Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit gondoltok a...

Keresztények, mit gondoltok a Barnabás evangéliumáról és más egyháznak ellentmondó dolgokról?

Figyelt kérdés
Én is keresztény vagyok, de úgy érzem hogy sose tudom mi a teljes igazság bizonyos dolgokban. Például az ateisták, muszlimok azt mondják hogy a Bibliát meghamisították, a keresztények azt mondják hogy nem. Most akkor mi az igazság? Ti hogy döntitek el? Illetve pl a Barnabás evangéliuma, amit elméletileg a katolikus egyház szeretne eltüntetni; azt mondja hogy Jézus egy próféta, nem Isten, és majd jönni fog még egy próféta, aki elméletileg Mohammed lenne. Erről mit gondoltok? És a többi, ilyen katolikus egyház titkos dolgairól?

márc. 19. 00:49
1 2 3 4 5 6
 11/60 Potyondi Gergely ***** válasza:

Barnabás evangéliuma nem hiteles.


A Biblia meghamisítását csak úgy lehetne bebizonyítani, ha megtalálnák a földön Jézus csontjait és bebizonyítanák megkérdőjelezhetetlenül azt, hogy Jézus csontjai azok. Amíg ez nem történik meg, addig mi keresztények, nem fogjuk elfogadni a Biblia ellen szóló hazugságokat.



1Korintus15,14-19

Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is.

Sőt, az Isten hamis bizonyságtevőinek is találtatunk, mivelhogy az Isten felől bizonyságot tettünk, hogy feltámasztotta a Krisztust; akit nem támasztott fel, ha csakugyan nem támadnak fel a halottak.

Mert ha a halottak fel nem támadnak, a Krisztus sem támadott fel.

Ha pedig a Krisztus fel nem támadott, hiábavaló a ti hitetek; még bűneitekben vagytok.

Akik a Krisztusban elaludtak, azok is elvesztek tehát.

Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.



Sohasem fogják megtalálni Jézus csontjait, mert Ő feltámadt.

Rengeteg érvet lehetne mondani még a feltámadása mellett.


Ha az antikrisztus egy csontvázra azt mondja, hogy az Jézus csontjai, az hazugság lesz, amit azért mond, hogy megtörje a keresztények hitét.

márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
0%

"A Biblia meghamisítását csak úgy lehetne bebizonyítani, ha megtalálnák a földön Jézus csontjait és bebizonyítanák megkérdőjelezhetetlenül azt, hogy Jézus csontjai azok. Amíg ez nem történik meg, addig mi keresztények, nem fogjuk elfogadni a Biblia ellen szóló hazugságokat."


Ez biztosan nem igaz, mert az iszlám szerint Jézust nem feszítették keresztre de nem is halt meg itt a földön hanem Allah magához emelte. Azt pedig már régen bebizonyították hogy a Biblia hamisított. Simán összegyűjtöttem tíz pontban a bizonyítékokat, de persze biztosan ennél több is van.



1, Az egyes keresztény irányzatok Bibliái eltérnek. Más és más könyveket tartalmaznak mivel saját kedvükre válogatták össze. Ha csak a katolikus és proterstáns Bibliát nézzük akkor 6 könyv eltérés van ami többszáz oldal. Akkor ez a 6 könyv Isetn szava vagy nem? És minden irányzatnál ez van. Ez a táblázat szépen összefoglalja:

[link]


2, Az Újszövetségi kéziratok között töbszázezer eltérést számoltak össze. Van aki 750 ezer eltétést számolt.


3, Nincs meg az eredeti Biblia. A legrégebbi kéziratok az Újszövetség esetében Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek, az ószövetség esetében pedig van hogy több mint ezer évvel későbbiek a keletkezésüktől számolva.


4, Az eredeti Evangélium arámi nyelven kellett hogy íródjon, de csak görög nyelvű változatok maradtak meg, amik így csak fordítások.


5, Bibliakutatók egyértelműen állítják hogy az evangéliumok írói egy másik forrás alapján írtak, ami már nincs meg tehát ezek nem az eredetiek.


6, A négy kanonizált evangéliumon kívül még létezik vagy 30 evangélium amit az egyház nem fogadott el, szóval a még a keresztények szerint is az Evangéliumok 90%-a hamisított.


7, A négy evangélium ugyanazt a történetet eltérően írja le.


8, Később betoldott részek vannak az Újszövetségben, ami a korai változatokban nem szerepeltek. Például Márk Evangéliumának a vége és a parázna nő története nem szerepel a korai kéziratokban.


9, A Biblia általánosságban tele van ellentmondással, tudományosan téves állítással, számszerű tévedéssel.


