Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagyunk itt a Földön,...

Miért vagyunk itt a Földön, és Isten hogyan ment meg minket a gonosztól (Sátán)?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 11:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Sir Butchernek:


Régen választott nép volt a zsidó. Az akkori más embert nem vette figyelembe Isten. Elmúlt mint az állat. Van és nincs. Jézus halálával lehetőségünk nyílt az örök életre és, hogy együtt töltsük az örökkévalóságot az Úrral. Na már most van szabad akaratod, hogy vele legyél vagy ellene. És te sajnos az utóbbit választod. Szent Pál pál fordulata miért következett be? Mert megjelent neki Jézus. Kell neked ettől nagyobb bizonyító erő?

Tegyük fel, ha neked megjelenne Jézus, akkor hinnél benne és az Úrban?

2011. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem. Utána se hinnék benne. Nem akarok örök életet. Ezt az életet akarom emberként leélni, és semmiféle felső hatalom bábjaként.


Amúgy meg Jézus nem fog megjelenni előttem, tehát ez nem veszélyeztet :)


De ha mégis megjelenne, és egyártelműen bizonyítaná azt, hogy Ő, és Isten létezik (vagy akármelyik Isten) számolnék vele, de nem volnék hívő. Nem változtatnék az élethez való hozzáállásomon akkor sem. Viszont beszélgetnék vele :) Kérdésem volna, de az, ahol a hitnek kéne lennie, nekem nincs semmi. Nem hiszek felsőbb hatalomban, és nagyon valószínűnek látom, hogy nem is fogok hinni.


És tudod miért? Mert túl sok igazságtalan és fölösleges halált láttam. Nem vagyok hajlandó olyan Istenben (bármelyik vallás Istene vagy Istenei) hinni, aki ártatlanokat öl meg. Mindegy, milyen okból. És az sem vigasztal, hogy azok, akik bűnösök miatt halnak meg, a másvilágon a pokolra jutnak. Azok a szülők, akik szerették a gyerekeiket, és egy idióta, bedrogozott suhanc miatt, aki elvitta az apja kocsiját, a szülők poklok poklát éli át. Az, aki miatt meghaltak, még ma is éli a világát. A szülők a mai napig nem emésztették meg. És nem tehettek róla. Amit emberileg megtehettek, megtették. És lehet, sosem épülnek fel ebből.


Nekem ilyen kegyetlen Isten nem kell.



Előzőknek: 95.000 év egy semmi. Abszolút olyan apró semmi, hogy elképzelni sem lehet :) Egy homokszem az idő végtelen homokórájában.


A hipp-hopp létrejött, az rengeteg MILLIÓ év. Tízezer és tízezer generáció. Ahhoz képest az általam emlegetett 2300 szintén szinte semmi. És még nem is beszéltünk arról, hogy már 65 millió éve hatalmas lények jártak a földön :) És arról sem, hogy nagy eséllyel már két, lehet három MILLIÁRD éve úsztak az első lények a tengerekben. Ehhez képest mit számít az a 100.000 év?


Ebben semmi ellentmondás nincs, bármennyire szeretnétek benne azt látni. A léc, amin az idő húzódik, emberi elmével nehezen felfogható, mekkora. Ezekhez a számokhoz, a generációkhoz, és az egyedekhez képest a mutációk száma, a véletlenek száma, ami ide, hozzánk, egyáltalán, az élővilághoz vezetett, nem is olyan sok. Amikor trilliárd és trilliárd egyedről beszélünk, és ha ott csak 1 millió mutáció volt sikeres (vagyis változtatott a fajon, és ez nem halálos mutáció, hanem hasznos) már nem is olyan sok, és elképzelhetetlen, nemde?

2011. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
50%

Bocsánat, egy nagyon fontos dolgot kihagytam:


Én nem akarok senkit eltéríteni a vallástól. Abszolút semmi bajom semmilyen vallással (najó, a vallásnak nevezett "mások kizsákmányolása" akcióval van, de az nem vallás).


Csupán szeretet vitatkozni, és úgy tűnik, hogy Ti, akik a másik oldalon ültök, nem fröcsögő térítők vagytok, hanem vitapartnerek :)


Szóval nem akarlak titeket lebeszélni, egyszerűen élvezem az érvek és ellenérvek ütközését :)

2011. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
52%

Sir Butchernek!


Újabb kérdés,hogy a lelkiismeret amit említettél,szerinted nem azt bizonyítja,hogy van természetfölötti részed?

Miből gondolod,hogy Isten az aki ártatlanokat pusztít el?

PEACE

2011. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Másik,hogy a biblia szerint mindenképpen örök életed van,csak éppen a "letöltés" helye nem mindegy.

Valakit mindenképpen szolgálsz(a biblia szerint)vagy Istent aki szeret,vagy sátánt,aki gyűlöl,és akiről azt mondta Jézus,hogy embergyilkos volt kezdettől fogva.

De ne vedd ezt személyesnek vagy térítésnek,inkább mondjuk "hitbeli-érveknek".Van ilyen szó?:)


Peace

2011. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Csak nem vétkeztél?
2011. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Lemaradtam pár nappal.

