Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt megengedheti magának egy...

Ezt megengedheti magának egy Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Érdekes helyzet az enyém, mert összejöttem egy sráccal és csak később vallotta be a vallását. Akkor már szakítottunk is vagy 2szer de mindig összejötütnk újra mert nem bírtuk egymás nélkül. Hozzáteszem, sokszor ő provokálta ki az újrekezdsét, mondván hogy szeret és mindig is szeretni fog.Nagyon zavar a kapcsolatban hogy az utcán nem foghatjuk meg egymás kezét, és persze hogy a családja nem fogad el így titokban kell találkozunk. Most pedig a kérdésemre visszatérve: nemrég lefeküdtünk, neki ez volt az első. Egyáltalán nincs lelkiismeretfurdallása, sőt hangoztatja hogy jó volt velem és meg szeretné máskor is ismételni. Emellett cigizik is néha-néha. Tudom hogy náluk ezeket nem lehet, mert tiltja a vallás. Ma megint mélypontra kerültem mert az agymosott anyja nem engedte el hozzánk. Én tudom hogy reálisan nézve nincs jövője a kapcsolatnak, mert én biztos nem fogom felvenni a vallást. Ő meg azért ragaszkodik a nézeteihez, mégis ebben nőtt fel. Komolyan olyan nehéz az egész. Nem tudom őt otthagyni mert szeretem nagyon. Valami olyat hallottam egy másik tanútól, hogyha a tag nem bánja meg a tettét szívből akkor ki is közösíthetik a gyülekeztből. És sajnos ennek már híre ment egy másik tanúhoz. Most mit tegyek?
2011. márc. 17. 22:26
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:

Ez nem lesz egyszerű eset. A srác felnőtt egy vallásban, de a jelek szerint nem akar benne maradni. A komoly tanúk nem azért nem cigiznek vagy szexelnek elsősorban mert mások látják, hanem mert hiszik, hogy Isten ("bocs" JHVH) is látja. A leírtak alapján a srác nem hisz benne.

Viszont ha kiugrott tanúk írásaiból olvasol egy párat akkor rájössz, hogy a kiközösítés annyit jelent, hogy a tanúk közül senki sem fog vele ez után szóba állni. Se az eddigi ismerősei akikkel esetleg együtt nőtt fel se a tulajdon édesanyja. Ez egy kemény döntés. Nem könnyű úgy élni, hogy egy csomó ismerős elfordítja a fejét de nem köszön a saját anyád meg kirúg otthonról, mert ez jön ha téged választ. Lehet tart attól is, hogy ha te elhagyod pár hónap múlva nem marad senkije.

Szóval, ha melletted dönt állj mellé és keressetek egy normális gyülekezetet.

2011. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:

Bár nem szeretek beleszólni mások magánéletébe, de egyvalami nem hangzott még el, ami szerintem nagyon fontos lehet:

A döntés nem csak az övé. Mielőtt ő döntene, Te mit akarsz tőle, azon kívűl, hogy most rózsaszín minden. El tudod képzelni vele az élettedet, ő az igazi?

Mert mindent felrúg maga körűl, ezzel problémák jönnek elő, amitől már egyre kevésbé lesz rózsaszín minden, akkor is mellette maradsz, mikor ő és te is egyre feszültebbek lesztek, nem fogod "megunni" pár hét múlva? Mert ha úgy érzed, hogy nem ő az igazi, akkor még ma mondd neki, hogy pá-pá.

Ha úgy érzed, hogy egymáséi vagytok, akkor viszont most ő jön. Vagy felrobbant mindent maga körűl (ez nem azt jelenti, hogy nem lehet mélyen vallásos, hívő, Istent kereső, ezzel is számolnod kell) , vagy most hagyjátok egymást békén.

2011. márc. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
28%
2011. márc. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem, nem engedheti meg magának, sőt ezeket a dolgokat a legtöbb vallás tiltja.Úgy tűnik ez a fiú, nem veszi komolyan a hitét, csak a család elvesztése az ami visszatartja. Írta már valaki és teljes mértékben igaza van, őt bizony kiközösíthetik a tettei miatt.Gondolj bele a helyzetébe, még a szüleit is elveszítheti. Egy ilyen döntést, még felnőtt fejjel sem könnyű meghozni,nemhogy egy fiatal embernek, aki még anyagi függésben áll valószínűleg a családjával.Én megértem a szülei viselkedését, hiszen hitük szerint a fiuk örök élete a tét, nos ha ezt valaki komolyan veszi, eltekintve attól, hogy van e realitása, vagy sem, megérthető, hogy tűzzel vassal védik a gyereküket.Én ismerek olyan családot, ahol kiközösítettek egy lányt, mert szakított a vallásával, mondjuk őt mindjárt feleségül is vette a párja és volt hová mennie.Az apukája még a saját felesége előtt is titkolja, hogy pénzel támogatja a lányt és titokban találkozik vele.Az én magánvéleményem az, hogy Isten ezt sohasem kéné senkitől, mármint, hogy megtagadjanak, kiközösítsenek egy gyermeket, vagy fiatalt, még akkor sem, ha elhagyta a hite.Nos ezek figyelembe vételével próbáljátok átlátni, van e jövője ennek a kapcsolatnak, bujkáltok tovább, vagy szakítotok.A kapcsolat nyilvános felvállalásához azt hiszem még fiatalok vagytok.Úgy értem a családalapításhoz.Sok szerencsét és boldogságot kívánok nektek.
2011. márc. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
XD.
2011. márc. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
59%

Nem attól tanú valaki mert,ő azt állítja magáról,hogy az!

