Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt megengedheti magának egy...

Ezt megengedheti magának egy Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
Érdekes helyzet az enyém, mert összejöttem egy sráccal és csak később vallotta be a vallását. Akkor már szakítottunk is vagy 2szer de mindig összejötütnk újra mert nem bírtuk egymás nélkül. Hozzáteszem, sokszor ő provokálta ki az újrekezdsét, mondván hogy szeret és mindig is szeretni fog.Nagyon zavar a kapcsolatban hogy az utcán nem foghatjuk meg egymás kezét, és persze hogy a családja nem fogad el így titokban kell találkozunk. Most pedig a kérdésemre visszatérve: nemrég lefeküdtünk, neki ez volt az első. Egyáltalán nincs lelkiismeretfurdallása, sőt hangoztatja hogy jó volt velem és meg szeretné máskor is ismételni. Emellett cigizik is néha-néha. Tudom hogy náluk ezeket nem lehet, mert tiltja a vallás. Ma megint mélypontra kerültem mert az agymosott anyja nem engedte el hozzánk. Én tudom hogy reálisan nézve nincs jövője a kapcsolatnak, mert én biztos nem fogom felvenni a vallást. Ő meg azért ragaszkodik a nézeteihez, mégis ebben nőtt fel. Komolyan olyan nehéz az egész. Nem tudom őt otthagyni mert szeretem nagyon. Valami olyat hallottam egy másik tanútól, hogyha a tag nem bánja meg a tettét szívből akkor ki is közösíthetik a gyülekeztből. És sajnos ennek már híre ment egy másik tanúhoz. Most mit tegyek?
2011. márc. 17. 22:26
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
Aha,kíváncsi vagyok, hogy itt a helyi kórházban milyen vér nélküli lehetőségek állnak a rendelkezésünkre.....
2011. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
0%
Hazánkban is vannak központok, ahol a legsúlyosabb beavatkozásokat is elvégzik, ezeken a pontokon orvosi team áll rendelkezésre sürgős esetben. Ha valakit át kell ezekbe szállítani, azonnal intézkednek és megoldják. De sok kórházban van, vagy vannak speciálisan felkészült orvosok, akik vállalják a kisebb beavatkozásokat is.
2011. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
És bele ért a kezed a bilibe. Ma nagyon sok orvos le se sz... ja a beteget. Én azért nem bíznék abba, hogy kész orvos tím arra vár ugrásra készen, hogy az eszement Jehovistákon segítsen Ugyan már :-(
2011. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Aha, csak ha ez ilyen jó meg jobb mint a transzfúzió akkor nem logikus, hogy miért küszködnek szerte a világon a véradókkal. Rengeteg szervezés, a vér megfelelő tárolása, kezelése ennek költségei és mind -e mellett rendszeresen panaszkodnak, hogy nincs elég vér, kevés a véradó. Ha valóban olyan nagyszerű alternatíva lenne amit a tanúk állítanak akkor miért nem azt csinálják, elvégre ez több okból is érdekük lenne.

A neves professzorok meg gondolom szektatagok, minden nagyobb szektában van ilyen aki azt mondja amit várnak tőle. Számtalan más neves professzort lehet keríteni akik mást mondanak. Egy biztos, ha valami fanatikus orvos nem akarna a gyerekemnek vért adni vallási meggyőződésből annak kitekerném a nyakát. A maga életét mindenkinek joga van feláldozni, másokét nincs.

2011. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

Lassan nincs orvos, nem hogy egy egész orvosgárda álljon a rendelkezésetekre. Hónapokat kell várni műtétre, vizsgálatokra, te meg azzal jössz, hogy milyen dédelgetett helyek vannak számotokra? Kész röhej.

Azt meg végkép nem értem ebben a szektába, "újra éden kert lesz a föld, a bárány együtt legel az oroszlánnal" 1., Nem mi teremtettük a ragadozókat, 2., táplálkozási lánc az teljesen normális. 3., ha minden állat legel, kopár lesz a föld és akkor éhen halsz :-) Mindenki egészséges és fiatal marad. Ha ha Akkor már nem is fognak újak születni? ha igen hol fognak elférni? Anyám ezt csak agyament emberek képesek elhinni

2011. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!