Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyereket(1—5év) templomba...

Gyereket(1—5év) templomba vinni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Gondolom az ünnepi szentmisén annyira nem baj, ha állandóan beleszól, mert most úgyis sokféle nép megfordul ott

dec. 24. 09:43
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
33%

"A halk gyermekzaj a templomban"

"Halk"... Na, ilyet még nem hallottam, sajnos. Üvöltés, visítás, padrugdosás, trappolás, rohangálás. Én és sokan mások egész héten dolgozunk és ilyenkor van egy óra a Jóistenre. Ami kevés, de ezt a keveset szeretnénk 100%-ig neki adni. De erre a gyerekek szülei általában nincsenek tekintettel. Katolikus templomban a liturgia egy szent cselekmény, nem kéne játszóteret csinálni alatta.

Engem akkor vittek, amikor már tudtam egy órát csendben figyelni.

dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
64%

"A halk gyermekzaj a templomban olyan,mint az erdő csendjében a madárdal: Az élet jele."


Baromira nem. Senki sem kíváncsi a gyerek zajongására.

dec. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
41%

11,12.Hsz!


A rendes viselkedésre csecsemő kortól tanítani kell a gyermeket. Aki nem kezdi el idejében,az lekésett vele.


Igaz,én nem r.katolikus,hanem adventista közösségben nőttem fel és gyermekei(3) is ott nőttek fel. Mi,3 bátyámmal és gyermekeim sosem zavartuk a közösség áhitát,mert idejében nevelődtünk és neveltünk.


A halk gyermekzaj csak azokat zavarja,akik képtelenek odafigyelni egy fontos dologra. Az a gyermek,akinek komoly gondja miatt sír,valóban nincs helye attól és akkor az istentiszteleten. Lenni kell egy olyan helynek,ahol a szülő hallhatja az ígét és elláthatja a csecsemő,kisgyermek gondját.(Pelenkázás,etetés,altatás,stb.)

dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
31%

13

A legtöbb gyülekezet közvetíti online az istentiszteletet. Halgassa úgy a szülő, vagy passzolja le valahova addig a gyerekét.

dec. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
A nagyot 4 éves kora óta hordjuk templomba. A kicsiket születéstől kezdve. Főleg az 1,5-3 éves kor kritikus, olyankor sokszor ki kellett menni, de előbb-utóbb mind megtanulta, hogyan kell viselkedni. Tényleg legfeljebb kisebb zajt csinálnak csak. A közösségtől függ, mennyire tolerálja az ilyesmit, viszont az a tapasztalatunk, hogy a közösség "nevelhető", mégha lassan is. A lényeg a rendszeresség.
dec. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
21%

Egy közösség halálra van ítélve, ha nincs utánpótlása.


Látom, egyesek számára hihetetlen, hogy vannak jólnevelt gyerekek és a környezetükre tekintettel lévő szülők. Össze lehet egyeztetni. Ha valakit idegesít a halk gyerekzaj, akkor jöjjön az esti misére, mint már írtam (és szétpontoztatok).

Engem az a néni idegesít, aki minden imánál extra gyorsan mondja és kétszer elhadarja, mire a közösség az atyával egyszer végigérünk. Lehet, hogy fogadalma tett. Szerencsére el tudok tőle vonatkoztatni.

dec. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
21%

Harmadik gyermekem talán 2 éves lehetett. A délelőtti istentisztelet 12 után ért véget. Miután megebédeltünk,lefektettük kisfiunkat. Amint elaludt,már kelthettük fel,hogy a 3 órás istentisteletre odaérjünk.

Kórust vezettem,és nem késhettünk.

A kisfiam nyűgös volt az istentisztelet alatt,mert nem aludhatta ki magát ebéd után. Miután zajos lett kivittem az udvarra,ahol az ablakon keresztül hallhattam a prédikációt.

Ámen után hozzám jött egy idős nő,akinek nem voltak gyermekei:"Amikor ti kicsik voltatok nem voltatok ilyen zajosak!"-korholt. "Tanítsd meg a gyereked csendben maradni!"


Hallotta a korholást egy 3 gyermekes apuka. Megkérdezett:"Te voltál már csendes erdőben?"-Természetesen!-Sem levél zörely,sem madár zaj,se semmi nesz nem volt ott?- Ha jól meggondolom igen! Voltam már néma erdőben!

A cseh-német határnál,a vegyi üzem miatti savas eső megölt minden növényzetet és az állatok,madarak is elmenekültek onnan.

-Igen,ahol élet van,ott zaj is van!

A halott gyülekezetben nincs zaj!

A keresztény közösségben a halk gyermekzaj olyan,mint az erdőben a madárdal. Természetesen vannak leépült felnőttek,akik képtelenek Isten üzenetére figyelni s azt a gyermekek zajára fogják.Ne törődj velük!

Ők Edvárd király,angol király utódai!

dec. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%

Akik a nevelésről beszélnek, azok tisztában vannak vele, hogy egy 1-2 éves gyerektől nem várható el, hogy másik végigüljön csendben egy órát? Végtelenül önző az a szülő, aki magával hurcolja a gyerekét a templomba, hogy 150 másik ember hallgassa a zajongását, zörgését, bömbölését.


Utánpótlásról meg elég 5-6 éves korban gondolkodni.

dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
26%

"Végtelenül önző az a szülő, aki magával hurcolja a gyerekét a templomba, hogy 150 másik ember hallgassa a zajongását, zörgését, bömbölését."


Azt kifelejtetted, hogy a gyereknek milyen csodás élmény lehet ez mikor be van kényszerítve temérdek idegen közé és végig bőg mert kellemetlen neki az egész.


"Egy közösség halálra van ítélve, ha nincs utánpótlása."

Tehát a kereszténység csak azért maradt fenn mert folyamatosan elcibálták és minél korábban belenevelték a gyerekbe a vallást. Hát ez nagyon erkölcsös és szeretett teljes. Arról nem is beszélve, hogy ha csak ilyen agymosáshoz hasonló módszerekkel tudd fenn maradni egy közösség akkor az inkább tűnjön el, ha már az értékeivel nem képes fenn maradni bár ezek alapján nem sok van.

dec. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
55%

19

Én egészen 9-10 éves koromig gyűlöltem a templomba járást. Ahogy mondod, egy csomó idegen, hangos éneklés, kisgyerek számára teljesen érthetetlen szöveg, hosszú liturgia és társai.


Én a gyerekeimet megtanítanám énekekre, mesélnék nekik a Bibliából, elküldeném őket direkt gyerekeknek szóló alkalmakra (ha van kedvük), de minek templomba cibálni őket? Kiskoromban már a harang hangjától herótom volt.

dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!