Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Lenézitek...

Vallásos emberek! Lenézitek az ateistákat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 19:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egyébként ez -tapasztalaton szerint- inkább fordítva szokott lenni.

Ateisták sajnálkoztak már rajtam, hogy milyen kis "gyenge", naív emberke vagyok, hogy templomba járok ...

;-)

2010. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Igaz. Mitől válnék egyszerre hívővé a zuhanó repcsin. Ez pont olyan okos érvelés, mint, hogy a lövészárokban sincsenek ateisták. Jól kell célozni és nem imádkozni kell. Segíts magadon...!
2010. dec. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%
Szintén sajnálom őket. Nem tudnak betöltekezni Istennel, nem érzik azt amit én. Olyanok mint aki nem érti a szerelmest, hogy az mit érez.
2010. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
jaj ne kezdjétek már hogy "nem érzik azt amit én,nem tudnak bízni Istenben" sablondumát -.-" az ateisták ugyanolyan boldogok mint ti,hívők..nehogymár azért legyek én boldogtalan mert nem bízom egy olyas valakiben aki szerintem nem létezik..ahh..
2010. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14%
Én meg azt nem tudom elhinni, hogy létezik ateista. Szerinted van olyan ember, aki tud szenvedni és meghallni a mások bűneiért, ha nem hisz egy létező Istenben? Élt egy ilyen ember régen. És egy ateista képes lenne erre? Csak önös érdeke létezik, csak az én előrejutása, mint a kommunista úttörő: Előre!
2010. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%
Hát Ha Egész Magyarország Ateista Lenne, Akkor legalább előre mennénk, nem hátra...
2011. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

23:52


Na persze...

2011. jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy nézem pár keresztény meg más vallású ember kommentjét lepontozzátok... Én római katolikus vagyok nagyon vallásos a nagymamám meg család nagy része... de nem tudom mit kell lenézni, nem vagyunk begyepesedett gyökerek :D én vágtam már szájon embert mert szidta a vallásomat... amúgy meg NEM GYENGESÉG HINNI VALAMIBEN...! nem tudom ki írta ezt de leszophat
2011. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Az ateisták ugyanolyan boldog emberek mint a hívők, csak ők nem hisznek és nem várják a csodákat! Nem foglalkoznak felesleges dolgokkal és ezért nem szabad őket elitélni! A racionális világban élnek és abban hisznek, mivel csak egy élete van mindenkinek!
2012. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

„ők nem hisznek és nem várják a csodákat”

Szerintem a vallásos emberek többsége tudatában van annak, hogy nem tudja a vizet borrá változtatni.


„Nem foglalkoznak felesleges dolgokkal”

Dehogy nem. Vallással nem foglalkoznak, az meg nem ugyanazt jelenti.


„A racionális világban élnek”

Nem racionálisabb világ az, mint amiben egy átlag keresztény él (magyar példánál maradva), legalábbis a gyakorlatban nem látni különbséget. Az hogy például vasárnaponként nem a templomba mennek (már aki!), hanem a National Geographicot nézik, az nem nagy különbség, mivel egyébként a keresztények is szoktak nézni ilyesmit.


Még morális kérdésekben sincs lényeges különbség, mivel az ateisták többsége is keresztény értékrend szerint él, legfeljebb kötetlenebbül.


Különbségek akkor tűnnek elő, amikor ideológia kérdésre kerül sor.

2012. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!