Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit gondoltok a...

Keresztények, mit gondoltok a Barnabás evangéliumáról és más egyháznak ellentmondó dolgokról?

Figyelt kérdés
Én is keresztény vagyok, de úgy érzem hogy sose tudom mi a teljes igazság bizonyos dolgokban. Például az ateisták, muszlimok azt mondják hogy a Bibliát meghamisították, a keresztények azt mondják hogy nem. Most akkor mi az igazság? Ti hogy döntitek el? Illetve pl a Barnabás evangéliuma, amit elméletileg a katolikus egyház szeretne eltüntetni; azt mondja hogy Jézus egy próféta, nem Isten, és majd jönni fog még egy próféta, aki elméletileg Mohammed lenne. Erről mit gondoltok? És a többi, ilyen katolikus egyház titkos dolgairól?

márc. 19. 00:49
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Örök életem van, a Menny az otthonom.


Ne zavarjon, hogy Jézussal járom végig a földi utam. Ő a jó Pásztorom.


Dávid zsoltára.

23 Az én pásztorom az Örökkévaló!

Minden jóval ellát engem:

2 dús legelőin megpihentet,

friss patakokhoz terelget,

3 felüdíti lelkem,

és az igazságosság útján vezet,

jóságos természete szerint.

4 Bizony, még ha a halál árnyékában,

sötét és mély völgyeken kell is átmennem,

akkor sem félek a gonosztól,

mert, te, Örökkévaló, ott is velem vagy.

Pásztorbotod megvéd, pálcád vezet.

5 Ellenségeim szeme láttára bőségesen megteríted asztalom,

mint szívesen látott vendéged előtt.[a]

Bizony, színig töltöd poharam!

6 Jóságod és szereteted körülvesz amíg csak élek,

az Örökkévaló házában[b] lakom, egész életemben.

márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

"Örök életem van, a Menny az otthonom."


Talán bérelt helyed van a Mennyországban? :) Honnan tudod hogy oda kerülsz? Azt majd Isten eldönti. Javaslom készülj fel arra is hogy nem biztos hogy odakerülsz, tekintve hogy bálványimádó vagy.



"Ne zavarjon, hogy Jézussal járom végig a földi utam. Ő a jó Pásztorom."


Te nem Jézussal jársz hanem egy pogány hamisítás istenség Jézussal aki sosem létezett. Ennyi erővel azt is mondhatnád hogy Zeusszal vagy Herkulessel járod a földi utad.

márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Rómaiakhoz 1:18

Mert nyilván van az Istennek haragja mennybõl, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják


Jézus Krisztus az Igazság.

márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
Hogy lehet muszlim valaki 2024-ben 😭😭😭
márc. 20. 17:26
 35/60 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy lehet muszlim valaki 2024-ben"


Inkább az a kérdés hogy lehet keresztény valaki 2024-ben. Mondjuk a fejlett világban hanyat homlok menekülnek az emberek a kereszténységből. Itthon az utóbbi 20 éveben megfeleződött a keresztények száma. A legtöbben pedig az iszlámra térnek át világszerte. Szóval teljesen természetes hogy valaki 2024-ben muszlim de érthetetlen például te miért vagy még keresztény.

márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűlölöm a hazugságot, szerettem az igazságot.Kerestem a boldogságot.

Jézusban, az Igazságban megtaláltam mindent...sőt !


A többi vallás meg így járt, bennem győzött Jézus Krisztus szerelme. Tudom, ismerem Őt. Tuti jól döntöttem. Hozzá tartozom.

márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%
Te nem gyűlölöd a hazugságot hanem hazugságban hiszel. Te az igazságot gyűlölöd. Ha Jézusban megtaláltad az igazságot oké de miért nem az iszlám szerinti Jézusban? Miért nem a próféta Jézusban hiszel?
márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
Mert az kap ajándékba üdvösséget, örök életet, aki Isten fiában hisz.
márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:
márc. 20. 19:15
 40/60 anonim ***** válasza:

"Mert az kap ajándékba üdvösséget, örök életet, aki Isten fiában hisz.2


Szóval az iszlám szerinti egyistenhit helyett szerinted akkor lesz örök életed ha a pogány keresztény hamisítás három istenségben hiszel?

márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!