Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt megengedheti magának egy...

Ezt megengedheti magának egy Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Érdekes helyzet az enyém, mert összejöttem egy sráccal és csak később vallotta be a vallását. Akkor már szakítottunk is vagy 2szer de mindig összejötütnk újra mert nem bírtuk egymás nélkül. Hozzáteszem, sokszor ő provokálta ki az újrekezdsét, mondván hogy szeret és mindig is szeretni fog.Nagyon zavar a kapcsolatban hogy az utcán nem foghatjuk meg egymás kezét, és persze hogy a családja nem fogad el így titokban kell találkozunk. Most pedig a kérdésemre visszatérve: nemrég lefeküdtünk, neki ez volt az első. Egyáltalán nincs lelkiismeretfurdallása, sőt hangoztatja hogy jó volt velem és meg szeretné máskor is ismételni. Emellett cigizik is néha-néha. Tudom hogy náluk ezeket nem lehet, mert tiltja a vallás. Ma megint mélypontra kerültem mert az agymosott anyja nem engedte el hozzánk. Én tudom hogy reálisan nézve nincs jövője a kapcsolatnak, mert én biztos nem fogom felvenni a vallást. Ő meg azért ragaszkodik a nézeteihez, mégis ebben nőtt fel. Komolyan olyan nehéz az egész. Nem tudom őt otthagyni mert szeretem nagyon. Valami olyat hallottam egy másik tanútól, hogyha a tag nem bánja meg a tettét szívből akkor ki is közösíthetik a gyülekeztből. És sajnos ennek már híre ment egy másik tanúhoz. Most mit tegyek?
2011. márc. 17. 22:26
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
Ha annyira megértőek a Jehova tanúi, miért kell a fiúnak hazudozni? Nem lehet velük őszinte, mert akkor bajok vannak?
2011. ápr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

ezt találtam a szektákról:

magyar törvényesség (a parlament) négy szektát ítélt destruktívnak.

A Jehova tanúit, akik nem engedik meg a vérátömlesztést és szétzilálják a családokat, a múnistákat, akik fegyvergyártásból nyerik anyagi forrásaikat, a krisnásokat, a család-eszmény tagadása miatt és a szcientológia híveit, akiknek számos országban meggyûlt mar a bajuk kozigazgatasi szervekkel.

2011. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
Beütöd a google-ba, hogy szekták, vallások, és ott olvashatsz róla
2011. máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj, ha vért kapsz, rosszabb orvosi kezelésben részesülsz, mint a Tanúk - még akkor is, ha túléled a nem autolog vértranszfúziót!
2011. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Hány ezren 10 ezren futkosnak az utakon, akik ma nem élnének, ha nem kapott volna vért.Egy baleset miatti vérvesztességben meghalt volna. Meggyógyultak és egészségesen élnek. Képzeld el magadat szülőnek, a gyerekedet elüti egy autó, és te mondod ki a halálos ítéletet a gyerekre, mert nem engeded, hogy vért kapjon, és életben maradjon. Én is kaptam vért, és hála Istennek élek.
2011. máj. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Aki nem engedi meg, hogy gyereke kapjon vérátömlesztést és meghal a gyerek e miatt, közönséges gyilkos.
2011. máj. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
0%

A baj az, hogy abszolút félreértik az emberek az álláspontunkat. A Tanúk összességében jobb orvosi kezelést kapnak a vértranszfúzió elutasítása miatt, mint azok, akik engedik. A Tanúk NEM akarnak meghalni, de NEM MINDEN ÁRON akarnak életben maradni - és ha az életben maradásuk ütközik Isten törvényével, akkor nem választják azt az utat.

De nyugodj meg, sokkal biztonságosabb és nem mellesleg, Isten előtt elfogadott módszer is létezik, mely sokkal inkább rendelkezésre áll általában a világ kórházaiban, mint a vér.


A (felvilágosultabb) világ számára megdöbbentő, hogy Jehova Tanúi vér nélküli orvosi kezeléshez való ragaszkodása a gyakorlatban milyen jó eredményeket hozott! De nekünk nem olyan furcsa, hiszen tudjuk, hogy Istenünk nem a vesztét akarja annak, aki követi a törvényét.

2011. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Ez duma, volt olyan ismerősöm, akitől elvették a gyerekét mert balesetet szenvedett és csak a vérátömlesztés segíhetett rajta. Szülei szerint inkább haljon meg. Hogy egy Jehovatanú mit csinál a maga életével, szíve joga, de a gyereke életét ne kockáztassa. El is vették tőle és állami gondozásban élt tovább, minek utána meggyógyították.

Ez olyan durva, és olyan eszement utópisztikus dolog amit ti hirdettek, hogy józan ember nem hiheti el, csak az ilyen kapaszkodjak valamibe, hogy mentsem az irhámat. Ebbe nőttem fel, tudom mit írok. Család szétzilálása, gyerek ha nem követ, mehet amerre akar, Haljon meg a gyerekem, de akkor se adjanak neki vérátömlesztést! Borzasztó. Betiltanám ezt a szektát. De még egymáshoz se vagytok becsületesek. Anyámról, már tudták, hogy az agyérelmeszesedése olyan stádiumba van, hogy nem beszámítható, de elfogadták, hogy a templom építésre az egész nyugdiját oda hordja. FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ

2011. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Szegény leány ezek után, gondolom meggondolod, hogy ezzel a fiúval folytasd tovább a kapcsolatot. Mert ha téged választ, elveszíti a szüleit, ha a szüleit, elveszít tégedet. Ha mégis befogadnak, akkor addig fognak nyaggatni, amíg te is Jehova tanú nem leszel. Mindenhogy gázos, de az még jobban, hogy a fiú se tudja, hogy szembe helyezkedjen e a szüleivel, vállaljon téged. Én biztosan nagyon messze szaladnék ettől a kapcsolattól, mert mindenhogyan necces. Hazugságban élni, igen csak kikezdi az idegeket és a kapcsolatot
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem tudod, hogy miről beszélsz!


Ha érdekel, akkor küldök DVD-t (ingyen), ahol a világ neves professzorai mondják el és mutatják be, hogy a vér nélküli sebészet sokkal biztonságosabb, kifizetődőbb és gyakorlatilag ezért már nagyon sok nem Tanú is ezt az utat válassza, ha ilyen helyzetbe kerül.

De még jobb, ha a téged meglátogató, vagy az utcán megállító kedves Tanúktól kérsz ilyen filmeket - szívesen adnak.

"A széles látókör mindenkinek jár" - Frei Tamás után szabadon.


Velük lehet vitatkozni barátom!

2011. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!