Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúiról mit gondoltok?

A Jehova Tanúiról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Úgy általánosságban.


Volt egy srác, aki 2. generációs tanú volt. Van pozitív és negatív élményem is.



márc. 18. 20:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%
Amelyik nem nyomja erőszakosan nekem a témát, azzal nincs baj, csak van amelyik erőteljesen próbált téríteni...
márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%

Én megértem őket és talán kicsit irigykedem is.

Az a helyzet ugyanis, hogy imádom az alternatív valóságot, egy csomó komputerjátékba bele vagyok szerelmesedve.

Mindenféle van köztük, stratégiai játék, amikor Hitler bőrébe bújva meg kell nyerni a 2. világháborút, vagy Movie-ket kell rendezni és felépíteni egy filmstúdiót, képezni a stábot, új technológiákat alkalmazni, színes filmet, díszleteket építeni és berendezni, kaszkadőröket képezni, stb...

A lényeg, hogy egy alternatív valóságba bekerülve és akceptálva annak szabályait, lehetőségeit és teljesíteni a követelményeket haladjunk előre.

Micsoda pompás alternatív valóság a keresztény vallás, belevonva a valódi világot, hiszen ez elképesztően szórakoztató lehet.

Azért nem próbáltam még ki, mert gyanítom, hogy egy idő múlva lehet, hogy unalmas lenne a Jézusos, Mennyországos, feltámadós játék, mert jó-jó, amikor bejön egy új verzió, akkor akár egy hetet is képes vagyok szinte egyfolytában vele nyomulni és némi szünet után gyakran megint előveszem például a Sims egyik-másik verzióját, de meg lehet azért unni, akármilyen remek egy ilyen kaffa játék.

Csak azt csodálom, hogy a Jehovások sosem unják meg.

márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

Nemrég becsöngettek hozzám. Könyvek, folyóíratok, egyebek voltak náluk.

Na velem befaragtak, mert ismerem a Bibliát, úgyhogy előre tertottam a kezem, és jó erőss hangon csak annyit mondtam, hogy:

TÁVOZZ TŐLEM SÁTÁN. !!


Azt se tudták merre szaladjanak.

márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 IstenGyermeke1 ***** válasza:
56%

#7

Hazugság! Nem, mi sem tehetjük meg. Néztél rá valaha az Ördögtornyon kívül más sajtót? Mert szerintem hemzseg attól, hogyan lehetne lejáratni a Katolikus Egyházat.

Az általad írt bűnök EGYIKÉT SEM támogatja Egyházunk, tehát nem is értem mit akarsz ezzel.


#10

A szekta fogalomnak több értelmezése van. Az egyik szerint nem a mérettől függ, hogy szekta vagytok-e, sem a megalapítás idejétől. Sokkal inkább a módszereitektől és tanításaitoktól.

Leköteleznél, ha befejeznéd azt a "mindenki minket bánt" gondolkodásmódot, csak most, itt e kérdés alatt. Továbbá a következő sorokat kérlek hagyd figyelmen kívül, mert milliószor hallottam már, hogy az Ördögtorony hogyan igyekszik a módszereit és hittételeit Krisztus tanításának beállítani, nem vágyom mégegyszer meghallgatni (ez vonatkozik a többi jehovásra is). Előre is köszi 😁


Hogy mit gondolok a Jehova tanúiról? Hogy destruktív szekta mégpedig a javából. Válaszoltam már pár hasonló kérdésre részletesebben is, akit érdekel, keressen vissza.

FONTOS! Nem célom ítélkezni egyetlenegy tanú felett sem. A szervezetről írok, s nem általánosítok egyik tagra sem.

A tanaik többsége tévtanítás. Tagadják a Szentháromságot, a karizmák mai létezését. Hamisítják a Bibliát, az Ördögtornyot Jehova szavának tekintik, ahol gyakran még a forrásokból való idézetek is hamisak. 144000 ember üdvözülhet szerintük, de most többen vannak ennél, nem is beszélve a megholtakról. Végül az Adonai nevét rosszul használják, mert a יהוה helyes kiejtése Jahve, a Jehova a יהוה az "adonai" (= az Úr) magánhangzóival való alápontozásával keletkezett, de mintha írtam volna erről egy párszor részletesebben.

