Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan élitek meg azt hogy a...

Hogyan élitek meg azt hogy a teodiceai kérdésre ami szerint 'a jó Isten miért engedi meg a rossz megnyilvánulását' nincsen válasz?

Figyelt kérdés

Korábban már kiírtam pár kérdést amiben a választ kerestem és érkezett pár válasz de mindegyikben volt valamilyen probléma.


Az egyik ilyen kérdésem a következő volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Felmerült benne a kérdés, hogy mások hogyan viszonyulnak ehhez?



#Isten #érzés #teodicea
2023. dec. 12. 10:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

kérdező!

Tehát van rá bőven magyarázat. Az, hogy te eldöntötted, hogy mindegyik magyarázaton a fogást keresed, az a te dolgod. "Aki keres, az talál!"

Ezt írja a Biblia.


Isten megengedi az embernek, hogy szabad belátása szerint élje az életét és szabadon meghozza a döntéseit. Az emberek pedig döntenek jó és rossz megoldások között. A rossz megoldásokkal valóélet nyilván ön és közveszélyt okoz. A jó megoldásokkal való élet biztosíték és közbiztonságot eredményez.


Isten megadta a szabadságot az embernek. Csak ember szabhat határt a szabadságnak. Ez az emberi szabadság , ami alap elvárás egy jó istentől eredményezi azt is, hogy rossz döntéseket hoznak az emberek. Így megnyilvánul a rossz is.


Ez a szabad akarat következménye. A Biblia hivatott az embert megtanítani jó, Istennek tetsző döntések meghozatalára. Isten pedig nem azért adott Bibliát az embernek, hogy a döntéseit nehezítse, hanem azért, hogy megtanítsa az embert a jó döntések meghozatalára. A jó döntéseid pedig biztonságba visznek. Távol azoktól akik ártanának neked és távol azoktól a helyektől, ahol veszély leselkedhet rád. Sőt, ha az ember boldog, boldogtalannak megvallja a hitét, akkor azok maradnak meg a társaságában, akik hisznek, nem azok, akik nem.

Istennek pedig nagyszerű humorérzéke is lehet, mert a hitetlenség megvallása nem föltétlenül eredményezi ezt.


Az emberlét következménye a rossz megnyilvánulása a világon. Mert az ember szabadon dönthet jó és rossz között.

2023. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést már nem azért írtam ki, hogy a teodiceai kérdésre választ kapjak. Arra ott voltak a korábbi kérdések. Ettől még örülök, hogy próbálkoztok de az vegyétek figyelembe, hogy ezt a kérdést nem most kezdték el taglalni és ha ilyen könnyű lenne rá választ találni akkor nem lenne vele gond.


10.

Mert már a feltételezés is bántó, hogy nem ismerem a Mi Atyánk imádságot. Mintha azt mondanád, hogy csak egy dísz hívő vagyok.


11.

Valóbban olyan értelemben van válasz. Ilyen módon azonban az egyesített térelméletet sem nehéz kitalálni. Ha bemegyek egy alsó tagozatos osztályba és megkérem, hogy írják le több egyesített térelmélet is fog születni.

De egyik sem lesz a valós.

Én az igazságot keresem ehhez pedig elengedhetetlen, hogy ne hasra csapás szerűen fogadjunk el magyarázatokat hanem meg is vizsgáljuk azt. A legveszélyesebbek azok a magyarázatok amik félig igazak. Mint a Sátán féligazságokkal elterelnek az igazságtól és a helyes úttól.

Ezért is olyan fontos az igazság ismerete, hogy ne tudjanak olyan könnyen félre vezetni.

2023. dec. 13. 09:48
 13/29 Tatyó ***** válasza:
Bibliai szempontból próbálok meg válaszolni, pedig távol áll ez tőlem: én úgy tudom, hogy ez a vallás nem az e világi életre teszi a hangsúlyt, hanem a halál utáni boldog örök életre. Tehát bármi rossz is történik itt, szenvedünk, meghalunk, de utána egy örök boldog túlvilági életbe jutunk. Ezt a kettőt mérlegre téve, szerintem el is tűnik az a kis szenvedés, ami itt történik velünk, az örök boldogsághoz képest. Sőt, minél rosszabb itt, annál jobban fogjuk értékelni a túlvilágot. Tudom, gyerekes, de egyszerű :D Ha tovább vinném ezt az eszmefuttatást, "fura" dolgokra jutnék.
2023. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszi, de a kérdés itt nem erről szól továbbra sem.

Érdekes azonban, hogy erre a kérdésre mennyivel több ötlet jött mint az előzőre.


Ennél a kérdésnél az élményekre, érzelmekre lennék kíváncsi. Nem akarom itt ki tárgyalni, hogy melyikkel mi a probléma.

