Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt megengedheti magának egy...

Ezt megengedheti magának egy Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Érdekes helyzet az enyém, mert összejöttem egy sráccal és csak később vallotta be a vallását. Akkor már szakítottunk is vagy 2szer de mindig összejötütnk újra mert nem bírtuk egymás nélkül. Hozzáteszem, sokszor ő provokálta ki az újrekezdsét, mondván hogy szeret és mindig is szeretni fog.Nagyon zavar a kapcsolatban hogy az utcán nem foghatjuk meg egymás kezét, és persze hogy a családja nem fogad el így titokban kell találkozunk. Most pedig a kérdésemre visszatérve: nemrég lefeküdtünk, neki ez volt az első. Egyáltalán nincs lelkiismeretfurdallása, sőt hangoztatja hogy jó volt velem és meg szeretné máskor is ismételni. Emellett cigizik is néha-néha. Tudom hogy náluk ezeket nem lehet, mert tiltja a vallás. Ma megint mélypontra kerültem mert az agymosott anyja nem engedte el hozzánk. Én tudom hogy reálisan nézve nincs jövője a kapcsolatnak, mert én biztos nem fogom felvenni a vallást. Ő meg azért ragaszkodik a nézeteihez, mégis ebben nőtt fel. Komolyan olyan nehéz az egész. Nem tudom őt otthagyni mert szeretem nagyon. Valami olyat hallottam egy másik tanútól, hogyha a tag nem bánja meg a tettét szívből akkor ki is közösíthetik a gyülekeztből. És sajnos ennek már híre ment egy másik tanúhoz. Most mit tegyek?
2011. márc. 17. 22:26
1 2 3 4 5 6
 21/55 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves 9-17 Te ma valóban tanúságtételt tettél, ugyan nem az Istenednek, de nekem mindenképp.Tudom, hogy ez nem igazán számít, de muszáj azt mondanom, hogy általad más szemmel fogok tekinteni a gyülekezetedre.Az én értékítéletem szerint te egy jóságos ember vagy és példás anya.Én ugyan nem hiszek Istenben, de ha hinnék, akkor az ilyen anyák miatt tenném, akiket semmi nem tántoríthat el a gyermekeikhez fűződő szeretetüktől.Sajnálom, hogy eddig egy kalap alá vettem minden tanút, többé nem teszem.
2011. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
55%

Szia!Erdekes valaszokat kaptal de javareszt nem olyat ami neked barmilyen magyarazattal tudna szolgalni.

Tudnod kell,hogy a Tanuk gyermekei nem csecsemokortol fogva tanuk mint pl a katolikusok.A tanuknal hiaba nevelkedik valaki abban a kozegben addig amig nem meritkezik ala addig az o belatasan mulik hogy betartja-e amire a szulei tanitotak.Elsokent en megkerdeznem tole,hogy ala van-e meritkezve.Ha igen az mar egy mas kategoria ebben az esteben paraznasag miatt,(hazassagon kivuli sex)meg nem banas eseteben,kikozosithetik.Ebben az esetben gyakorlatilag mindent elveszit,a szuleit,baratait,es az eddig folytatott eletet is.Lehet,hogy szeret teged annyira,hogy teged valaszt.Viszont az addigi elete teljsen felborul es uj ertekeket kell talalnia.Ez alakulhat szerencsesen(ha hasznositani tudja azokat a jo dolgokat amiket ok tanitanak)es alakulhat szerencsetlenul is(onmagabol valo teljes kifordulas es onpusztitas).Mindezeket csak azert irom le,mert en kivagyok kozositve immarom 17eve paraznasag miatt.Mondhattam volna,hogy megbantam es akkor nem kozositenek ki,de ezzel elvesztettem volna azt akit szerettem akkor.Mellesleg mind a mai napig nem bantam meg,bar mar nem vagyunk egyutt.Az en szuleim nem voltak Tanuk,de azon kivul mindent elveszitettem.Uj eletet kellet felepitenem ami nagyon nehez volt es az elso idoben ez nem is sikerult.Kicsit onpusztito lettem.Evek teltek el mire megint magamra talaltam es ertekes embernek tudtam erezni magam.Annak akinek a szulei is Tanuk es mar o maga is alameritett Tanu a konnyebb ut (abban az esetben ha kiderul a kapcsolatotok)azt mondani,hogy MEGBANTAM mert tudod ok is csak gyarlo emberek.....Semmivel sem kulonbozunk masoktol.Kivanom neked a legjobbakat es fogadd el a hitet azt a Tanuk sem tiltjak,hogy mas vallasuval lepjenek hazassagra(csak a hazassag elotti sexet tiltjak)csak nem tanacsoljak.

2011. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy minden Jehova tanú úgy áll az emberekhez, hogy aki nem fogadja el az ők agymosott dogait, azokat megszállta az ördög. Jaj. No csak egy a sok közül. És majd amikor feltámadnak armagedon után a bárány együtt legel a farkassal.íí Mindenki boldog és szép, fiatal, egészséges. UTÓPIA és vannak a kapaszkodók, akik mindent elhisznek. Kérdés miért teremtett isten ragadozókat? Ha ilyen szép lírai életet szán Jehova az embereknek, akkor miért nem most hozza el azt az isten országát? Na és miből telne a Jehovának mindenkit jóra programozni? Könnyebb az armagedon által elpusztítani? Zámbó Jimmy is azt énekelte, " jöjj el és javíts a műveden"
2011. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ő még tényleg nincs megkeresztelkedve, de járnak hozzá Bibliatanulmányozásra. Elvileg tervben van neki, de ki tudja mit hoz még a jövő... és tényleg igaz, hogy lehet véget érne a kapcsolatunk pár év után és akkor mindent hátrhagyott. Én jelen pillanatban el tudom képzelni vele az életem és szerintem ő is. Különben nem hazudna össze vissza hogy hova megy ha találkozik velem, sőt nem is közelített volna hozzám anno mikor még csak ismerkedtünk(én az elején nem tudtam hogy mi a vallása). Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem fogom otthagyni őt mert szeretem, reménykedem abban, hogy ott fogja hagyni ezt az egészet később ha úgy fogja érezni hogy én vagyok neki az igazi. Addig pedig marad a titokban járás :( :) igazából bárhogy is alakul, örülök, mert sokat tanultam a helyzetből, azt hittem eddig hogy ilyen csak a mesékben van.
2011. márc. 18. 23:03
 25/55 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is egy vagyok az "agymosottak" közül. :)