A szekta mechanikái pszichológiailag zseniális. Aki eljön hozzájuk, egy evangéliumi szeretetközösséget lát. Elkezd járni (pozitív élmény). Szép lassan elkezdik megtanítani a hitükre "bibliaóra" címszóval, de mivel az hamisítva is van, meg kiforgatják, továbbá csak a nekik tetsző részeket olvastatják, nem sokat ér. Szép lassan a közösség "nyomására" (amit úgy tesznek, hogy az illető ne támadásként élje meg) megszabadul a szektán kívüli kapcsolataitól (a családjától is, hatalmas pusztítást végez, Uram irgalmazz nekünk és az egész világnak!) Szépen lassan megtöltik a fejét az Ördögtoronnyal, sulykolják a kiválasztottságtudatot, a külvilágot (főleg a keresztény egyházakat) Babilonnak, a vadállat jelét viselőknek és a nagy kéjnőnek bélyegzik, ezáltal az ellen hangolván őket; s mivel ugye ők az Isten egyedüli népe, s a Sátán királysága csak ártani akar nekik, ott is van a "mindenki minket bánt és félre akar vezetni, de mi nem hagyjuk magunkat" gondolkodásmód, ahogy a kedves anonim 7; 10-es válaszolónál megfigyelhettük.

A kilépést megnehezíti a nagyon erős "elkárhozol, ha kilépsz" duma, de ebben más szekták is az élen járnak. A kilépettekkel beszélni sem szabad, tehát az egyedüli kapcsolatai miatt sem fog szegény alanyunk kilépni.

Dióhéjban ennyi lenne.

márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
34%

Nem Máriák az biztos, mert bálványimádásnak tartják az Úr Jézus Krisztus imádatát.


„Az aktivitás – elfoglaltság álarc lehet egy üres lelken, a nemesség egy álruhája.”

Ez nagyon jellemző Rájuk.


Márta, Márta....Mária jobb részt választotta ... Luk.ev.10.


Különben nem is értem...mit olvasnak ? Maguktól olvassák egyáltalán a Bibliájukat ?

márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%
Jehova Tanúi ugyan olyan emberek, mint mindenki más. A Vezető testület által kiadot tanítást követik. Ettől nem térnek el. Bár ez a testület sem tökéletes emberekből álnak, ők is félre értelmezhetik a Biblia tanítását. A szervezet nagyon sokat foglalkozik különböző létesítmények létrehozásával. Ennek ellenére a tagok létszáma szinte állandó. Vannak akik kilépnek, és vannak akik csatlakoznak. Szilárdan ragaszkodni kell a testület tanításaihoz. Én harminc évig voltam Jehova Tanúja, de több mint tíz éve kiléptem családostul. Oka, nem tudtam mindent össze egyeztetni a Biblia tanításával. Azt sem tudtam elképzelni, hogy valakit a szervezethez hívjak, mert a Biblia tanulmányozáson átvett anyagok után, a tanúló hamar rájönne arra, hogy más a valóság, mint a tanúltak. Az újonnak kiadott Szentírás új világ fordítása nálam kicsapta a biztosítékot. Interneten belelapoztam, de nem tudtam elfogadni. Könyv formájában csak azok juthatnak hozzá, akik már Jehova Tanúi, vagy előre haladott tanulmányozók. Én személy szerint a RUF 2014 fordítást használom. Én azt javaslom, hogy ha valaki találkozik velük, ne viselkedjenek durván velük. Hanem halgassák meg őket, és ha nem kiváncsiak a mondandójukra, utasítsák el őket kedvesen , de határozottan. Őket a jószándék vezeti.
márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%

Köszönöm a jó hozzáállásodat.

Azt még kérdezhetem, hogy azóta sikerült Jézussal lelki szinten találkoznod?

márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%
Igen! Jézus a megváltóm, és őáltala közeledek Istenhez. Rendszeresen olvasom az evangéliumokat hogy mind jobban megismerhessem Őt, és kövesem a példáját. Mindig imáimban megköszönöm neki azt a szeretetét, amelyet a váltságáldozatával tett minden emberért.
márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
23%

Nem erre gondoltam, mert ezt a JW tanúi is teszik..

Akkor úgy kérdezem, hogy imádod Jézust ?

márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 NTBS ***** válasza:
61%

Engem nem zavarnak.

Ismerem a Bibliát alapszinten.

márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!