Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit gondoltok a...

Keresztények, mit gondoltok a Barnabás evangéliumáról és más egyháznak ellentmondó dolgokról?

Figyelt kérdés
Én is keresztény vagyok, de úgy érzem hogy sose tudom mi a teljes igazság bizonyos dolgokban. Például az ateisták, muszlimok azt mondják hogy a Bibliát meghamisították, a keresztények azt mondják hogy nem. Most akkor mi az igazság? Ti hogy döntitek el? Illetve pl a Barnabás evangéliuma, amit elméletileg a katolikus egyház szeretne eltüntetni; azt mondja hogy Jézus egy próféta, nem Isten, és majd jönni fog még egy próféta, aki elméletileg Mohammed lenne. Erről mit gondoltok? És a többi, ilyen katolikus egyház titkos dolgairól?

márc. 19. 00:49
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam Jézussal, mellette döntöttem.

Tehát tudom, hogy Ő valóban él.



De, ha ez sem elég.

Higyj Jézus szavainak.


János 6:35

Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jõ, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha


János 11:25

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;


János 8:12

Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.


János 10:11

Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.


János 11:25

Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;


János 14:6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Jelenések 21:6

És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
0%

"Találkoztam Jézussal, mellette döntöttem.

Tehát tudom, hogy Ő valóban él."


Oké ezt értem, de ahogy mondtam az iszlámban is van Jézus, aki próféta. Egyébként a Biblia is prófétának nevezi. Akkor neked mért az istenség Jézus kell ami egy pogány hamisítás és bálványimádás?


Az idézett verseket a próféta Jézus is mondhatta. Ezekből nem következik hogy Isten.


Szóval miért is tekinted Istennek Jézust?

márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
Azért, mert Te nem tartod annak....megnyugodtál.
márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
0%
Tudsz értelmes magyarázatot adni alátámasztva Bibliai versekkel miért az istenség Jézust imádod. Én tudom bizonyítani hogy a Biblia szerint ez bálványimádás.
márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%
Már adtam, látom nem elég: menj a jó Pásztorhoz... Jézus Krisztushoz. Ő megnyugvást ad a lelkednek.
márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
0%
41-es válaszodban melyik versben mondja Jézus hogy ő Isten?
márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%

Máté 16:13

Mikor pedig Jézus Czézárea Filippi környékére méne, megkérdé tanítványait, mondván: Engemet, embernek Fiát, kinek mondanak az emberek?


15 Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?


16 Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élõ Istennek Fia.


17 És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.


Ezért nem vagy Te még boldog....nem találtad meg még Jézust. Nem annak, mondod Aki.

márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Nem zavar hogy Jézus egy szóval sem mondja itt hogy ő Isten? Te képzeled bele. Sőt igazából ez a Biblia meghamisítása amit csinálsz. Szándékos félremagyarázás.


Nem azt mondja a tanítvány hogy Isten vagy, hanem hogy Istennek Fia, amit másokra is használ a Biblia. Aztán meg azt mondja Jézus én mennyi Atyám, tehát akkor neki is van Istene így ő nem lehet Isten. Egyszerű szövegértés. Ne hamisítsd meg a Biblia verseit.

márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

Rómaiakhoz 8:38-39

Mert Isten szeretetétől semmi, de semmi nem tud minket elválasztani — ebben egészen biztos vagyok! Sem halál, sem élet, sem angyalok, sem az uralkodó szellemek, sem ami most van, vagy ami ezután következik, sem azok, akiknek hatalmuk van, semmi, ami a magasságban vagy a mélységben van, semmiféle teremtmény sem választhat el bennünket Isten irántunk való szeretetétől, amely Urunkban, Jézus Krisztusban mutatkozott meg.



Na, ebből a szeretetből nem tudsz kidisputálni.


[link]

márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

Sem halál, sem élet


Én meg vagyok győződve arról,

hogy semmi sem képes

Elszakítani minket

Isten szeretetétől.


Sem halál, sem élet, sem angyalok,

sem fejedelemségek, semmi sem képes

elszakítani Tőled, ó Uram!

Sem jelenvalók, sem elkövetkezők,

sem magasságban,

sem föld mélyén lakók,

sem hatalmasok nem képesek rá!


Jézusban megszabadultunk a vétkek alól,

Jézusban megszabadultunk

a halál törvénye alól!


[link]

márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!