselte ezt a nevet akkor nem is lázadt fel Isten ellen.

De akkor ezt rosszul következtettem, így itt még sincs probléma.



Isten végtelenül jóságos és jobban szereti az embert mint a gyereket a saját szülője és felteszem itt egy jó szülőből kéne kiindulni.


Előzőleg egyébként arról beszéltünk és egyet is értettünk, hogy Isten nem hibázik a teremtése során. Azonban ha nárcisztikus és imádókat akart teremteni ami végül egymás után többször sem jött össze akkor nem állja meg a helyét, hogy nem hibázik mert akkor nagyon is sokszor hibázott és Lucifer pont a lázadásával nem csinálta a munkáját, a hiba keresés helyet ő vált a hibává.


Bár ha abból indulunk ki, hogy Isten nárcisztikus lenne és hibázna akkor már előfordulhatna, hogy több a hatalmát és jellemét illető állítás is csak hazugság lenne. Így azonban nem lenne más forrás a megismerésére mint egy beképzelt személy önmagáról való áradozása aminek a valóság tartalma így nagyon megkérdőjelezhető.


Ez így alapjaiban viszi el egy teljesen más irányba az egészet és így vissza ugorva az elejére értelmet adna Lucifer munkájának.


Akit itt felvázoltál az koránt sem biztos és inkább biztosan nem egy végtelen és végtelenül előrelátó Isten mert akkor nem követte volna el az említett hibákat.


Én nem tudok elképzelni egy olyan dolgot sem és nem is tudok ilyenről ami az én értelmezésemben vett Istent rákényszerítené arra ami van és ezért kezdtem el kutatni.

Kellene egy olyan dolog amit nem Isten alkotott de kénytelen hagyni valamiért. Bár itt is már elő jön az, hogy kénytelen valamit megtenni ami nem lehetséges. Egyszerűen ha az eddigi értelmezésemből és Istenképemből indulok ki akkor nagyon nem így kellene lennie a világnak és a Bibliában taglaltaknak. De ha Isten nem jó és nem szeret minket akkor Istenről beszélünk egyáltalán még?


A te értelmezésedben elég sok rációt láttok bár ez a végére azt jelentené, hogy egy olyan isten aki esetén az sem biztos, hogy kicsit is jóságos, istenség parancsait kellene követni, hogy aztán az öröké valóságig dicsőíthessük és nyalhassuk a talpát mintegy zsarnoknak.


Persze nincs kizárva, hogy valamit nem egészen jól értettem abból amit írtál.

2023. nov. 2. 12:28
 33/91 anonim ***** válasza:
0%

"Istent rákényszerítené arra ami van"

Itt egy dolgot érdemes még megnézni: azt, hogy hogyan kezeli a különböző hatalmú személyeket.

Az nagyon jól látszik a Bibliából, hogy az embereket csuklás nélkül eltapossa, ha úgy adódik.

Kezdve Ádámékkal, folytatva bármelyik emberrel, aki nem tetszik neki, akár az egész Földet simán elpusztítja. Vagy mondjuk Jónás esete...

Egy kicsit keményebb téma az angyalok büntetése. Ugye jól tudom, hogy a sok millió lázadó angyalból még az egyik se lett büntetve, és mostanában ez még tervben sincs? Majd a végítéletkor, ami nem holnap lesz.

Sőt: Lucifer megkapta az egész bolygót.

Látszik, hogy velük NAGYON szőrmentén kell bánni.

Na de miért, amikor egy szempillantással eltüntethetné az egész társaságot?

Vagy mégsem?

Ott vannak a "hamis istenek" is. Róluk nagyon keveset ír a Biblia, igazából csak néhány rövid átkot.

Fel sem merül, hogy az isten bármit is tudna velük tenni.

Szerintem ezek valódi istenek - olyanok, mint Isten, és a hatalmuk is hasonló.

Persze, hogy nem tud velük tenni semmit.

Viszont az itteni dolgokba beleszólhatnak. EZ lehet az EGYETLEN kényszer az isten számára.

2023. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 Potyondi Gergely ***** válasza:
38%

A 12-es válaszom egy kicsit pontatlan, és kiegészíteném.


A sátán volt az első, aki fellázadt.

Miért gondolta magát nagyobbnak Istennél, és miért követte el a gőgösség bűnét?


Ebben a 2012-es kérdésben az 5-ös válaszoló nagyon jól elmagyarázta azt, hogy Lucifer miért lázadt fel.

Ide be ctrl+c ctrl+v-ztem a válaszát:


"Mert Isten amikor megteremtette az embert, akkor az embereket rendelte a többi teremtménye fölé. Addig a teremtési sorrend volt a meghatározó a hierarchia szempontjából, tehát a régi elv szerint az angyalok az ember felett álltak. Isten ezt változtatta meg, és megkérte az angyalokat hogy hajtsanak fejet az ember elött, ill hogy kötelességük segíteni az embert. Lucifer a fejhajtásnál bukott el, ill azon háborodott fel. Ez egy elég régi verzió, a biblia egyik héber változatából való."


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-le..


Jobb lett volna, ha vallás kategóriába rakja a kérdező a kérdést.

Az ezotériát kerülni kell.

2023. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 Potyondi Gergely ***** válasza:
26%

Csak azért másoltam be a linket, mert kötelességemnek éreztem feltüntetni a forrást, ha valakinek a válaszát bemásolom.


Javaslom mindenkinek hogy kerülje az ezotériát.

2023. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 Potyondi Gergely ***** válasza:
26%
Bibliát nagy betűvel kellett volna írni.
2023. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
27%
A világot sötét erők uralják. Aki ezt a sötét erőt birtokolja az rendelkezik a világ irányításával is.
2023. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
85%

#36

ha kicsivel írom, akkor is tudod miről beszélek

biblia

2023. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 Potyondi Gergely ***** válasza:
26%

De a Biblia Isten Igéje. Szinte minden keresztény oldalon nagybetűvel írják.


Számomra égő hogy nem figyeltem oda, és utólag írtam hogy nagy betűvel kellett volna írni.

2023. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
11%

31.Hsz!


Tévedsz!


Isten jóságosságát Krisztus áldozata méri,minősíti. Nincs ennél nagyobb szeretet és jóság!


(Válasz,az állításodra:"Isten - a fentiek ellenére - még mindig lehet jóságos. Igazából az a baj, hogy nem tudjuk, mennyire. "

2023. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!