10, A Biblia könyveinek szerzői a tudományos nézet szerint sok esetben nem azok akiket a keresztények állítanak vagy bizonytalan a kilétük.

márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

12-es:


Nem igaz az az állítás, hogy a "Biblia hamisítása tény" mert nem tény.

Ha tény lenne, akkor ma egy keresztény se lenne a földön.


Azt nem mondhatom, hogy mindenki számára tény az, hogy a kereszténység az igaz vallás, de azt igen, hogy számomra, hogy a kereszténység az igaz vallás az tény, és ha letagadnám Jézus feltámadását, és áttérnék egy másik vallásra, akkor igazságosan nyílna meg alattam a föld és zuhannék a pokolba.


Nem azért vagyunk keresztények, mert ez a vallás a szájízünknek megfelel. Az egyik legfőbb oka az, hogy mert Szeretet van bennünk.


Azt tudni kell, hogy ha az igazságot idézőjelbe tesszük, és elkezdünk ellene érvelni, attól még igazság marad.

Ha valaki nem érti a matematika szabályait és bizonyításait,és elkezdi idézőjelbe rakni és érvelni ellene, akkor is igaz marad a matematika, és nem fogja meggyőzni a matematikusokat.

Ha valaki nem érti a Bibliát, és a bizonyítékait nem fogadja el, és elkezdi a Biblia mellett szóló érveket idézőjelbe rakni, és érvelni ellene, akkor is igaz marad a Biblia, és nem fogja megtörni az igaz keresztények hitét.


Nem áll szándékomban most hitvitába belemenni. Majd nyáron megnézem hogy mit válaszolsz és talán akkor válaszolok itt.

márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:

"Ha tény lenne, akkor ma egy keresztény se lenne a földön."


A Biblia ilyeneket ír hogy 4-5 ezer éve az egész világot elöntötte az özönvíz meg hogy a növények előbb voltak mint a Nap. Aki ilyet állít ma azt kiröhögik, hülyének nézik, mivel tudományosan bizonyított ezek téves állítások. Mégis van 2 milliárd keresztény. Ahogy mondtam a "Biblia hamisítása tény" , fel is soroltam egy rakás bizonyítékot.



"de azt igen, hogy számomra, hogy a kereszténység az igaz vallás az tény, és ha letagadnám Jézus feltámadását, és áttérnék egy másik vallásra, akkor igazságosan nyílna meg alattam a föld és zuhannék a pokolba."


Számodra sem igaz a kereszténység csak minden nap hazudsz magadnak hogy igaznak tűnjön mert nem akarsz szembenézni az igazsággal.



"Nem azért vagyunk keresztények, mert ez a vallás a szájízünknek megfelel. Az egyik legfőbb oka az, hogy mert Szeretet van bennünk."


Ez jó :) Szerinted más vallások követőiben nincs szeretet?



"Ha valaki nem érti a matematika szabályait és bizonyításait,és elkezdi idézőjelbe rakni és érvelni ellene, akkor is igaz marad a matematika, és nem fogja meggyőzni a matematikusokat."


Az általam felsorolt bizonyítékokat egy gyerek is megérti és minden normális ember.


Az a gond hogy téged nem az igazság érdekel sem hogy közelebb kerülj Istenhez, csak az hogy a keresztény vallást amibe beleszülettél, igaznak próbáld beállítani.

márc. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:

14#


Ha keresnéd az Igazságot:


János 14:6

Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet! Az Atyához csakis rajtam keresztül lehet eljutni.


Jézusnak ezt az állítását nem tudod lerombolni, mert Ő ezért jött a földre.

Ha nem akarod az Életet, Jézust választani, akkor a halált választottad....ennyire egyszerű.


5 Mózes 30,

15 Lám elõdbe adtam ma néked az életet és a jót: a halált és a gonoszt


19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam elõtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;

márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:

"Ha keresnéd az Igazságot:


János 14:6

Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet! Az Atyához csakis rajtam keresztül lehet eljutni."


Ez így igaz. Mivel Jézus próféta aki Isten üzenetét közvetítette az emberekhez, így rajta keresztül juthatunk el Istenhez, és persze a többi prófétán keresztül.



"Jézusnak ezt az állítását nem tudod lerombolni, mert Ő ezért jött a földre.

Ha nem akarod az Életet, Jézust választani, akkor a halált választottad....ennyire egyszerű."


Én az igazi Jézust választom, nem a hamis istenség pogány hamisítás Jézust. Aki ebben hisz az bálványimádó.

márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
Kedvenc zsoltárod?
márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
Én a Koránt olvasom nem a Bibliát. Az iszlámban Jézus próféta, nem hamis istenség.
márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
Akkor még nem találkoztál Jézussal.
márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
Miért te láttad őt? :) A hamis istenség Jézussal soha nem is fogok találkozni mert nem létezik.
márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!