Az meglátszik az egész életvitelén,cselekedetein,tettein.

Sajnos ebben az esetben látszik,hogy a fiú nem hisz igazán teljes szívvel Istenben.

Csak a szüleinek szeretne eleget tenni,és fél attól,hogy elszakadhat a családjától.

Saját magában már elszakadt a Tanúktól ez látszik abból,hogy "néha cigizik,és a szexualitást sem kerüli".

Pedig neki igazán tudnia kellene,hogy mi a nézőpontja Istennek a házasság előtti szexről!!

Tom Benkónak írnám azért,hogy :nem pofátlanság,mert nem a vallás az ami megköveteli az emberektől azt,hogy tartóztassák meg magukat,hanem a saját szíve az ami tartóztatja az embert ezektől a dolgoktól,mégpedig azért,mert ha én hiszek valamiben akkor körmömszakadtáig be is tartom azt.Itt látszik meg,hogy a szóban forgó fiú nem hisz teljes szívéből abban amit eddig vallott.

Mielőtt valaki is elhordana engem is egy agymosottnak,igen én is Tanú vagyok.

Nekem a legidősebb fiam úgy döntött,hogy nem gyakorolja ezt a vallást,mégsem tagadtuk ki ,még sem tartunk vele haragot,sőt ellenkezőleg,nem teszek neki szemrehányásokat mivel ez az ő döntése,senkit nem lehet beleerőltetni ,ha ő nem szeretné.Ez az ő joga,hogy eldöntse,hogy hová szeretne tartozni!

Csak gondoljunk vissza arra,hogy a régi időkben milyen szégyen volt az,hogy valaki nem volt érintetlen amikor férjhez ment,...tovább megyek,a nőknek még megkövezés is járt érte.Bár ezt nem tartanám helyénvalónak de akkor ez járt érte.

Végezetül szeretnék egy idézetet írni a Bibliából,aki szeretné olvassa el:1 Tesszalonika4:3-8-ig,ami arról szol,hogy az Isten azt akarja,hogy tartózkodjunk a paráznaságtól,tudjunk uralkodni magunkon,ne a mohó nemi vágyaknak éljünk,"így aztán aki nem törödömséget mutat, az nem embert vesz semmibe,hanem az Istent"!!!

Én nagyon szeretném ha ezt, a másik három gyermekem így gondolná,de ha mégsem így történne(amiért nagyon fájna szívem)akkor is az ő döntésük lenne.

Tehát ne ítéljünk meg emberek olyan dolgokért amit nem ismerünk és nem látunk tisztán!!!!

2011. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
61%
Kezd el olvasni az Újszövetséget ,és mutasd meg a barátodnak ,hogy csak Jézus Krisztus tud megváltani,megszabadítani a bűn következményeitől.Az volna az igazi ,ha mindketten Krisztust választanátok és nem egy nevet(jehova).Az igazság szabaddá tesz:Én vagyok az igazság,modta többekközött eztis Jézus!!
2011. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

Érdekes, én eddig azt hittem hogy a Jehova Tanúi nevű szekta csak vénasszonyokból áll, mert mindig azok jönnek házalni.

Ezeknek tényleg kimoshatták az agyát, ha nem engedik a fiataloknak, hogy boldogok legyenek, csak azért mert más a világnézete a gyermekük választottjának.

Ha igazi a szerelem, akkor egy igazságosnak mondott Isten követőitől nem kérhetik azt, hogy a legcsodálatosabb érzés útjába álljanak, és ezzel szenvedést okozzanak.

Sajnos sokszor egy tragédia kell hozzá, hogy felnyíljon a szemük, mint volt példa felénk, ahol az egyik Jehovás fia öngyilkos lett, gondolom nagyrészt a vallás is betett neki:(:(

2011. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Az a szomorú, hogy egy Jehova tanú, képes a gyerekével is szakítani, ha nem követi a szülő hitét. !!!


Szerintem hagyd el a fiút, mert a végén te leszel a sátán, aki megfosztotta a vallásától, és a szüleitől.

Nekem biztosan nem kellene ez a fiú.

2011. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

Egy Jehova tanúja is csak ember...Nincs azzal semmi baj,ha valaki tanú, a baj az,hogy sokan ebben is fanatikusok.Na,ez már nagy baj.

Aki Jehova tanúja,az csak szintén tanúval kezdhet kapcsolatot?Ha igen,az szerintem elég hülyeség.Szerintem nem zárhatják ki azért,mert jár valakivel.Joga van hozzá, hogy kapcsolata legyen.Nem tudom,mit tehetnél,csak a véleményemet tudom megosztani veled.

Hozzánk is járnak Tanúk, Biblia tanulmányozás céljából, ami nagyon érdekes, de őszintén szólva, nem célom,hogy agy mosott legyek.

2011. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!