Az első oldalon a receptet kértem, de nem kaptam meg. Csak visszakérdeztél kedves Sir Butcher. Vagy nagyon drága? Mibe kerül, hogy megszerezhessem az élet receptjét? Mert a materialista természettudomány azt állítja, hogy megvan neki. Talán nem csak pénzkérdés minden? Pedig azt is terjesztik, hogy "minden csak pénz kérdés", most hogy van ez? Nem ők kapják a kutakodásaikra azt a rengeteg sok milliárdot? Nem lehet, hogy a félretájékoztatásaikkal ezt temérdek pénzt védelmezik?


"Te meg tartozol azzal, aki csettintett :)"


Mondanák egy fontos dolgot neked és minden Tervező ellenes figurának:

Én nem tartozok vele nektek. Isten sem tartozik nektek SEMMIVEL, valójában ti tartoztok neki annyival, hogy elfogultság mentesen és őszintén vizsgálódtok a tényekről és nem ültök fel a puszta spekulációknak.

Ide kívánkozik, hogy egy helyen azt írtad, hogy te nem akarsz senkinek a bábja lenni, arra válaszolván, hogy mi lenne, ha megjelenne neked Jézus személyesen? Nem hiszed el, de valójában MINDENKI valakinek alá van rendelve valamilyen értelemben, senki a földön nem mondhatja el, hogy ő egy független hatalmi központ lenne, aki senkihez sem tartozik. És éppen az olyanok lesznek "bábok", akik hagyják magukat becsapni, mert nem néznek eléggé utána annak, amiben hisznek és amire felépítik az életüket! A hívők jelentős része is hiszékeny sajnos, ez tény. De nehogy azt gondold, hogy az ún. tudományos világra ez nem érvényes.


Márpedig a nekem adott válaszod semmi más, mint hamis propaganda, kedves Sir Butcher!

Amikor ezt írod: "...a recept már létezik, több kisérletben is előállították az aminosavakat a korabeli légkörből, elektromos kisüléssel.", akkor éppen egy ilyen spekulációról beszélsz.


Ez lenne a "recepted"? Ha én ezt a receptet valóban felszeretném használni, mondjuk étkezési célra, akkor már régen éhen haltam volna miattad. És te ezzel akarsz jóllakni? Néhány aminosav kósza keletkezéséből akarsz jóllakni?

Neked ez elegendő táplálék? Nem érzed az éhséget? Pedig ha pusztán az anyagból akarod levezetni az élet lényegét, akkor érezned kéne.


Én mondom, nagy hiba ez a felfogás, éhen fogsz maradni!


Ez egy hasznos és részletes írás.

[link]


"Bár ha ezt veszed a csettintésnek, akkor egál :D"


Nem, ez nem "csettintés". Az élőlények mind komplex formában lettek megalkotva.

2011. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
gatyák vagytok mindahányan és sza. emberek
2011. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Nos, nekem úgy tűnik, remekül elvitáztok itt a HOGYAN kérdésen, de a MIÉRT az egy másik kategória szerintem. A mirét a célra utal. Ha én sütök egy tortát,akkor hogyan készül? Recept szerint. Miért? Mert valakinek szülinapja van. A kettő együtt egysége alkot, és a cél nem zárja ki, sőt nem is nagyon magyarázza a módszert.


kérdező, ha hívő vagy, akkor a válaszom: azért vagyunk itt, hogy paradicsommá tegyük ezt a Földet, kertészei legyünk és gondozói, ne kirablói. Ez az emberiség célja. Az egyéné pedig az egyéni fejlődés, önismeret és Isten megismerése.

A gonosztól Isten a Messiás által mentett meg. Állj ellene a gonosznak, és elfut tőled. Közeledj Istenhez és Ő is közeledni fog hozzád. Hatalmat és segítséget kaptunk, de a tetteket nekünk kell véghez vinni. Nekünk kell jónak lenni, nekünk kell megtagadni önmagunkat, nekünk kell az aranyat fáradtságos munkával előbányászni a lelkünkből. De csodálatos munka ez.


Freya

2011. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:

ha beismered,hog yegyedül képtelen vagy megszabdulni bűneidtől,függgőségidtől és

bűneid bocsánatát kéred Krisztustól(aki 'egyébként' meghalt érted,ki tenné meg ezt veled, gondolkodj el)

és hiszed hogy Ő a Szabadító(ugyanis ezért halt meg érted,hogy szabad életet adjon neked és általa megismerhesd Istent)teljes szívedből és ezt kéred is tőle megadatatik. Nagyon fontos! Te neked nem kell tenned semmit,mivel nem is tudnál(ráaádsul akkor az Úr nme is lenne Szabadító), ezért csak várj,még ha előjön is a függőség érzése és nézd a jeleket amiket Krisztus tesz a szabadításodért,azokban a pillanatokban!!Ezek után csak várni kell!" Jó várni és megadással lenni az Úr szabadításáig" Én is Krisztus által így szabadulhattam meg

2011. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!