Kérdeznék. Meg van keresztelve a fiú? Mert ha nincs még, akkor nem közösítik ki. Nem helyénvaló, amit tesz, az tény. Először is az őszinteség, egyenesség sokkal jobb lenne. NEm tudom a körülményeiteket, se azt, hogy hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt, de bizonyára elmondta már, hogy csak házasságban +engedett a szex. De nyilván nem akartok házasodni. Amúgy nem lenne kötelező felvenned a vallást, ez senkire nézve nem kötelező. Nem egy felemás vallású házasság jól működik.

A szüleiről csak annyit, hogy majd ha te is szülő leszel, megérted majd, hogy ők csak a jót akarják neki. Márpedig ha ők jónak tartják ezt a vallást, akkor neki is a legjobbat szeretnék. Ha nem így gondolnák, nem védenék a fiukat. Ez talán érthető. Próbáld kicsit megismerni a vallásunkat, kérdezgesd a barátodat, hogy mi miért van, és utána döntsétek el 2-en, hogy folytatható-e a kapcsolatotok, vagy nem. Ha gondolod, és kérdésed van, szívesen válaszolok. Szép napot, sok sikert.

2011. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

Egy dolgot,ne felejtsen el senki!Isten(Jave)nem a mi cselekedeteik után fog elfogadni minket,hanem a Fiához Jézus Krisztushoz való viszonyulásunk alapján .Vagyis minden ember halott a bűn miatt,de újjá születhet Krisztusban.

Mincs egy igaz ember,de aki Krisztusban hisz,azt Isten igazzá teszi!A kedves tanúk cselekedetek által akarnak megfelelni Istenek,mint álltalában minden vallás.De a Biblia pont az ellenkezőjét tanitja,:Az igaz ember hitből él.Jézusnsk nemkelletvolna meghalni a kereszten ,ha a törvény betartása álltal Isten elfogadna bennünket.

Kedves kérdező,ha Jézus nélkül éled az életedet,tulajdon képpen mindegy ,hogyan döntessz,szerelmes vagy ez vezérel téged.Kezdjetek egy új életet,eggyütt közös álláspontokon,és ne a vallást vegyétek alapul ,inkább Jézus személyét.

2011. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:17


szia, én abszolút nem értek egyet a jehova tanúi vallási csoporttal, de amit te írsz, nekem is megnyugtatta a szívemet. Jó anya vagy. Isten áldjon téged és a családodat.

Freya

2011. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
Mivel anyukám is Jehova tanú volt, saját bőrömön tapasztaltam ennek a hitnek a bigottságát. Mindegy, hogy milyen iskolai végzettsége volt a gyülekezet tagjainak, mind csak kapaszkodónak élte meg a hitét. Gyenge, idegzetű emberek, akik a lelki üdvösségüket így akarták megmenteni. Nem szeretnek ők senkit, csak saját magukat. Túlélni az armagedont, és feltámadni. Ha valaki nem ért velük egyet, az ördög által megszállott. tele vannak még a saját gyerekükkel szemben is gyűlölettel. Mondván az ördögöt gyűlölöm benned. Minél több embert megtérítesz, annál nagyobb esélyed lesz a feltámadáshoz. Az is mutatja, hogy a fiúd gyenge jellem, hogy hazudozik, csak hogy veled találkozzon. Lavírozok, hátha megtarthatja a szüleit is meg téged is. Nos kedves kérdező ez nem így működik az életben. Vagy melletted kiáll, és felvállal, vagy ott marad a szülei hitében, és választ magának hitbéli leányzót. Láttam már ilyet nem egyszer, és a vége mindig idegrendszeri zavar lett. Ha szeret, nem hazudozik, hanem ki áll melletted.
2011. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy megkeresztelték e vagy se. Engem is megkereszteltek, de csak azért hagytam, hogy szálljanak le rólam, hagyjanak élni. De amikor kényszerítettek volna, hogy menjek hirdetni az igét, rájöttem, hogy a megalkuvás kevés, ki kell állnom saját magamért. Nem mentem hirdetni, és elmondtam, hogy ezt az egészet egy nagy marhaságnak tartom. No ki is dobtak a családból!!! Megjegyzem 4 testvérem közül egyik se követte anyánk hitét. Nem is foglalkozott velünk. Évekig azt se tudta, hogy hol élünk. Csak akkor keresett meg bennünket, amikor anyagi támaszra volt szüksége :(
2011. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
07:14 válaszolónak. Miből gondolja a szülő, hogy ami neki jó a gyerekének is? Pokolba vezető út is jó szándékkal van kirakva. Lehet, hogy a felnőtt gyerek el tudja dönteni , hogy mi az amit elfogad.
2011. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!