2023. dec. 13. 13:08
 15/29 Tatyó ***** válasza:
Bocsi, tényleg, értem. Amint látod, engem válaszkeresésre ösztönöz.
2023. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Tudományos választ keresel, hogy mindenben találsz valami hibát? :)

Eleve mit értünk rossz alatt?

Valakinek az is rossz lehet, hogy elfogyott a szaloncukor és akkor Isten a felelős?


Miért kell ezt imádkoznunk?

"Legyen meg a te akaratod itt a Földön úgy mint a mennyben"


Csak szemléltesképpen, hogy Isten miképp gondolkodik a világunkról. Jézus a saját anyjának ezt mondta az első csodája előtt: "Mi közöm hozzád asszony?" A görög jelentés szó szerinti értelme ez: "milyen közös ügyünk van egymással asszony?"

Ezt egy olyan személynek mondta Jézus akit az angyal boldognak nevezett. De végül megtette Jézus amit kért. Isten szuverén személy és nem köti valamiféle elképzelt kötelesség mindenki felé mintha valami dzsin lenne. Még a 91. Zsoltár igéretei is feltételes módban vannak ahonnan a sátán idézte Jézusnak Isten igéretét a rossz elleni oltalomról. Tehát nyugodtan kijelenthető, hogy Isten nem a rossz megnyilvánulását akadályozza meg, hanem azt, hogy a rossznak befolyása legyen az emberekre HA hisznek az ő védelmében.

2023. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Továbbra se értem miért várnak valakik valamilyen kötelezettséget Istentől, hogy minden rossztól megmentsen amikor ő maga is átkott mondott a bünbeesésre.
2023. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Biztosan meg van ennek a pszichológiája, hogy amikor felteszek egy kérdést akkor alig alig válaszolnak rá az emberek és amikor nem teszem fel azt a kérdést akkor hirtelen nagyon meg akarja válaszolni mindenki.


Szóval megint tisztázzuk.

Itt az a kérdés, hogy hogyan élitek meg azt, hogy nincs válasz, pontosabban mint felhívták a figyelmem, hogy nincsen meg a helyes válasz az talán korrektebb kijelentés.


A másik kérdéseimnél volt az a kérdés, hogy mi a helyes válasz a teodiceai kérdésre. Itt nem ez a kérdés már.


Ettől függetlenül örülök, hogy próbáltok választ adni a másik kérdésre akkor is ha rossz helyen de az itt felmerült válaszok már nem először kerültek elő, nem ti vagytok az elsők akik erre gondoltak és rendszerint mindre meg is érkezett kritika is.


Nem tudományos választ keresek ami egyébként nem is hibátlan. A tudománytól nem áll távol az, hogy tévedjen. Nem egyszer tévedett már.

A hibákat pedig nem csak én találom bennük. Sok esetben el olvastam a kritikákat is egy-egy érvre és azokat is megvizsgáltam, azok között is voltak hibásak.


Te talán elfogadsz olyan magyarázatot bármire is amiről tudod, hogy hibás? Esetleg nem gondolod át amit olvasol, hogy nehogy hibát találj benne?

2023. dec. 15. 11:22
 19/29 anonim ***** válasza:

Akkor úgy élem meg, hogy szubjektiv nekem megvan a válaszom mégha nem is tökéletes, mert ha az lenne akkor mindenki elfogadná.

De tőkéletes választ ne is várjunk mert nem vagyunk Isten tanácsosai. "Mely igen kinyomozhatatlanok az ő itéletei"

Én pl azt se értettem, hogy Énok könyvében miért engedte meg itélet nélkül az oriások szellemeinek, hogy a Földön maradjanak az itélet napjáig, hogy az embereket kisértsék.

2023. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A válasz:


Azért engedi meg, mert az éden kertben támadás érte a személyét, hazugnak nyilvánították, megkérdőjelezték a szuverén hatalmát, annak jogosságát.

Továbbá magát az emberiséget is megvádolták.

A vád szerint, minden ember hátat fordít Istennek, ha egy probléma merül fel. Illetve az ember csak azért, és akkor szereti Istent, az pincérként lefizeti az embereket. Az ember önző indítékból tart ki Isten mellett, nem személyes, önkéntes szeretetből.


Napjainkra ezek az állítások megdőltek.

Isten nem hazudik, joga van a teremtményeit vezetni, tanítani. Sőt egyetlen hatalom sem képes megfelelő vezetést nyújtani, csak aki létre hozta az életet.

Az embereket ért vádak is megdőltek, hiszen nem minden ember fordít hátat Istennek, ha nehézségek adódnak. Akik őszinte, személyes indítékokból szeretik az Életadójukat, nem fordítanak hátat Istennek, bármi történjen is.

2023. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!